Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Luty 10 2016 18:35:37
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 93
Najnowszy Użytkownik: FreddieEt
 
Partnerzy
 
walne sprawozdawczo wyborcze
 
 
UWAGA zebranie
Dnia 27 lutego o godzinie 17.00, odbędzie się zebranie organizacyjne wszystkich druhów naszej OSP. Obecność obowiązkowa.
 
 
silnie wiało
W ostatnich kilku dniach odnotowaliśmy silnie wietrzną pogodę, która spowodowała dwie nasze interwencje związane z usuwaniem szkód powstałych w jej wyniku. I tak 3 lutego o godzinie 12.36 udaliśmy się samochodem z drabiną MAGIRUS celem usunięcia i zabezpieczenia powalonego konaru drzewa z drogi, a 4 lutego o godzinie 8.48 wyjechaliśmy GBA i samochodem z drabiną MAGIRUS do Milewka, gdzie zabezpieczaliśmy budynek mieszkalny przed silnie przechylonym drzewem, grożącym przewróceniem się na zabudowanie.
 
 
70 LAT - JUBILEUSZOWE GRATULACJE
1 lutego, druh Edwin Kottlenga obchodzi jubileusz 70 lat wysługi w służbie, w szeregach druhów ochotników nowskiej OSP. Jest najstarszym stażem druhem w naszej jednostce. Ze strażą związany właściwie od zawsze. Od najmłodszych lat wprowadzany w tajniki pracy i życia strażaków ochotników przez ojca Franciszka, wieloletniego, zasłużonego dla ruchu strażackiego i społeczności lokalnej, działacza strażackiego w Nowem. Bycia strażakiem i stawania się nim, uczył się na najlepszych z możliwych wzorach. W strukturach młodzieżowych straży, znalazł się 1 lutego 1946 roku. W 1950 roku przeszedł kurs w zakresie szkolenia przeciwpożarowego i ratownictwa, i mógł już wyjeżdżać do akcji ratowniczych. Następnie w Toruniu ukończył kurs mechaników m.in. w zakresie obsługi motopomp, a w 1952 r. podczas pełnienia służby wojskowej zrobił prawo jazdy, i po powrocie do Nowego pełnił w straży funkcję mechanika - kierowcy. Od 1960 roku członek zarządu, następnie zastępca naczelnika. W 1983 roku wybrany zostaje wiceprezesem nowskiej OSP, a w latach 1987-2006 pełnił nieprzerwanie funkcję Prezesa OSP w Nowem. Za jego prezesury, w czerwcu 1987 r. jednostka otrzymała nowy samochód gaśniczy marki „Jelcz”, wzbogaciła się także o przyczepę proszkową, aparaty oddechowe i 4- przęsłową drabinę nasadkową. 29 kwietnia 1995 r. decyzją Komendy Głównej Straży Pożarnej, OSP w Nowem włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. W akcie jego podpisania uczestniczył z ramienia straży obok burmistrza Stanisława Butyńskiego. Od roku 2006 honorowy prezes nowskiej OSP. W roku 1997 odznaczony Złotym Znakiem Związku. W 2002 roku - Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem im. Chomicza. Do dnia dzisiejszego, gdy tylko pozwala mu na to zdrowie codziennie bywa w nowskiej remizie, dzieląc się ze strażakami swoją wiedzą praktyczną, jak i bezcennymi wspomnieniami z historii.

Gratulacje i życzenia doczekania w zdrowiu, kolejnych Jubileuszy w szeregach strażackiej braci, składa Zarząd oraz Druhny i Druhowie OSP w Nowem.
 
 
Zabezpieczaliśmy II sezon Miejskiej Ligi Piłki Halowej
30 stycznia zakończyliśmy zabezpieczanie od strony medycznej drugiego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Halowej pod patronatem Burmistrza Nowego Czesława Wolińskiego. Zarząd dziękuje druhom medykom, którzy poświęcali swój wolny czas pełniąc służbę w czasie rozgrywania meczów, na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy.
 
 
Nasz bal
 
 
Zalana piwnica w Górnych Morgach
20 stycznia o godzinie 17.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Górne Morgi, gdzie doszło do zalania pomieszczeń piwnicznych w domu wolnostojącym wskutek wycieku z pękniętej rury. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Chwytaliśmy bezpańskiego psa
11 stycznia o godzinie 16.55 otrzymaliśmy zgłoszenie o wałęsającym się po Dolnych Morgach, bezpańskim psie. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
TIR w rowie na autostradzie A1
11 stycznia o godzinie 8.58 otrzymaliśmy zadysponowanie na autostradę A1 w Gajewie, gdzie kierujący TiR-em jadąc w stronę Warlubia stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
24. Finał WOŚP Mierzymy wysoko!
W niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, 120 tysięcy wolontariuszy 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyszło na ulice polskich miast, w tym również w Nowem, by zbierać pieniądze dla oddziałów pediatrii i geriatrii polskich szpitali. W ramach tegorocznego finału zorganizowaliśmy razem z nowskimi wolontariuszami w Rynku, tradycyjne "Światełko do Nieba". W wydarzeniu uczestniczyliśmy GBA i SRt.
 
 
Zebranie zarządu miejsko-gminnego ZOSP RP w Nowem
7 stycznia o godzinie 17.00 w nowskiej remizie, odbyło się pierwsze w 2016 roku zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem. Zebraniu przewodniczył prezes dh Grzegorz Matusiak. Podsumowano ubiegłoroczną działalność gminnych jednostek ochotniczych. Omówiono sprawy związane z działaniami na najbliższą przyszłość oraz ustalono terminy walnych zebrań sprawozdawczo-wyborczych w poszczególnych jednostkach. I tak, walne zebrania odbędą się: 5 marca o godzinie 16.00 w OSP w Nowem, 12 marca o godzinie 17.00 w OSP w Rychławie, 19 marca o godzinie 17.00 w OSP w Małym Komorsku. Termin zebrania w ZOSP przy PFM zostanie ustalony w najbliższym czasie. XI zjazd oddziału Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Nowem, odbędzie się w czerwcu w Małym Komorsku.
 
 
Strona 1 z 99 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie