Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Wrzesień 28 2016 15:35:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 96
Najnowszy Użytkownik: nowiak52
 
Partnerzy
 
Plama oleju
26 września o godzinie 13.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa, celem zabezpieczenia i utylizacji plamy oleju na drodze krajowej 91. Do zdarzenia udaliśmy się SRt.
 
 
Fałszywy alarm
24 września o godzinie 04.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do płonącego pojemnika na śmieci w miejscowości Mątawy. Do zdarzenia udaliśmy się GBA. Na miejscu okazało się, że było to wezwanie fałszywe.
 
 
Kolizja w Mątawach
23 września o godzinie 22.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolizji w miejscowości Mątawy. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego marki Opel Astra z ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia udaliśmy się SRt. Kierowcę samochodu osobowego, Pogotowie Ratunkowe zabrało z miejsca kolizji na obserwację do szpitala.
 
 
Z historii na 145 lecie - Sztandar i jubileusz 1962 roku
W roku 1962 uroczyście obchodzono jubileusz 90 - lecia powstania OSP w Nowem. Postanowiono z tej okazji ufundować sztandar, oraz przyjąć symboliczną datę obchodów i powstania jednostki na dzień 27 maja. Do tej pory jednostka nie posiadała sztandaru, poprzedni zaginął w okresie okupacji hitlerowskiej. Pracami nad przygotowaniem obchodów zajął się Zarząd OSP. Uroczystości odbywające się w Rynku, zgromadziły liczne grono mieszkańców, braci strażackiej z całego województwa, przedstawicieli władz lokalnych, krajowych i wojewódzkich. Dokonano przeglądu jednostek, uroczystego odsłonięcia sztandaru, a na zakończenie defilady przez ulice miasta, zakończonej na Placu Zamkowym. Z pieniędzy uzbieranych podczas kwesty zakupiono później jeden z pierwszych w Nowem odbiorników telewizyjnych.
 
 
Statystyka wyjazdów na dzień 22 września
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 22 września. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1084 zdarzeniach. 288 razy udawano się do pożarów, 764 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 32 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 82 wyjazdy do zdarzeń. 21 razy udawaliśmy się do pożarów, 55 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 6 wezwań fałszywych.
 
 
Wypadek w Mątawach
16 września o godzinie 10.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze powiatowej nr 1218C w miejscowości Mątawy. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Plama oleju w Bochlinie
13 września o godzinie 23.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, celem dokonania zabezpieczenia oraz utylizacji plamy oleju na pasie drogi krajowej 91. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar traw
12 września o godzinie 12.27 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Bochlinie. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar w śmietniku
9 września o godzinie 23.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do Tryla, gdzie doszło do pożaru w śmietniku. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Na pielgrzymiej trasie
11 września od 04.30 uczestniczyliśmy czynnie w zabezpieczaniu pieszej pielgrzymki do sanktuarium Narodzenia NMP w Piasecznie. FOTO: Ł. Madziąg
 
 
Ślub druhny Izy
Strażacki ślub, to wyjątkowy ślub. Jedyny taki dzień, w którym "Pani ognia" zamiast gasić – tym razem podniecała ogień uczuć i całą atmosferę wydarzenia. 10 września sakramentalne "Tak", w kościele p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Wielkim Komorsku powiedzieli sobie druhna Izabela Jankowska z wybrankiem serca Tomaszem Czajką. Nie mogło nas oczywiście zabraknąć podczas takiej uroczystości. Towarzyszyliśmy nowożeńcom w szpalerze przed wyjściem z kościoła, podczas drogi do miejsca weselnego balu oraz przy wspólnej pamiątkowej fotografii przy domu weselnym. Młodym życzymy wszystkiego najlepszego na nowo rozpoczętej drodze życia.
 
 
Strona 1 z 108 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie