Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Sierpień 28 2015 09:31:39
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 87
Najnowszy Użytkownik: JosephCele
 
Partnerzy
 
Usuwaliśmy gniazdo os
25 sierpnia o godzinie 12.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia gniazda os z budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Myśliwskiej w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy GBA. W sytuacjach w których może dojść do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi w tym, w miejscach publicznych, straż pożarna udziela natychmiastowej pomocy, jednakże w innych przypadkach zgodnie z rozporządzeniem o "Zasadach postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych" właściwymi do likwidacji gniazd owadów błonkoskrzydłych są firmy dezynsekcyjne.
 
 
pożar w Gajewie
24 sierpnia o godzinie 17.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Gajewie. Szybko rozprzestrzeniający się ogień zajął również pobliski budynek szopki gospodarczej. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA. Akcję gaśniczą prowadził także zastęp z OSP Warlubie.
 
 
plama oleju
24 sierpnia o godzinie 01.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina. Na drodze krajowej nr 91 doszło do rozlania oleju napędowego na odcinku kilkuset metrów. W działaniach usuwania plamy oleju uczestniczyliśmy SRt. Do ponownego zabezpieczenia plamy oleju udaliśmy się o godzinie 13.00.
 
 
Pożar traw na nasypie kolejowym
23 sierpnia o godzinie 18.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na nasypie wzdłuż kolejowej magistrali Herby Nowe-Gdynia w Milewie. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA. Akcję gaśniczą prowadziły również zastępy z OSP Rychława i OSP Warlubie.
 
 
Nowa statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 24 sierpnia. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 996 zdarzeniach. 387 razy udawano się do pożarów, 586 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 23 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 117 wyjazdów do zdarzeń. 62 razy udawaliśmy się do pożarów, 53 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 2 wezwania fałszywe.
 
 
Pożar rżyska w Trylu
22 sierpnia o godzinie 12.38 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru rżyska w miejscowości Tryl. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Z wizytą w Leinefelde Worbis i Birkungen
Nasza Gmina nawiązuje współpracę partnerską z niemieckim Leinefelde Worbis i Birkungen w Turyngii. W dniach 13-16 sierpnia delegacja na czele z Burmistrzem Czesławem Wolińskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Słomińskim,nawiązywała kontakty z przedstawicielami władz, biznesu, szkół, opieki społecznej,straży pożarnej, klubów sportowych i innych stowarzyszeń działających na terenie Leinefelde i Birkungen. Wymiana doświadczeń zaowocowałą chęcią podpisania porozumienia o współpracy naszych samorządów i organizacji lokalnych. W sobotę 15 sierpnia przedstawicieli naszej Gminy, gościli strażacy z jednostki ochotniczej w Birkungen. Mamy realną szansę nawiązać współpracę z druhami z Niemiec. Strażacy z Birkungen specjalizują się w działaniach ratownictwa drogowego i wodnego. Szlifujmy język niemiecki.
 
 
Wypadek na Amber One
16 sierpnia o godzinie 17.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na autostradzie A1 w Gajewie. Doszło tam do na szczęście niegroźnej kolizji dwóch samochodów osobowych jadących w kierunku Gdańska. Działania ratownicze prowadziliśmy SRt. Działania prowadziły również zastępy z OSP Grupa i JRG z PSP z Świecia.
FOTO: P. Skrobański
 
 
Konar na drodze w Zdrojewie
12 sierpnia o godzinie 17.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa, gdzie silnie wiejący wiatr złamał konar drzewa, który zablokował jedną z dróg. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
12 sierpnia o godzinie 13.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina. Kierujący ciągnikiem zgubił swojego pasażera, który upadając z wysokości doznał obrażeń ciała. W akcji medycznej uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Plama oleju na Tczewskiej
11 sierpnia o godzinie 23.30 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Tczewską w Nowem, gdzie na drodze krajowej 91 poddaliśmy neutralizacji plamę oleju, powstałą prawdopodobnie wskutek zderzenia samochodu z znakami drogowymi. W działaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Strona 1 z 94 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie