Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Październik 26 2016 15:09:17
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 101
Najnowszy Użytkownik: Raymondmiz
 
Partnerzy
 
Na 145 lecie
Ochotnicza Straż Pożarna w Nowem, najstarsza jednostka strażacka w powiecie świeckim, przejawiała w okresie międzywojennym ożywioną działalność. Jako stowarzyszenie organizowała w owym okresie odczyty o bezpieczeństwie przeciwpożarowym, pokazy ćwiczeń strażackich, festyny, wycieczki, a także przedstawienia teatralne. Dużo informacji pozostało nam po anonsach, które ukazywały się na łamach "Gazety Nowskiej", w których wspominano również o wydarzeniach, radosnych i smutnych z życia miejscowej Straży. Przedstawiamy niektóre z nich.
 
 
Samochód w rowie w Górnych Morgach
24 października o godzinie 05.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Górne Morgi. Kierująca samochodem osobowym Opel Astra wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu. Nie było osób poszkodowanych.
FOTO: Ł. Madziąg
 
 
Nowa statystyka do wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 18 października. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 91 wyjazdów do zdarzeń. 24 razy udawaliśmy się do pożarów, 60 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 7 wezwań fałszywych.
 
 
pomoc w działaniu policji
14 października o godzinie 02.07 otrzymaliśmy zadysponowanie na teren PKP w Twardej Górze, celem udzielenia pomocy w działaniach policji.
 
 
Ćwiczenia powiatowe
7 października na terenie PFM KLOSE w Nowem, odbyły się powiatowe ćwiczenia dla jednostek OSP oraz PSP z terenu powiatu świeckiego.
 
 
Pracowity początek października
2 października o godzinie 10.36 druhowie z OSP Rychława otrzymali zadysponowanie celem udzielenia pomocy w działaniu Pogotowia Ratunkowego, celem wyniesienia z domu osoby otyłej. 3 października druhowie OSP Nowe o godzinie 0.30 otrzymali zadysponowanie celem usunięcia niebezpiecznego konaru drzewa znad ul. Podgórnej w Nowem. W akcji brano udział GBA i samochodem z drabiną MAGIRUS. Tego samego dnia o godzinie 14.30 kolejne zadysponowanie do pożaru sadzy w kominie w domu jednorodzinnym w Zdrojewie. W akcji uczestniczono GBA.
 
 
Niebezpieczny konar nad drogą
30 września o godzinie 11.00 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Tryl, celem zabezpieczenia i usunięcia niebezpiecznego konaru drzewa znad drogi powiatowej 1218C. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Podpalona ławka
29 września o godzinie 8.34 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru podpalonej ławki w parku przy ul. Myśliwskiej. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
pożar traw
27 września o godzinie 17.09 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Kończycach. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Plama oleju
26 września o godzinie 13.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa, celem zabezpieczenia i utylizacji plamy oleju na drodze krajowej 91. Do zdarzenia udaliśmy się SRt.
 
 
Fałszywy alarm
24 września o godzinie 04.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do płonącego pojemnika na śmieci w miejscowości Mątawy. Do zdarzenia udaliśmy się GBA. Na miejscu okazało się, że było to wezwanie fałszywe.
 
 
Strona 1 z 109 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie