Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Listopad 29 2015 04:18:14
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 93
Najnowszy Użytkownik: FreddieEt
 
Partnerzy
 
strażacy osp rychława zapraszają
 
 
wypadek w dolnych morgach
12 listopada o godzinie 12.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze powiatowej 1219C w miejscowości Dolne Morgi. Doszło tam do kolizji samochodu osobowego z ciągnikiem. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Święto niepodległości
 
 
nowa statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 10 listopada. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1260 zdarzeniach. 457 razy udawano się do pożarów, 770 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 33 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 145 wyjazdów do zdarzeń. 72 razy udawaliśmy się do pożarów, 68 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 5 wezwań fałszywych.
 
 
Zerwane opierzenia
8 listopada o godzinie 13.47 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Os. Nadwiślańskie w Nowem, celem zabezpieczenia zerwanego, wskutek silnie wiejącego wiatru opierzenia na dachu w bloku 9 i 10.
FOTO: K. Górka
 
 
Pożegnanie jesieni
7 listopada, w pożegnalnym z nowską publicznością meczu rundy jesiennej, miejscowa "Wisła" pokonała rezerwy grudziądzkiej Olimpii, po bardzo emocjonującym spotkaniu 2:1. Zarząd MLKS "Wisła" złożył nam podziękowania za współpracę oraz zabezpieczanie meczów piłkarskich "Wisły" na naszym stadionie, w pierwszej rundzie sezonu. My gratulujemy "Wiślakom" wywalczenia zasłużonego tytułu - "Mistrza jesieni".
 
 
Listopadowe wspomnienie
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, w tych szczególnych dniach wspominamy tych naszych bliskich i znajomych którzy już odeszli. Odwiedzając cmentarze, zapalając znicze dajemy świadectwo o naszej pamięci. Jest to także dobry moment na refleksję, nad tym co już dawno przeminęło, nad dniem dzisiejszym, nad tym jak szybko przemija czas i umyka nasze życie. Oddając hołd zmarłym pragniemy zachować Ich jak najdłużej w naszej pamięci, gdyż człowiek żyje tak długo, jak żywa jest pamięć o nim. W tych dniach wspominamy także wszystkich strażaków naszej OSP, których dobry Pan wezwał przed swoje oblicze. Wspominamy „ojców założycieli” z druhami: Scharrerem i Janem Bednarzem na czele przez Maksymiliana Schudzińskiego, Jana Tokarskiego, Maksymiliana Wygockiego, Szymona Kościńskiego, Józefa Żebrowskiego, Franciszka Stasiewskiego, Franciszka Lauda, Jana Kuchczyńskiego, Franciszka Kotlenga, Maksymiliana Stasiewskiego, Franciszka Paluchowskiego, Ryszarda Wiśniewskiego, Alojzego Łęckiego, Romana Zajączkowskiego, Feliksa Kotlenga, Gracjana Weinera, przez wielu innych zasłużonych strażaków, aż po Tadeusza Janeczka, Karola Kloska, Czesława Elszkowskiego, Witolda Piórka i Edmunda Lipkowskiego. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
 
 
Potrącenie na Kolejowej
29 października o godzinie 10.10 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy medycznej kobiecie potrąconej przez samochód na ul. Kolejowej na wysokości cmentarza katolickiego. Przybyła karetka pogotowia zabrała z miejsca zdarzenia poszkodowaną na obserwację do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Mecz U 16 Polska Serbia
W dniu dzisiejszym na stadionie miejskim przy ul. Sportowej w Nowem, odbył się towarzyski międzypaństwowy mecz piłkarski, w którym reprezentacja Polski do lat 16 bezbramkowo zremisowała w rewanżu z rówieśnikami z Serbii. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się dwa dni wcześniej w Świeciu, biało-czerwoni ulegli rywalom 1:2. Naszym zadaniem było zabezpieczanie wydarzenia oraz współpraca w ramach udzielania pomocy medycznej. Dziękujemy druhom z jednostek ochotniczych z terenu naszej Gminy za pomoc w zabezpieczeniu wydarzenia.
 
 
Plama oleju
28 października o godzinie 12.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa. Na drodze powiatowej nr 1205C Lipinki - Zdrojewo doszło do rozlania się plamy oleju na odcinku około 300 metrów. Zadanie polegało na zabezpieczeniu i dokonaniu utylizacji plamy. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
O nas podczas XI sesji Rady Miejskiej
28 października podczas XI Sesji Rady Miejskiej druh Grzegorz Matusiak przedłożył Radzie informacje dotyczące realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej. Zawierały one dane o działalności jednostek OSP z terenu Gminy Nowe. W sesji uczestniczyli jako zaproszeni goście: komendant powiatowy PSP w Świeciu bryg. Janisław Buller oraz komendant gminny ZOSP RP w Nowem druh Jarosław Steinborn. W swoim przemówieniu komendant powiatowy podziękował Burmistrzowi Czesławowi Wolińskiemu oraz Radzie Miejskiej za stałą troskę i pomoc w prawidłowym działaniu szkoleniowo-bojowym miejscowych strażaków. Podkreślił znaczenie działalności strażaków OSP naszej Gminy w utrzymaniu szeroko pojętego bezpieczeństwa, stwierdzając fakt oddanej i rzetelnej służby na rzecz społeczności lokalnej. Podkreślił znaczenie wyszkolenia druhów ochotników, zwracając uwagę na wzorowo przeprowadzoną akcję ratowniczo-gaśniczą, podczas ostatniego pożaru w bloku na II Os. Nadwiślańskim. Słowa podziękowania za tę akcję złożył strażakom w imieniu Zarządu, Rady Nadzorczej i mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem, prezes Sławomir Grzemski.
 
 
Strona 1 z 97 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie