Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 24 2016 22:23:47
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 96
Najnowszy Użytkownik: nowiak52
 
Partnerzy
 
Konar przy szkole w Rychławie
18 lipca o godzinie 17.30 druhowie z OSP Rychława GBA, uczestniczyli w usuwaniu niebezpiecznego konaru drzewa przy szkole w Rychławie.
 
 
Wprowadzono stopień alarmowy ALFA i BRAVO-CRP
Premier RP, wydała zarządzenie w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego ALFA i BRAVO-CRP. Ma to związek z wizytą papieża Franciszka i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. W związku z tym do dnia 1 sierpnia, następuje stan wyższej gotowości jednostki w akcjach ratowniczych. Naczelnik OSP w Nowem prosi o większe zaangażowanie w przypadku alarmu.
 
 
Zarząd Główny OSP kontra KSP "Solidarność"
18 lipca Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP opublikował na swojej stronie stanowisko w sprawie opinii Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ 'Solidarność' do projektu ustawy modernizacyjnej na lata 2017-2020. Związek ZOSP RP z dezaprobatą odniósł się do części, w której związkowcy wskazują na nadmierne podnoszenie środków dla innych podmiotów systemu ratowniczo-gaśniczego, w tym jednostek OSP. Stanowisko KSP NSZZ "Solidarność", deprecjonuje rolę i znaczenie OSP w Polsce. Więcej wiadomości w temacie, na stronie ZOSP RP, gdzie można przeczytać całą treść stanowiska Zarządu Głównego.
 
 
Z wizytą na obozowej akcji letniej w Osinach
SAPO w Nowem w terminie 04-22 lipca, zorganizowała obóz pod namiotami dla dzieci z Gminy Nowe. Program oparto na organizacji zajęć prezentujących różnorodne rodzaje sportu i zabaw rekreacyjno - sportowych, zajęć plastycznych i innych mogących wzbogacić osobowość i zainteresowania dzieci oraz atrakcyjnie wypełnić wakacyjny czas. Jedną z atrakcji, były pokazy ratownictwa medycznego i akcji gaśniczej, zaprezentowane przez druhów naszej jednostki, podczas turnusów wypoczynkowych w Osinach.
 
 
Wypadek na A1
16 lipca o godzinie 7.00 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na autostradzie A1. Z niewyjaśnionej przyczyny doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. 2 osoby zostały zabrane z miejsca zdarzenia do szpitala.Do akcji udaliśmy się SRt.
 
 
Niebezpieczny konar nad drogą w Trylu
14 lipca wskutek długotrwałych opadów deszczu i silnie wiejącego wiatru, podjęliśmy akcję usunięcia niebezpiecznie zwisającego konaru drzewa nad drogą powiatową nr 1218C w Trylu. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
12 lipca o godzinie 8.16 SRt, podjęliśmy akcję pomocy w dostaniu się do lokalu mieszkalnego służbom ratowniczym, na Os. 700 - lecia w Nowem.
 
 
Pożar trawy
11.07 o godzinie 13.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do palącej sie trawy. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Statystyka wyjazdów na dzień 01.07.2016
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 1 lipca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 741 zdarzeniach. 223 razy udawano się do pożarów, 497 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 21 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 58 wyjazdów do zdarzeń. 15 razy udawaliśmy się do pożarów, 40 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 3 wezwania fałszywe.
 
 
Plama oleju
25 czerwca o godzinie 15.10 SRt udaliśmy się do akcji celem zabezpieczenia i dokonania utylizacji plamy oleju.
 
 
Rozpadający się komin w Mątawach
24 czerwca o godzinie 5.30 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia dachu i rozpadającego się komina na budynku mieszkalnym w Mątawach. W akcji uczestniczyliśmy GBA i samochodem z drabiną Magirus.
 
 
Strona 1 z 106 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie