Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Październik 23 2014 01:03:22
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
Dachowanie w Bochlinie
18 października o godzinie 12.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej 91 w miejscowości Bochlin. Kierująca samochodem straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z drogi i dachowała w przydrożnym rowie. Kierującą oraz trójkę dzieci jadących pojazdem, Pogotowie Ratunkowe zabrało z miejsca zdarzenia do szpitala na obserwację. W zdarzeniu uczestniczyliśmy GBA i SRt.
 
 
Mistrzostwa otwarte uczestniczymy w wydarzeniu
 
 
Partnerujemy wydarzeniu

Tego jeszcze w Nowem nie było. W dniach 18-19 października, odbędą się u nas Mistrzostwa Europy OME IMAFE 2014 w Sztukach Walki. Celem OME IMAFE 2014 jest współzawodnictwo sportowe na arenie międzynarodowej, wyłonienie najlepszych zawodników IMAFE, a także popularyzacja sportów i sztuk walki.
 
 
Na ślubnym kobiercu
Dziś po godzinie 16.00, sakramentalne "TAK" w kościele farnym pod wezwaniem św. Mateusza w Nowem, powiedzieli sobie druh Patryk Pater z wybranką sercą Karoliną Różyńską. Strażackim zwyczajem uczestniczyliśmy w ślubnych uroczystościach w kościele oraz podczas przejazdu na miejsce weselnej zabawy. Młodej Parze przygotowaliśmy uroczysty szpaler z toporkami przy wyjściu z Fary i strażacką bramę przy ul. Wojska Polskiego. W miejscu weselnym stanęliśmy wspólnie do strażackiego zdjęcia.
 
 
Wiwat młoda para

 
 
Wypadek w Kończycach
8 października o godzinie 16.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku drogowego w miejscowości Kończyce. Na drodze krajowej nr 91 doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły 3 samochody osobowe oraz motocykl. Do akcji wyjechaliśmy SRt. Nie było osób poszkodowanych. Zadanie polegało na udzieleniu pomocy służbom medycznym i policji, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonania utylizacji wycieku płynów silnikowych przy pomocy Sorbentu. Działania zakończyliśmy o godzinie 17.20.
 
 
Strażacy ochotnicy zbierają podpisy do Marszałka Sejmu
Trwa zbieranie podpisów pod wnioskiem do Marszałka Sejmu RP dotyczącym inicjatywy obywatelskiej w sprawie zmian w Ustawie o ochronie przeciwpożarowej. Chodzi o wprowadzenie zapisu dotyczącego świadczeń dla strażaków ochotników, którzy w czasie akcji ulegli wypadkowi. Teraz druhowie z OSP otrzymują jednorazowe odszkodowanie. Dziś ochotnik, który ulegnie wypadkowi w czasie akcji może liczyć wyłącznie na odszkodowanie powypadkowe (każda OSP ubezpiecza swoich strażaków). W sytuacji trwałego kalectwa bądź długiej niezdolności do pracy nie należy mu się ani zasiłek chorobowy, ani rehabilitacyjny.Tymczasem straż zawodowa objęta jest pakietem takiego ubezpieczenia. Druga zmiana, na której zależy wnioskodawcom, to by firmy ubezpieczeniowe obejmowały ubezpieczeniem strażaka od momentu, kiedy dostaje wezwanie do akcji, a nie jak jest obecnie od momentu wejścia do remizy, gdy strażak wsiada do wozu i jedzie do akcji. Czyli jak w drodze z domu lub miejsca pracy do remizy wydarzy się jakiś wypadek, ubezpieczenie tego nie obejmuje. W dniu 25 sierpnia 2014 r. Marszałek Sejmu RP wydała postanowienie o przyjęciu zawiadomienia o powstaniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Ustawy o zmianie ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej”, nadając tym samym Komitetowi osobowość prawną.
 
 
Nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP na dzień 1 października. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1172 zdarzeniach. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 95 wyjazdów do zdarzeń. 33 razy udawano się do pożarów, 59 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 3 alarmy fałszywe.
 
 
Dzieci z SP nr 2 wizytowały w naszej remizie
W dniach 1 i 2 października dzieci z najmłodszych klas SP nr 2 w Nowem wybrały się z wizytą do siedziby naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie gościnnie zostały przyjęte przez członków nowskiej OSP. Strażacy bardzo ciekawie opowiadali o swojej służbie, o akcjach w jakich biorą udział. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Druhowie pokazali dzieciom metody niesienia pierwszej pomocy medycznej. Miały one także okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i mundury w jakie ubierają się do akcji. Mogły nałożyć strażackie hełmy, a na zakończenie spotkania wejść do samochodów strażackich i odbyć przejażdżkę ulicami miasta. Po spotkaniu większość chłopców zdeklarowała, że w przyszłości chce zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie.
 
 
100 lat młodej parze
 
 
Powiedzieli sobie - tak
27 września w Urzędzie Stanu Cywilnego w Smętowie, tuż po godzinie 15.00 podczas zaślubin, -TAK- powiedzieli sobie, druh Dawid Madziąg wraz z wybranką serca Martyną Urbańską. Strażackim zwyczajem towarzyszyliśmy Młodej Parze w drodze na miejsce uroczystości weselnych. Nie zapomnieliśmy również o strażackiej bramie.
 
 
Strona 1 z 77 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie