Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Wrzesień 03 2014 01:39:13
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
Pożar stogu siana w Mątawach
29 sierpnia o godzinie 23.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Mątawy, gdzie palił się stóg złożony z wielu słomianych bali zbalowanych prasą belującą. W gaszeniu uczestniczyliśmy GBA i GCBA. Działania gaśnicze prowadziły z nami zastępy z jednostek ochotniczych z Dragacza i Wielkiego Komorska. Akcję dogaszania zakończyliśmy o godzinie 8.30 dnia następnego.
FOTO: Ł. Gronalewski
 
 
Plama oleju na drodze powiatowej w Trylu
25 sierpnia o godzinie 20.30 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia plamy oleju na drodze powiatowej w miejscowości Tryl. Do zdarzenia wyjechaliśmy SRt. Zabezpieczyliśmy i dokonaliśmy utylizacji rozlanej plamy oleju na długości 800 metrów.
 
 
Pożar samochodu w Rychławie
22 sierpnia o godzinie 13.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do Rychławy, Doszło tam do zapalenia się samochodu osobowego marki Ford Mondeo. Do akcji udaliśmy się GBA. W działaniu uczestniczył również zastęp z OSP Rychława - GBA.
FOTO: Jarek Richlicki
 
 
Śmierć na torach
20 sierpnia o godzinie 21.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do Twardej Góry, gdzie doszło do wypadku na magistrali kolejowej Chorzów Batory–Tczew. Do akcji udaliśmy się SRt. Z ustaleń policjantów, wynika, że jadący w kierunku Gdyni pociąg ekspresowy relacji Frankfurt - Gdynia potrącił mężczyznę znajdującego się na torowisku. W wyniku uderzenia 21-letni mężczyzna odniósł obrażenia, które pomimo podjętej akcji reanimacyjnej doprowadziły do jego zgonu. Linia kolejowa była zamknięta przez około 4 godziny. Działania zakończyliśmy o godzinie 0.45.
FOTO: Kamil Górka
 
 
Pompowanie wody
15 sierpnie o godzinie 8.25 otrzymaliśmy zadysponowanie, celem wypompowania wody z zalanej piwnicy w domu jednorodzinnym przy ul. Garbuzy w Nowem. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Pożar neonu
12 sierpnia o godzinie 17.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w POLOmarkecie przy ul. Tczewskiej. Wskutek zwarcia instalacji elektrycznej zapalił się jeden z neonów umieszczonych na budynku. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Pomogliśmy bocianowi
8 sierpnia samochodem z drabiną MAGIRUS udaliśmy się do Bochlina celem schwytania i przekazania do schroniska bociana, który złamał sobie nogę. Akcja zakończyła się powodzeniem, chociaż bocian nie wykazywał specjalnej chęci do współpracy. Niesfornemu boćkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
 
 
Wypadek na Alei 3 Maja
5 sierpnia o godzinie 17.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku do którego doszło na Al. 3 Maja w Nowem. Kierująca Fordem Focusem uderzyła w przydrożne drzewo. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Do akcji udaliśmy się SRt.
FOTO: Ł. Gronalewski
 
 
Ulewa
Najpierw piękna pogoda i słońce, a potem burza i silne opady deszczu. Takiego załamania pogody doświadczyliśmy dzisiaj po długim okresie suszy i upału. 5 sierpnia tuż przed godziną 14.00 zaczął padać deszcz, który przerodził się w półgodzinną ulewę, wskutek której doszło do wielu zalań i podtopień piwnic oraz posesji na terenie miasta, m.in. przy ul. Tczewskiej, Bydgoskiej, Spacerowej. Na II Os. Nadwiślańskim usuwaliśmy zalegający na drodze wewnętrznej konar drzewa, a w Przynach wypompowywaliśmy wodę z piwnicy i studni budynku gospodarczego. Pierwsze zadysponowanie otrzymaliśmy o godzinie 14.15. W działaniach uczestniczyliśmy SRt, GBA i GCBA. W zdarzeniach uczestniczyły również zastępy JRG ze Świecia oraz ochotnicze z Warlubia, Małego i Wielkiego Komorska oraz Rychławy. Działania zakończyliśmy o godzinie 17.30.
 
 
Konar na drodze w Osinach
3 sierpnia o godzinie 17.15 otrzymaliśmy kolejne tego dnia zadysponowanie, tym razem celem usunięcia z drogi oderwanego konaru i zabezpieczenia uszkodzonego drzewa w miejscowości Osiny. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA i wozem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Pożar młodnika w Milewie
3 sierpnia o godzinie 12:25 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru młodego lasu w miejscowości Milewo. W działaniach uczestniczyły zastępy JRG z Świecia oraz ochotnicze z Warlubia, Małego Komorska i Rychławy. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA i GCBA.
 
 
Strona 1 z 75 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie