Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 14:06:33
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 4
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Artykuły: Prasa o nas
02.09.2010 12:37 Strażacka sobota
W Nowem na stadionie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W konkursowe szranki stanęły drużyny z trzech gmin - Nowego, Warlubia oraz Dragacza.

03.11.2009 12:55 Kłopoty z nowym wozem
Nowe chce kupić dla miejscowej straży pożarnej nowy samochód strażacki. Urząd miasta musi to zrobić jednak w tym roku, jeśli chce skorzystać ze 150 tys. zł, które na auto ma Wojewódzki Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej

07.02.2012 Podejrzani o fałszywy alarm w Nowem zatrzymani
Po kilkunastu godzinach policja namierzyła sprawców fałszywego alarmu. Twierdzili, że ich kolega wpadł do Wisły. Dziś po południu okazało się, że to był fałszywy alarm. Policjantom udało się zidentyfikować odpowiedzialnych za całe zdarzenie. Zatrzymano dwóch podejrzanych mieszkańców Kwidzyna.

07.02.2012 Poszukiwania nad Wisłą koło Nowego zostały przerwane!
Poszukiwania nad Wisłą koło Nowego zostały przerwane. - Nikt nie zgłosił zaginięcia dwóch mężczyzn, nie znaleźliśmy ani jednego śladu potwierdzającego tragedię - mówi Paweł Puchowski, rzecznik straży pożarnej w Świeciu.

17.10.2009 10:45 Wichura przeszła przez powiat
Dziesiątki połamanych drzew i konarów na jezdni, przygniecione przez drzewa samochody, poniszczone dachy. To bilans środowej wichury. - Nikomu nic się nie stało - z ulgą przyznają strażacy.

22.02.2012 Nieszczelne kominy przyczyną tragedii
W miniony piątek w gminie Nowe dach nad głową straciło 19 osób. Spaliły się mieszkania i pomieszczenie gospodarcze. Straty oszacowano na 135 tys. zł . Pierwszy pożar wybuchł około godziny 19.30 w wielorodzinnym budynku w Nowem na ulicy Przykop. Zaczęło się niewinnie od pożaru sadzy w kominie, który spowodował pęknięcie komina. Ogień rozprzestrzenił się na strych budynku.

25.08.2009 09:00 Wybuchł gaz
W niedzielę po południu na al. 3 Maja w Nowem rozległ się potężny huk eksplozji. W powietrze wyleciały drzwi wejściowe miejscowego przedszkola.

26.09.2009 13:54 Druhny z Nowego najlepsze
W sobotę do Górnej Grupy zjechało się 14 jednostek (w tym dwie drużyny kobiece) Ochotniczych Straży Pożarnej z całego powiatu świeckiego. Jednostki brały udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

31.05.2010 12:48 Walczyło Nowe i Tryl
Czterdziestu strażaków, policjanci i mieszkańcy ratowali przez ostatnich kilka dni domy w Nowem oraz gospodarstwa w Trylu i Mątawach. Napełniono 14 tysięcy worków piasku i gmina Nowe obroniła się przed największą od wielu lat powodzią

Artykuł o 100 leciu OSP z 1972 roku


Czy strażacy i pogotowie przyjechali później niż powinni?
W środę na odcinku z Rychławy do Kamionki kierowca opla tigra z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu. Ciężko rannego pasażera przewieziono do szpitala. Kluczowe pytanie dla tej sprawy brzmi: o której godzinie doszło do zdarzenia? Świecka policja przyjęła, że o 14.30, komenda PSP w Starogardzie Gdańskim - o 14.57, zaś pogotowie w Świeciu - dopiero o godz. 16.16. Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy z OSP Leśna Jania (woj. pomorskie). Z raportu wynika, że była godzina 15.12.

Kandydat na strażaka roku w plebiscycie Pomorskiej
Nowocześni i samodzielni Jarosław Steinborn, od kilku lat prezes OSP w Nowem, jest świadom odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa. - Na chłopakach z Nowego musimy polegać po dwakroć, bo dojazd do nich ze Świecia pochłania co najmniej pół godziny - zaznacza Paweł Puchowski, rzecznik prasowy komendy straży pożarnej w Świeciu. Według jego obserwacji, Jarosław Steinborn świetnie sobie radzi. - Trzyma dyscyplinę, jest dobrze zorganizowany - ocenia. Dzięki prezesowi, jednostka w Nowem wiedzie prym w działaniach prewencyjnych. - Mają swoją stronę w internecie, są też na naszej-klasie, gdzie publikują trafiające do wyobraźni zdjęcia, np. komina, z którego bucha ogień. Przypuszczam, że w działaniach tych wspiera Jarka jego syn Bartek, którego wciągnął w ratownictwo - dorzuca Puchowski.

Nagrody rozdane! Najlepsi strażacy przyjechali po nie do Torunia
W dniu wczorajszym 29 października w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Plebiscytu "Gazety Pomorskiej" na Strażaka Roku 2010 -Tak naprawdę dopiero teraz do mnie dotarło, że wygrałem - uśmiecha się Jarosław Steinborn z OSP Nowe. Razem z innymi strażakami z regionu odbierał w piątek nagrody w plebiscycie "Strażak Roku 2010".

Nagrody, awanse i wóz
Tydzień temu w piątek na ulicach Świecia można było zobaczyć wielu ludzi noszących charakterystyczne ciemnoniebieskich strażackie mundury, tego dnia druhowie obchodzili Powiatowe Święto Strażaka.

Nowe. Mężczyźni na krze. Tragedia czy fałszywy alarm?
Około godz. 21.30 w sobotę mężczyzna wezwał pomoc. Powiedział, że wraz z kolegą chcieli przejść na drugi brzeg Wisły, ale kra oderwała się od tafli lodu i płyną na niej z nurtem rzeki! Nad brzeg Wisły na wysokości Nowego natychmiast pojechali strażacy.
 
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie