Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Marzec 03 2015 17:30:02
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
1 procent dla naszej OSP
 
 
Pożar w śmietniku
3 marca o godzinie 4.43 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, gdzie doszło do pożaru w pojemniku na śmieci. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
pożar traw na skarpie nadwiślańskiej
1 marca o godzinie 13.48 otrzymaliśmy drugie w tym roku zadysponowanie do palących się traw, tym razem w Nadwiślańskim Parku Krajobrazowym na skarpie nadwiślańskiej na wysokości I Os. Nadwiślańskiego. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA. Spłonął obszar wielkości 0,5 ha.
 
 
Nie wypalajmy traw
Wypalanie traw to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Jest szkodliwe, zabronione i bardzo niebezpieczne. Mimo to każdej wiosny setki osób wypala trawy i roślinność, narażając takim bezmyślnym postępowaniem życie, zdrowie i mienie swoje oraz innych ludzi. Dym pochodzący z wypalania, powodując ograniczoną widoczność, bardzo często jest przyczyną wypadków i kolizji na drogach, a w konsekwencji dużych strat materialnych i osobistych tragedii. Każdy taki pożar, a co się z tym wiąże – każda interwencja sporo kosztuje. Koszt jednej interwencji wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Należy także mieć na uwadze fakt, że wykorzystanie sił i środków do gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków może znacznie ograniczyć dyspozycyjność i wydłużyć czas dojazdu straży pożarnej do innego zdarzenia, w którym mogą być zagrożeni ludzie lub mienie znacznej wartości. Zostało naukowo udowodnione, że pożary traw są szkodliwe dla gleby, ponieważ ogień nie tylko zabija żyjące w trawie zwierzęta i mikroorganizmy, ale także ją wyjaławia. Pamiętajmy, ustawa o ochronie przyrody, w tym art. 45 mówi, że „zabrania się wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin” i art. 59 mówiący, że „ kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin podlega karze aresztu albo grzywny”.
 
 
Plama oleju na ul. Gdańskiej
28 lutego o godzinie 11.07 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia plamy oleju ciągnącej się wzdłuż ul. Gdańskiej od Placu św. Rocha w kierunku nowskiego rynku. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar budynku gospodarskiego w Bochlinie
24 lutego otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w budynku gospodarskim w Bochlinie. Działania gaśnicze prowadziliśmy GBA i GCBA. W akcji uczestniczyły również zastępy ochotnicze z OSP z Rychławy, OSP Mały Komorsk, OSP Warlubie oraz JRG z PSP ze Świecia.
FOTO: A. Kottlenga
 
 
Wyrazy współczucia
 
 
Walne zebranie sprawozdawcze
 
 
Pożar traw
22 lutego o godzinie 15.21 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw, niedaleko zabytkowego czerpaku przy ul. Kniatek w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Fałszywy alarm w ZM NOVE
20 lutego o godzinie 13.00 otrzymaliśmy wezwanie do ZM NOVE w Górnych Morgach. Czujka dymowa podniosła fałszywy alarm. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Pożar śmietnika
18 lutego o godzinie 23.50 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Oś. Nadwiślańskie w Nowem, gdzie doszło do pożaru śmietnika. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 1 z 82 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie