Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Styczeń 27 2020 17:55:23
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Artykuły: Nasze akcje
2010.04.17 Znowu płonące trawy
W sobotę 17 kwietnia o godzinie 19.10 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu celem gaszenia płonących traw na skarpie nadwiślańskiej przy II Os. Nadwiślańskim. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.

2010.04.21 Zderzenie na ul. Komierowskiego
W środę 21 kwietnia otrzymaliśmy wezwanie do kolizji drogowej, która miała miejsce w Nowem na ul. Komierowskiego. Kierujący skuterem nie zachował ostrożności i zderzył się z nadjeźdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym.

2010.04.25 Pożar domu w Starej Hucie.
W niedzielny poranek 25 kwietnia o godzinie 9.04 zostaliśmy zadysponowani do pożaru, który ogarnął budynek mieszkalny w miejscowości Stara Huta. Do zdarzenia udaliśmy się GCBA.Pomimo usilnych starań nie udało się już uratować zabudowania, które w znacznej części strawił ogień. Na szczęście nikomu z tam mieszkających nic się nie stało. Również w niedzielę o godzinie 17.24 otrzymaliśmy wezwanie do palących się traw w miejscowości Milewko.

2010.05.23 IDZIE WIELKA WODA
Przez całą niedzielę 23 maja strażacy z jednostek ochotniczych z Małego Komorska, Nowego i Rychławy sprawdzali stan wału przeciwpowodziowego i dokonywali jego zabezpieczania w miejscach, które stanowić mogłyby zagrożenie dla jego konstrukcji.

2010.05.24 Przyszła wielka woda
Dzień wczorajszy /24 maja/był prawdziwym dniem walki z falą powodziowa strażaków ochotników. Sytuacja zaczęła być poważna, kiedy do Nowego wcześniej niż zakładano zaczęła zbliżać się kulminacyjna fala powodziowa. Od wczesnych godzin popołudniowych walczono z wzbierającą wodą wchodzącą na posesje przy ulicy Rybaki. Tam do godziny 19.00 sytuację opanowano. Od godziny 15.00 zaczęły spływać informacje o przeciekach spod podstawy wału w trzech miejscach łącznie na długości około 500 m od Tryla po Mątawy. Umacnianie podstaw wału prowadzono przez całą noc i prowadzi się je w dalszym ciągu. Dziękujemy mieszkańcom Tryla, Mątaw i okolicznych miejscowości za włączenie się do pomocy w walce ze skutkami fali powodziowej. Na miejscu z żywiołem zmagają się druhowie z Nowego, Rychławy, Małego Komorska, Warlubia, Bzowa, Buśni, Lipinek i Zajączkowa.

2010.05.26 Czwarty dzień wielkiej wody 26 maja.
Przez całą noc do godziny 8.00 wał kontrolowali druhowie z Rychławy. Od godziny 8.00 do 14.00 wał patrolowali druhowie z OSP w Małym Komorsku. Po nocy nie zauważono żadnych nowych miejsc wyciekowych, sytuacja na całej długości wału jest stabilna.

2010.05.30 Niedziela 8 dzień wielkiej wody
Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poziom wody w Wiśle obniży się poniżej stanu alarmowego w środę./ poniżej 650 cm/. Przez całą niedzielę do godziny 21.00 służbę na wale pełnić będą druhowie z OSP Nowe, a 12 godzinną straż nocną przejmą następnie druhowie z Rychławy.

2010.05.30 WYPADEK NA AUTOSTRADZIE
W niedzielny wieczór 30 maja o godzinie 21.47 zostaliśmy zadysponowania do zdarzenia drogowego na autostradzie A1 w miejscowości Gajewo. Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku, w którym uczestniczył samochód osobowy jadący w kierunku Gdańska.

2010.05.31 9 dzień wielkiej wody
Całą noc wału strzegli druhowie z OSP w Rychławie. Padający ciągle deszcz powodował zagrożenie przybrania wody w rozlewiskach na polach uprawnych i przy zabudowaniach na długości miejscowości Tryl i Mątawy.

2010.06.04 Pierwsza pomoc
4 czerwca o godzinie 12.18 zostaliśmy zadysponowani do pomocy załodze medycznej " R " udzielającej pierwszej pomocy osobie z ciężkim przypadkiem zawału serca w Bochlinie. Zadanie polegało na udzieleniu pomocy zbyt mało licznej obsadzie karetki...

2010.06.22 Kalendarium Wielkiej Wody.
Sobota 22 maja – strażacy uczestniczą w uroczystościach związanych z Jubileuszem 45 lecia OSP w Rychławie, około 14.00 komendant gminny otrzymuje informacje o ogłoszeniu sytuacji alarmowej na Wiśle na terenie naszej Gminy. O 16.00 w Świeciu zbiera się sztab antykryzysowy. Wisła w niektórych miejscach występuje z koryta i wdziera się na przyległe łąki. Zadaniem na najbliższe dni ma być całodobowe patrolowanie i uszczelnianie wału.

2010.06.23 Druga fala powodziowa- kalendarium 7-19 czerwca 2010
7 czerwca 2010 r. Wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski ogłasza od godz. 17:00, stan alarmu powodziowego dla terenów gmin województwa kujawsko-pomorskiego zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. Zaczynamy drugi etap walki z wielką wodą w Wiśle. 8 czerwca 2010 r. Rozpoczęliśmy przygotowania do nadejścia drugiej fali powodziowej, polegające na kontroli stanu wału i roznoszeniu wraz z pracownikami Urzędu Gminy ulotek informacyjnych dotyczących zbliżającej się fali powodziowej. Po ostatniej fali znaleziono nowe dziury w ścianie wału, które zabezpieczano workami z piaskiem. Ponowne dokonywaliśmy całodobowej kontroli stanu wału, celem jak najszybszego wykrycia ewentualnych miejsc przeciekowych. Wzmacniano także odcinki na których po majowej wielkiej wodzie znajdowały się już położone umocnienia z worków z piaskiem.

2010.06.30 Wypadek na autostradzie
30 czerwca o 19.26 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na autostradzie w miejscowości Gajewo. Kierująca Toyotą Corolla kobieta z powodu nadmiernej szybkości straciła panowanie nad samochodem, zjechała z jezdni i uderzyła w skarpę wyznaczającą i ograniczającą pas ruchu.

2010.07.09 Utylizowaliśmy plamy oleju z jezdni
9 lipca o godzinie 11.30 zostaliśmy zadysponowani do utylizacji plam oleju, który wyciekł z uszkodzonego przewodu w samochodzie dostawczym. Przy pomocy Sorbentu dokonaliśmy utylizacji i zabezpieczenia ulic na odcinku od GS wzdłuż ulicy Dworcowej, do Al. 3 Maja przez odcinek ul. Kolejowej.

2010.07.10 "Polowanie" na borsuka
W sobotę 10 lipca o godzinie 10.30 zostaliśmy wezwani, aby schwytać borsuka, który zagubił się w starej części miasta.Zwierzak usiłował przebić się przez stary średniowieczny mur obronny od strony Placu Św. Rocha do posesji leżących w okolicy Baszty i nowego budynku parafialnej plebanii.
 
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie