Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Czerwiec 20 2019 08:55:35
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
W manewrach w Górnej Grupie
 
 
Pompowanie wody przy ul. Bydgoskiej w Nowem
13 czerwca o godzinie 12.48 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Bydgoską w Nowem, celem wypompowania wody z zalanego obiektu handlowego po gwałtownej burzy z silnymi opadami deszczu. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Ćwiczenia w Kończycach
13 czerwca w godzinach przedpołudniowych w Kończycach przy dawnej przepompowni przeprowadzono ćwiczenia strażackie dla jednostek z terenu powiatów: świeckiego, grudziądzkiego, tucholskiego i chełmińskiego. Więcej informacji w "Nowinkach Strażackich". Zdjęcia J. P. Dziękujemy.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
9 czerwca o godzinie 15.17 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Os. Nadwiślańskie w Nowem, celem udzielenia pomocy w dostaniu się do mieszkania służbom ratunkowym. W akcji uczestniczyliśmy SRt i GBA.
 
 
Zdarzenie na drodze w Gajewie
9 czerwca o godzinie 0.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze powiatowej nr 1205C w Gajewie. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, przebił barierkę oddzielającą pas ruchu od pobocza, zatrzymując się po kilkudziesięciu metrach w pobliskim polu. Kierowca odniósł niegroźne obrażenia ciała. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
w dniach dziecka
Od lat na zaproszenie Rad Sołeckich naszej gminy uczestniczymy w pokazach dla dzieci z okazji ich święta. W niedzielę 2 czerwca braliśmy udział w obchodach Dnia Dziecka w sołectwie Morgi, a 4 czerwca w sołectwie Rychława. Dziękujemy za zaproszenia i możliwość dostarczenia frajdy naszym najmłodszym mieszkańcom.
 
 
zdarzenie na autostradzie A1
2 czerwca o godzinie 18.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na autostradzie A1 w Gajewie. Kierujący samochodem marki Renault jadąc z Gdańska w kierunku Łodzi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W działaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Strażackie zawody przyjaźni w Dniach Nowego
1 czerwca o godzinie 15.00 na rynku w Nowem odbyły się Międzynarodowe Zawody w „Czwórboju Strażackim”, w których udział wzięli przedstawiciele jednostek strażackich z OSP w Birkungen w Niemczech, PSP z Radziwiłłowa na Ukrainie, OSP w Kolonii Ostrowickiej, OSP w Nowem, OSP w Rychławie. Wygrała drużyna OSP Rychława z gminy Nowe. Zawodom przyglądali się licznie zgromadzeni mieszkańcy Nowego wraz z burmistrzem Czesławem Wolińskim, zastępcą burmistrza Zbigniewem Lorkowskim, przewodniczącym Rady Miejskiej Nowego Markiem Słomińskim, burmistrzem Birkungen Michaelem Apel, wiceburmistrzem Radziwiłłowa Aleksandrem Pastuchem, bryg. Bohdanem Hetmanem komendantem PSP w Radziwiłłowie. Zabawa była przednia. Gratulujemy Druhom z OSP Rychława zasłużonej wygranej w zawodach.
 
 
samochód w rowie
31 maja o godzinie 23.05 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy kierowcy w wydostaniu samochodu, który wpadł do przydrożnego rowu w miejscowości Tryl. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Z historii działań naszej OSP
1 czerwca 1937 roku nowscy strażacy brali udział w akcji ratowniczej po oberwaniu się skarpy na dom mieszkalny w Kozielcu, w wyniku której zginęło 5 osób. (Zdjęcia z archiwalnego wydania Dziennika Bydgoskiego)
 
 
Uszkodzona instalacja gazowa
23 maja o godzinie 10.06 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia terenu w związku z uszkodzeniem instalacji gazowej przez pracującą koparkę w Dolnych Morgach. Ewakuowano mieszkańców pobliskich domów. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 1 z 142 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie