Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Sierpień 20 2017 07:57:08
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Pożar zboża na pniu i rżyska
15 sierpnia o godzinie 13:09 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru zboża na pniu w Wielkim Komorsku. Podczas dogaszania przedysponowano nas do pożaru rżyska przy magistrali kolejowej w Bąkowie.
FOTO J. Richlicki
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 14 sierpnia. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 921 zdarzeniach. 221 razy udawano się do pożarów, 672 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 28 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 72 wyjazdy do zdarzeń. 30 razy udawaliśmy się do pożarów, 42 razy do miejscowych zagrożeń.
 
 
Drzewo w Mątawach
13 sierpnia o godzinie 15.36 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia przewróconego drzewa w Mątawach. W akcji uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Nawałnica nad Gminą
W nocy 11 sierpnia (z piątku na sobotę) przechodziły nad Polską silne nawałnice powiązane z gwałtowną burzą, obfitymi opadami deszczu i huraganowo wiejącym wiatrem. O godzinie 23.40 otrzymaliśmy pierwsze zadysponowania celem niesienia pomocy poszkodowanym, zabezpieczania i usuwania powalonych drzew i gałęzi m.in. na drogach, domkach letniskowych i przewodach elektrycznych. Do godziny 04.40 prowadziliśmy akcje m.in. w Małym Komorsku, Trylu, Gajewie, Bzowie i Bąkowie. 12 sierpnia od godziny 10.00 podjęliśmy następne działania związane z usuwaniem skutków nawałnicy m.in. w Osinach, Nowem nad Czarownicami i w dawnym PGR oraz w Wielkim Komorsku. W zdarzeniach uczestniczyliśmy GBA, samochodem z drabiną MAGIRUS, SRt. O godzinie 10.00 udaliśmy się samochodem z drabiną do Świecia, gdzie pełniliśmy służbę do godzin popołudniowych uczestnicząc w akcjach usuwania szkód po nawałnicy w miejscowościach Sartowice, Dubielno, Piskarki, Mały Dólsk, Czersk Świecki.
 
 
śmiertelny wypadek na autostradzie A1
10 sierpnia o godzinie 04.12 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na autostradzie A1. Na 76 km autostrady A1 w kierunku Łodzi, kierujący samochodem osobowym marki fiat z nieznanej przyczyny najechał na tył naczepy samochodu ciężarowego. W wyniku wypadku zmarł kierujący pojazdem mężczyzna, rannego pasażera odtransportowano z miejsca zdarzenia do szpitala. W akcji razem z druhami z OSP Warlubie braliśmy udział SRt.
FOTO A. Orzendowski
 
 
utonął w Grzybku
9 sierpnia o godzinie 21.15 otrzymaliśmy zadysponowanie nad Zalew Żurawski do miejscowości Grzybek (Gmina Osie), gdzie w zbiorniku wodnym utonął mężczyzna. Na miejscu zdarzenia działania poszukiwawczo-ratownicze prowadzili strażacy z KP PSP Świecie, OSP Osie i OSP Nowe oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG nr 1 w Bydgoszczy. Do akcji ratunkowej wyjechaliśmy SRt z pontonem.
 
 
Pożar śmietnika
9 sierpnia o godzinie 20.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru śmietnika w Kozielcu. Akcję gaśniczą prowadziliśmy GBA.
 
 
Pożar zboża
8 sierpnia o godzinie 15:58 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru zboża na pniu w Osieku. Na miejscu z pożogą walczyły jednostki ochotnicze z OSP Warlubie,OSP Nowe,OSP Dragacz, WSP Grupa i JRG z PSP Świecie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Usuwaliśmy skutki nocnej burzy
2 sierpnia o godzinie 6.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do Głodowa celem zabezpieczenia i usunięcia niebezpiecznie zwisającej nad przewodami wysokiego napięcia gałęzi drzewa, tego samego dnia o godzinie 15.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bzowa celem usunięcia konaru drzewa z nad drogi. W działaniach uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
FOTO: K. Studzinska
 
 
Rocznica Powstania Warszawskiego
1 sierpnia o godzinie 17.00 dźwiękiem syren uczciliśmy 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstanie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Przez 63 dni żołnierze Armii Krajowej prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.
 
 
Służba na Radodzierzu
30 lipca od godziny 10.00 pełniliśmy pontonem wraz z funkcjonariuszkami Policji służbę w zabezpieczaniu kąpieliska nad jeziorem Radodzierz. Do akcji wyjechaliśmy SRt.
 
 
Strona 1 z 118 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie