Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 13:11:26
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Artykuły: Nasza działalność
2006.09.27 O nas sesji Rady Miejskiej w Nowem z dnia 27 września 2006
Informację o realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej przedstawił Inspektor ds.obronnych i zarządzania kryzysowego P. Grzegorz Matusiak który podał, że prowadzone były działania zapobiegawcze, mające na celu ochronę zdrowia ludzi i zwierząt związane z zagrożeniem ptasią grypą. Do rolników gminy Nowe zostały rozesłane kurendy zawierające zalecenia jak skutecznie zabezpieczać gospodarstwa w celu zmniejszenia ryzyka szerzenia się tej choroby. Wszystkie działania związane z ptasią grypą koordynował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świeciu.

2007.09.15 Powiatowe Zawody Strażackie
15 września 2007 roku na stadionie miejskim w Nowem odbyły się Powiatowe Zawody Strażackie, w których o tytuł najlepszej jednostki w powiecie świeckim w różnych konkurencjach rywalizowały ze sobą drużyny strażackie OSP z terenu powiatu. Zawodom przyglądali się przedstawiciele władz powiatu i gminy z starostą Marzeną Kempińską i burmistrzem Stanisławem Butyńskim na czele.

2007.10.04 O nas na sesji Rady Miejskiej w Nowem z dnia 4 października 2007 roku
Informację o realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego i Obrony Cywilnej przedstawił p.o. Kierownika Referatu Organizacyjnego i Ewidencji działalności Gospodarczej Pan Grzegorz Matusiak, który poinformował, że Ochotnicze straże pożarne z naszej gminy są jednostkami sprawnymi, gotowymi przyjść zawsze z pomocą gdy zagrożone jest życie ludzkie i mienie.

2008.03.15 Podsumowaliśmy działalność w 2007 roku.
15 marca w remizie OSP w Nowem odbyło się doroczne zebranie druhów mające na celu podsumowanie działalności jednostki w roku 2007. W zebraniu udział wzięli: burmistrz Stanisław Butyński, kierownik referatu UG Grzegorz Matusiak, Katarzyna Kaczmarek- Sławińska z biura powiatowego ARiMR w Świeciu, przedstawiciele powiatowej komendy OSP oraz jednostek z Małego Komorska i Rychławy. Na początku spotkania prezes Jarosław Steinborn powitał wszystkich przybyłych i przedstawił porządek obrad.

2008.05.03 Święto strażackie
W dniu 3 maja 2008 roku obchodziliśmy gminne święto strażaków powiązane z uroczystością dnia patrona „ braci ognia” św. Floriana. W tym roku główne obchody odbyły się w Rychławie, gdzie nastąpiło poświęcenie nowego samochodu strażackiego dla tamtejszej jednostki.

2008.05.10 Obchody Strażackiego Święta w OSP Nowe.
10 maja 2008 roku o godzinie 19.00 na placu przed remizą OSP w Nowem przy Alei 3 Maja, odbyły się dalsze uroczystości związane z obchodami Święta Strażaka, na które przybyli: Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Świeciu Janusz Gierke, Komendant Gminny OSP Czesław Elszkowski, Burmistrz Gminy Stanisław Butyński, kierownik referatu organizacyjnego UG Grzegorz Matusiak, Katarzyna Kaczmarek- Sławińska z biura powiatowego ARiMR w Świeciu, Czesław Woliński Prezes PUM w Nowem, strażacy z jednostek ochotniczych w Nowem i Małym Komorsku oraz Zakładowej OSP przy PFM Klose, rodziny i znajomi „Panów Ognia”, mieszkańcy miasta, pozostałe osoby zaproszone i w jakikolwiek sposób związane z miejscową jednostką.

2008.06.07 Dzień Dziecka w ZM „NOVE”
W słoneczną , upalną sobotę 7 czerwca 2008 roku uczestniczyliśmy w pikniku z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanym przez Zakłady Mięsne „NOVE” w Morgach. Nie był to nasz pierwszy wyjazd w tym celu, ponieważ już w latach poprzednich również zapraszano nas do ZM w związku z tymi obchodami.

2008.10.01 O nas na sesji Rady Miejskiej w Nowem w dniu 1 października 2008 roku
Grzegorz Matusiak p.o. Kierownika Referatu Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego przedstawił informację o realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. Jedyną formacją, w naszej gminie która jest przeznaczona do reagowania na każde wezwanie do pomocy w sytuacjach nadzwyczajnych i jest zawsze w gotowości jest ochotnicza straż pożarna. Najbliższa jednostka Państwowej Straży Pożarnej jest w Świeciu w odległości 40 km od Nowego.

2009.05.01 Strażackie święto
1 maja 2009 roku odbyły się w Nowem obchody naszego święta. Przed godziną 18.00 kolumną prowadzoną przez prezesa Jarosława Steinborna udaliśmy się do kościoła farnego na uroczystą Mszę św. sprawowaną w naszej intencji przez prob. Józefa Talkowskiego.

2009.05.30 Mecz z OSP Warlubie
30 maja 2009 roku o godzinie 17.00 rozegraliśmy piłkarski mecz towarzyski z strażakami z OSP z gminy Warlubie. Naszą gminę reprezentowali druhowie z OSP Rychława: Wiesław Bieńkowski, Daniel Bieńkowski, Dariusz Gołębiewski, Rafał Bartuzi i Krzysztof Kurek. OSP Mały Komorsk:.....

2009.05.31 W Dniach Nowego
31 maja 2009 roku uczestniczyliśmy czynnie w organizacji i ochronie imprez sportowych zaplanowanych na ten właśnie dzień. Razem z Policją zabezpieczaliśmy trasę wyścigu rowerowego z Nowego do Małego Komorska i z powrotem oraz następujących po nich wyścigach rowerowych młodzieży szkolnej w odpowiednich kategoriach wiekowych wokół Rynku i uliczkami starówki,....

2009.06.06 Naszym dzieciom z okazji Dnia Dziecka
W sobotę 6 czerwca 2009 roku zorganizowaliśmy w naszej jednostce spotkanie strażackich rodzin przy grillu, w którym głównymi gośćmi tym razem były nasze najmłodsze latorośla, a do zorganizowania zdarzenia zmobilizowało nas obchodzone 1 czerwca święto naszych pociech.

2009.06.11 Boże Ciało
W czwartek 11 czerwca 2009 roku braliśmy udział w uroczystościach kościelnych związanych ze Świętem Bożego Ciała. Jak co roku przedstawiciele pocztu sztandarowego towarzyszyli w procesji ulicami miasta wystawionemu Najświętszemu Sakramentowi asystując monstrancję zaopatrzoną w Sakrament oraz niosąc okrywający Ją baldachim.

2009.06.13 Mecz z OSP Rychława
W chłodną i deszczową sobotę 13 czerwca 2009 roku udaliśmy się na zaproszenie druhów z OSP Rychława na sportowe zmagania pomiędzy naszymi jednostkami. Z zaproszenia nie skorzystali niestety druhowie z zakładowej OSP przy „Klose” PFM i z Małego Komorska.

2009.06.21 Mecz charytatywny Caritas
W niedzielę 21 czerwca 2009 roku na stadionie miejskim pierwszego dnia lata, rozegraliśmy towarzyski mecz piłkarski z drużyną księży, wystawioną przez ks. prob. parafii Kamionka Andrzeja Talińskiego, podczas organizowanego przez dekanalny zespół "Caritasu" festynu dobroczynnego.
 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie