Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 29 2014 14:43:12
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 85
Najnowszy Użytkownik: Ula
 
Partnerzy
 
Zmarł druh Stanisław Zieliński
 
 
Dwie osoby utonęły w Czarownicach
26 lipca o godzinie 0.23 otrzymaliśmy zadysponowanie wzywające do wyjazdu nad Jezioro Czarownic. Do zdarzenia wyjechaliśmy SRt z łodzią. Rozpoczęliśmy poszukiwania dwóch osób, które według otrzymanych informacji utonęły podczas późnej kąpieli w jeziorze. W akcji poszukiwawczej brały również zastępy JRG z Świecia oraz z jednostek ochotniczych z Warlubia i Wielkiego Komorska. Akcję prowadzono przez ponad 3 godziny. Niestety nie udało się zlokalizować ciał. Poszukiwania wznowiono krótko po godzinie 6.00. Na miejsce tragedii przybyli funkcjonariusze z PSP w Toruniu z robotem do prac pod wodą, który zlokalizował na dnie jeziora dwa ciała. Płetwonurkowie z PSP z Bydgoszczy wydobyli z wody ciała kobiety i mężczyzny. Akcję zakończono około godziny 11.40. Według danych Policji utonęli 28-letni mężczyzna i 31-letnia kobieta.
 
 
Gościliśmy u dzieci podczas obozu pod namiotami w Osinach
W dniach 17 i 24 lipca gościliśmy na pokazach dla dzieci z szkół podstawowych z terenu naszej Gminy, podczas ich pobytu na obozie pod namiotami "Osiny 2014", zorganizowanym przez SAPO w Nowem. Zaprezentowaliśmy dzieciom sposoby alarmowania druhów o pożarach oraz przebieg przykładowej akcji ratowniczo-gaśniczej. Po krótkiej części praktycznej, dzieci zapoznały się z zagadnieniami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. Po pokazie mogły założyć hełm, wziąć do ręki prądownice, nożyce hydrauliczne do cięcia metalu i w końcu usiąść w wozie bojowym i odbyć w nim krótką przejażdzkę. Patrząc na uśmiechnięte twarze dzieci, śmiało można stwierdzić, że w przyszłości nie będziemy się musieli martwić o to, kto nas zastąpi w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej.
 
 
Nad Czarownicami
Pełnimy służbę nad jeziorem Czarownic, pomagając chronić korzystających z kąpieliska miejskiego nad zbiornikiem wodnym. Patrolujemy pontonem ratowniczym akwen jeziora w każdą sobotę i niedzielę do zakończenia sezonu.
 
 
Powrót nad torowisko
O godzinie 20.29 otrzymaliśmy ponowne zadysponowanie na torowisko magistrali kolejowej, gdzie ponownie doszło do rozniecenia pogorzeliska przez wiejący wiatr. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar nasypu kolejowego i obszarów leśnych przy magistrali kolejowej Gdynia - Katowice
19 lipca o godzinie 12.55 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru nasypu kolejowego na odcinku od Twardej Góry do Gajewa Zabudowania. Pożar rozprzestrzeniał się na pobliskie łąki i tereny zalesione. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA i GCBA. W działaniach walczyły z nami jednostki JRG z Grudziądza i Świecia oraz ochotnicze z Warlubia, Rychławy, Małego i Wielkiego Komorska, Osia i wojskowa z Górnej Grupy. Działania zakończono po 5 godzinach walki z pożogą. Pożar spowodowany został prawdopodobnie od iskry z klocków hamulcowych jednego z hamujących na danym odcinku pociągu towarowego. W tym samym czasie z tym samym zarzewiem, strażacy walczyli z ogniem na odcinku od Smętowa do granicy naszego regionu, gdzie ogień rozprzestrzenił się na pola zbóż w kierunku Lalków. Około godziny 18.40 otrzymaliśmy zadysponowanie w rejon wiaduktu nad torami w Milewie, gdzie wiatr spowodował ponowne zarzewia ognia. Do akcji wyjechaliśmy GBA. Akcję zakończono o godzinie 19.30.
 
 
Łapaliśmy psa
17 lipca o godzinie 11.45 udaliśmy się do Osin, celem przewiezienia bezpańskiego psa do azylu.
 
 
Akcja udzielenia pomocy Policji
11 lipca o godzinie 7.50 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy Policji w dostaniu się do mieszkania przy ul. Gdańskiej w Nowem, gdzie doszło do zakłócenia porządku. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Zwisający konar nad drogą powiatową w Trylu
8 lipca o godzinie 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia konaru niebezpiecznie zwisającego z drzewa nad drogą powiatową w Trylu. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek na krajowej 91 w Bochlinie
Również 6 czerwca o godzinie 17.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Samochód uderzył w tył zatrzymującego się przed pasami auta. Jedną poszkodowaną w zdarzeniu osobę do szpitala zabrała karetka Pogotowia Ratunkowego. Do akcji udaliśmy się SRt i GBA.
 
 
Konar na drodze w Trylu
6 lipca o godzinie 15.23 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia z drogi powiatowej w Trylu tarasującego ją konaru drzewa. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie