Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 24 2017 11:36:44
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Jubileusz 145 lecia OSP Nowe
 
 
Gniazdo os
18 maja o godzinie 19.30 udaliśmy się do Rychławy, celem usunięcia z poddasza gniazda os w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Akcję prowadziliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Pomoc służbom ratowniczym w Bochlinie
15 maja o godzinie 17.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, gdzie nieszczęśliwemu wypadkowi uległ prowadzący prace polowe mężczyzna. Stan poszkodowanego był na tyle ciężki, że postanowiono zadysponować śmigłowiec LPR, który przetransportował rannego do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar samochodu na A1
14 maja o godzinie 18.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru samochodu osobowego na autostradzie A1 na wysokości Gajewa. Kierujący samochodem osobowym jadąc w kierunku Gdańska stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki oddzielające pasy ruchu, po czym samochód zapalił się. W akcji braliśmy udział GBA. Działania prowadziły również zastępy z OSP Rychława i Warlubie. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
 
 
obchody Dnia strażaka
Dzień 4 maja jest międzynarodowym Dniem Strażaka, świętem tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Tradycyjnie zorganizowaliśmy obchody naszego święta, w bieżącym roku główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 14 maja. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką o godz. 10.30 przy remizie OSP w Nowem, w której uczestniczyli strażacy reprezentujący OSP Nowe oraz ZOSP przy PFM w Nowem. Następnie kolumną wozów strażackich przejechaliśmy do kościoła farnego p.w. św. Mateusza. Mszę świętą w naszej intencji celebrował proboszcz ks. Grzegorz Kaiser. Modliliśmy się za Druhów, których Pan powołał już do wiecznej służby. Po mszy udaliśmy się do remizy, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Prezes jednostki dh Jarosław Steinborn gratulował wszystkim strażakom owocnej i oddanej służby. Odznakę za wysługę lat wręczono druhowi Łukaszowi Gronalewskiemu. Na stopień dowódcy roty awansowano druha Patryka Gracka. Po uroczystości delegacja udała się na cmentarz, gdzie na grobach Druhów zapaliliśmy znicze, oddając hołd wszystkim zmarłym strażakom naszej jednostki. Zarząd składa słowa podziękowania Druhnom i Druhom za ich służbę, za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi - „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
 
 
Zdarzenie na autostradzie A1
3 maja o godzinie 13.41 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na autostradzie A1. Kierujący samochodem osobowym marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki rozdzielające pasy ruchu. Nie było osób poszkodowanych. W akcji braliśmy udział GBA. Na miejscu zdarzenia działania prowadziły również zastępy z OSP Warlubie oraz JRG z PSP w Świeciu.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
2 maja o godzinie 10.23 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy w dostaniu się do zamkniętego mieszkania służbom ratowniczym. Do zdarzenia udaliśmy się SRt. W drodze do miejsca zdarzenia, zostaliśmy odwołani. Nie było konieczności podejmowania akcji związanej z zadysponowaniem.
 
 
Charytatywnie dla Kubusia
30 kwietnia w restauracji Złoty Róg nad Jeziorem Czarownic w Nowem, braliśmy charytatywnie udział w Festynie Rodzinnym zorganizowanym celem zbierania środków na ratowanie życia małego Kubusia. Podczas festynu jego uczestnicy mogli popływać strażacką łodzią po jez. Czarownic, obejrzeć sprzęt strażacki i przejechać się samochodami strażackimi.
 
 
Pożar poszycia leśnego
29 kwietnia o godzinie 17.19 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru poszycia leśnego w miejscowości Górne Morgi. Nie było potrzeby podejmowania akcji. Do zdarzenia wyjechaliśmy GCBA.
 
 
Pożar sadzy w kominie
23 kwietnia o godzinie 17.23 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w kominie w domu jednorodzinnym przy ul. Nowy Świat w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
145 lat OSP w Nowem
 
 
Strona 1 z 115 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie