Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 14:03:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Artykuły: Nasze akcje
1998.11.02 Pożar wagonu z epichlorohydryną.
W mroźny listopadowy popołudniowy wieczór zostaliśmy zadysponowani do wypadku kolejowego w pobliskiej Twardej Górze. Na miejscu okazało się, że wykoleił, rozszczelnił i zapalił się wagon przewożący silnie trującą chemikalię epichlorohydrynę. Do zdarzenia udały się nasze dwa wozy GBA i GCBA.

2009.03.30 Wypadek Kończyce
W poprzednim numerze „NS” opisywaliśmy wypadek, do którego doszło bezpośrednio za Nowem 30 marca 2009r w godzinach przedpołudniowych. Do zderzenia dwóch samochodów- osobowego i ciężarowego na drodze krajowej nr1 doszło w Kończycach. W wyniku zderzenia uszkodzone zostały obydwa pojazdy, a jedna osoba została przewieziona do szpitala. Poszkodowanym na pomoc wyjechał samochód ratownictwa technicznego.

2009.04.02 Wypalanie traw
Na pierwszy tegoroczny wyjazdu do palących się traw czekaliśmy w tym roku do 2 kwietnia 2009 roku. Miała na to wpływ utrzymująca się stosunkowo długo zimowa aura, która powodowała utrzymywanie się dużej ilości wilgoci w wierzchniej warstwie ziemi oraz jej poszyciu. Jak i być może prowadzona od lat działalność edukacyjna mająca na celu wykazywanie szkodliwości tego procederu.

2009.04.04 Pożar w Trylu
W nocy w sobotę 4 kwietnia 2009 roku otrzymaliśmy wezwanie do pożaru w miejscowości Tryl. Na miejscu okazało się, że płonie zabytkowy w większości zbudowany z drewna budynek. Zanim udało przystąpić się do gaszenia, pożar ogarnął już większość dachu. Akcja gaśnicza była trudna, ponieważ do budynku dopływał prąd, a z dachu strzelał położony na nim eternit. Udało nam się jednak uratować parter budynku.

2009.04.13 Pożar w Przynach
W świąteczny wielkanocny poniedziałek 13 kwietnia 2009 roku walczyliśmy z pożarem lasu do jakiego doszło w miejscowości Przyny, w akcji brały udział 2 wozy bojowe. Wezwanie otrzymaliśmy krótko po godzinie 11- tej. Z ogniem walczyli druhowie: ....

2009.04.23 Pożar w Radogoszczy
W czwartek 23 kwietnia 2009 roku, otrzymaliśmy zgłoszenie do pożaru lasu w Radogoszczy koło Osieka w woj. pomorskim. W działaniach udział wzięło ogółem 19 zastępów z Państwowej, Ochotniczej i Wojskowej Straży Pożarnej. Ogień ogarnął las na przestrzeni 4 ha obejmując młodnik, średnik i las stary.

2009.05.14 na terenie Klose PFM odbyły się ćwiczenia sprawności bojowej
Postawione w ćwiczeniach zadania zostały opracowane i zatwierdzone w wojewódzkiej komendzie PSP w Toruniu. Celem ćwiczeń było gaszenie pożaru powstałego na terenie PFM „Klose” na wydziale S5 zajmującym się okleinowaniem płyt wiórowych. Najważniejszym zadaniem było wypracowanie podczas gaszenia 4 prądów wodnych i utrzymanie ciągłości podawania wody przez okres 30 minut.

2009.06.06 Stłuczka na ul. Kolejowej
6 czerwca 2009 roku, tuż po godzinie siódmej rano doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na ul. Kolejowej przy zjeździe w Aleję 3 Maja zderzyły się opel kadet i fiat cinquecento. Nie było na szczęście osób poszkodowanych. Druhowie z OSP w składzie dowódca Feliks Tomaszewski oraz Eugeniusz Studzinski, Jarosław Richlicki, Piotr Gościński i Krzysztof Chyła zabezpieczyli miejsce wypadku oraz usunęli z jezdni wyciek płynów z uszkodzonych pojazdów i potłuczone szkło ....

2009.09.29 Wypadek na autostradzie
29 września 2009 roku o godzinie 17.10 otrzymaliśmy zawiadomienie o wypadku na autostradzie w miejscowości Gajewo. TiR zderzył się z samochodem osobowym, obyło się bez ofiar. W wyjeździe uczestniczyli: Jacek Zmurek, Andrzej Kottlenga, Krzysztof Chyła, Tomasz Chyła, Patryk Pater.

2009.10.14 Mocno powiało
14 października 2009 roku nad ranem nastąpiło załamanie pogodowe. Wiatr wiejący w porywach do ponad 100 km/h przy ulewnym deszczu i temperaturze powietrza oscylującej około 4 stopni Celsjusza zaczął wyrządzać w okolicy jak i w Nowem straty związane z poprzewracanymi drzewami, słupami elektrycznymi, zerwanymi trakcjami energetycznymi.

2009.10.18 Pożar kamienicy ul. Grudziądzka
18 października 2009 roku o godzinie 17.29 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze domu w starej części miasta. Paliło się poddasze kamienicy przy ulicy Grudziądzkiej. Do zdarzenia wyjechały dwa wozy bojowe. Po przybyciu na miejsce okazało się, że ogień strawił już częściowo poddasze. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej,....

2010.01.27 Wypadek na Morgach
27 stycznia 2010 roku rozpędzony samochód marki mercedes uderzył w barierki oddzielające jezdnię od chodnika w okolicy stacji paliw BP w Kończycach, odbił się od nich i wylądował po drugiej stronie ulicy w pobliskim rowie.

2010.02.09 Wypadek w Bochlinie
9 lutego 2010 roku kierowca samochodu osobowego wpadł w poślizg i stracił panowanie nad autem uderzając w drzewo w Bochlinie na wysokości dawnego PGR- u.

2010.03.21 Wypadek w Trylu
21 marca o godzinie 19.18 dostaliśmy wezwanie do wypadku drogowego mającego miejsce w miejscowości Tryl. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Pogotowie zabrało do szpitala kierującego pojazdem oraz podróżujące wraz z nim dziecko.

2010.03.31 Zderzenie samochodów na ul. Tczewskiej
W niedzielne popołudnie na wysokości Biedronki przy ul. Tczewskiej doszło do kolizji 2 samochodów. Zadanie polegało na utylizacji wyciekłych płynów, zabezpieczeniu terenu i pomocy w usunięciu uszkodzonych pojazdów.
 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie