Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Luty 25 2017 12:14:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 102
Najnowszy Użytkownik: Cinnalype
 
Partnerzy
 
Walne zebranie sprawozdawcze
 
 
Pożar sadzy w kominie
29 stycznia o godzinie 20.26 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu jednorodzinnym na ul. Nowy Świat w Nowem. Do akcji gaśniczej udaliśmy się GBA.
 
 
Zabawa karnawałowa
 
 
IX Strażacki Bal Karnawałowy
Dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy na 10 Jubileuszowy Bal za rok.
 
 
Podajemy terminy walnych zebrań sprawozdawczych
Na odbytym w styczniu zebraniu członków zarządu miejsko-gminnego ZOSP RP w Nowem, podsumowano działalność jednostek ochotniczych z terenu gminy w roku 2016 i omówiono plan działań na rok 2017. Ustalono również terminy walnych zebrań sprawozdawczych. I tak, walne zebranie w ZOSP przy PFM w Nowem odbędzie się 25 lutego o godzinie 10.00, w OSP Nowe 4 marca o godzinie 16:00, w OSP Rychława 18 marca o godzinie 17.00 i w OSP Mały Komorsk 25 marca o godzinie 17.00. Obecność w zebraniach obowiązkowa.
 
 
akcja ratunkowa
18 stycznia o godzinie 22.11 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Os. Nadwiślańskie w Nowem, celem udzielenia pomocy Policji w akcji zapobieżenia próbie samobójczej. Młody mężczyzna chciał wyskoczyć z okna. W działaniach uczestniczyliśmy SRt i samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Autobus w rowie
13 stycznia o godzinie 15.15 otrzymaliśmy zadysponowanie celem wyciągnięcia autobusu PKS, który zjechał do przydrożnego rowu w skutek oblodzenia drogi w miejscowości Gajewo na drodze nr 1205C. Nie było osób poszkodowanych. W działaniach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Uroczystości pogrzebowe druha Edwina
W środę 18 stycznia strażacy, rodzina, przyjaciele delegacje urzędów, stowarzyszeń i zakładów pracy pożegnali druha Edwina Kottlenga, najstarszego członka nowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, który pełnił służbę nieprzerwanie od 1946 roku. Edwin Kottlenga zmarł w piątek 13 stycznia. Uroczystości pogrzebowe zapoczątkowała żałobna Msza św. odprawiona przez ks. proboszcza Grzegorza Kaisera w kościele farnym p.w. św. Mateusza w Nowem. W wygłoszonej homilii ks. proboszcz podkreślił zasługi, jakie położył zmarły na kanwie rozwoju i życia Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem. Po zakończonej Mszy św. uczestnicy ceremonii żałobnej udali się do kościółka p.w. św. Jerzego, skąd po krótkich modlitwach nastąpiło wyprowadzenie na cmentarz parafialny. Zmarłemu w ostatniej drodze towarzyszyli strażacy z ochotniczych jednostek straży pożarnej z Nowego, Rychławy, Małego Komorska, ZOSP przy PFM w Nowem, z Warlubia, Fletnowa i Osia. Poczty sztandarowe wystawiły OSP Nowe, Rychława i ZOSP przy PFM. Nad grobem pożegnalne słowa i wspomnienie o zmarłym wygłosili Prezes Jarosław Steinborn i druhna Maria Malinowska. Przy dźwiękach żałobnego głosu syren z samochodów strażackich, złożono ciało druha Edwina do grobu. W ceremonii pogrzebowej uczestniczyli ponadto: burmistrz Nowego druh Czesław Woliński, sekretarz Gminy Nowe Sławomir Filip, dyrektor SAPO w Nowem Urszula Kempińska – Czerwińska, dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu druh Piotr Tomaszewski, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu druh Janusz Gerke, komendant powiatowy PSP w Świeciu bryg. Piotr Tkaczyński, z-ca komendanta powiatowego bryg. Andrzej Rafalski st. kpt. Marek Karwasz - nasz były opiekun z ramienia PSP w Świeciu, członek honorowy OSP Nowe, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem - Grzegorz Matusiak, Komendant Gminny ZOSP RP w Nowem i zarazem Prezes OSP Nowe - Jarosław Steinborn, prezesi: OSP Mały Komorsk - Marian Wolicki i OSP Rychława – Wiesław Bieńkowski.
 
 
Pogrzeb druha Edwina Kottlenga
 
 
Zmarł druh Edwin Kottlenga honorowy prezes OSP Nowe
Rodzinie i krewnym, słowa szczerego współczucia, składają Druhny i Druhowie z jednostek ochotniczych straży pożarnej z terenu Gminy Nowe.
 
 
Z poświęceniem nosi pomoc innym, teraz sam potrzebuje pomocy.
W nocy z 4 na 5 stycznia bieżącego roku około godziny trzeciej w nocy, w gospodarstwie starszego strażaka PSP Mariusza Draba wybuchł pożar, w którego gaszeniu brało udział łącznie 11 zastępów OSP i PSP z terenu powiatu grudziądzkiego. Pożar strawił większą część gospodarstwa, a budynek mieszkalny nie nadaje się do zamieszkania. Strażak w jedną noc stracił dorobek całego swojego życia. Mariusz Drab jest nie tylko funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej, ale również druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Szynwałdzie. Koledzy i przyjaciele, apelują o pomoc dla rodziny Mariusza Draba. Na stronie Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu pojawiło się konto, na które osoby chcące pomóc w trudnym momencie życiowym strażakowi i jego Rodzinie mogą dokonać wpłaty: 26 9500 0008 0009 4357 3000 0001 z dopiskiem „Pomoc dla strażaka Mariusza”. Za wszelkie wsparcie, dziękujemy w imieniu jego Rodziny.
 
 
Strona 1 z 112 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie