Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 06 2015 15:30:01
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 87
Najnowszy Użytkownik: JosephCele
 
Partnerzy
 
Uczestniczyliśmy w manewrach powiatowych
27 czerwca od godziny 7.00 druhowie naszej jednostki uczestniczyli w manewrach z zakresu ratownictwa technicznego wraz z elementami ratownictwa wysokościowego,które odbyły się w Świeciu i miejscowościach położonych w bliskiej odległości od miasta. Instruktorzy z KP PSP w Świeciu uczyli druhów skupionych w jednostkach KSRG, najlepszych technik niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych. Celem głównym manewrów, było wdrożenie elementów wytycznych ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym, doskonalenia umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, ekologicznego w wypadkach komunikacyjnych. Jednostki strażackie z powiatu, miały możliwość zintegrowania swoich działań. W przeprowadzanych akcjach współdziałaliśmy bezpośrednio z druhami z Świekatowa i Gruczna. W manewrach uczestniczyliśmy SRt i GBA. Ćwiczeniom m. in. przyglądał się starosta świecki Franciszek Koszowski.
 
 
Pełnimy służbę nad Czarownicami
Przestrzegajmy żelaznych zasad! - Nie wchodźmy do wody bezpośrednio po spożyciu posiłku. Nie wskakujmy gwałtownie do wody, po rozgrzaniu dłuższym opalaniem. Nigdy nie skaczmy (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody. W trakcie kąpieli nie krzyczmy, nie wzywajmy pomocy, jeśli faktycznie nie jest nam ona potrzebna. W przypadku złego samopoczucia, uczucia zimna - natychmiast wyjdźmy z wody. Pływając nie oddalajmy się od wyznaczonego strzeżonego miejsca na kąpielisku. Strzeżone kąpielisko rozpoznamy po dobrym i wyraźnym oznaczeniu, jakimi są bojki unoszące się na powierzchni wody. W sytuacji zagrożenia nie wpadajmy w panikę. Pamiętajmy, aby zawsze kąpać się w wyznaczonych kąpieliskach. Nigdy nie wchodźmy do wody po spożytym alkoholu lub środkach odurzających. Zawsze stosujmy się do poleceń ratownika.
 
 
Pożar trawy w Morgach
4 lipca o godzinie 14.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do palących się traw w miejscowości Morgi. Ogień mógł przenieść się na pobliski las. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA.
FOTO: Ł. Gronalewski
 
 
Odszedł na wieczną służbę
 
 
Zmarł Ś.P. Druh Dariusz Gołębiewski
 
 
Uwaga Upały
W związku z prognozowaną przez IMGW falą upałów z przewidywanymi temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy: unikajmy wychodzenia na zewnątrz w najgorętszej porze dnia (między 10:00, a 17:00). Unikajmy nadmiernego nasłonecznienia, opalania, używajmy kremów ochronnych. Chrońmy dzieci przed nadmiernym przegrzaniem, nasłonecznieniem i odwodnieniem. Nie zostawiajmy w samochodzie dzieci, zwierząt, materiałów łatwopalnych. Jeśli musimy przebywać na zewnątrz nośmy przewiewne ubranie, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry, nakrycie głowy, przewiewne obuwie, okulary przeciwsłoneczne. Pijmy regularnie duże ilości płynów, unikajmy napojów zawierających cukier lub alkohol. Spożywajmy lekkie posiłki, zwracając uwagę na ich świeżość (zwłaszcza nabiału, lodów, mrożonek). Unikajmy forsownego wysiłku fizycznego. Utrzymujmy chłód w pomieszczeniach: w ciągu dnia zamykajmy i zasłaniajmy okna po stronie nasłonecznionej, otwierajmy okna, gdy temperatura jest niższa; zamykajmy drzwi i okna w pomieszczeniach klimatyzowanych. Obserwujmy reakcje swojego organizmu podczas upałów – w przypadku złego samopoczucia zwróćmy się o pomoc do lekarza. Fala tak wysokich temperatur odczuwalna będzie do połowy przyszłego tygodnia.
 
 
Sezon nad Czarownicami
Od najbliższego weekendu przez okres wakacji, będziemy wspomagać pracę ratownika, pełniąc dyżury nad Jeziorem Czarownic. Obiekt nad jeziorem przygotowano do sezonu, zamontowano przebieralnię, przygotowano boiska do siatkówki, zakonserwowano pomosty. Od tygodnia nad Jeziorem Czarownic, codziennie od 10:00 do 18:00 nad plażowiczami czuwa ratownik WOPR.
 
 
Nowa statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 1 lipca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 705 zdarzeniach. 299 razy udawano się do pożarów, 387 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 19 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 88 wyjazdów do zdarzeń. 53 razy udawaliśmy się do pożarów, 33 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 2 wezwania fałszywe.
 
 
Na festynie z okazji Dnia Dziecka w Morgach
21 czerwca na zaproszenie sołectwa Morgi uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS i samochodem ratownictwa technicznego w festynie zorganizowanym przez Radę Sołecką z okazji Dnia Dziecka. Przybyli licznie mieszkańcy sołectwa mieli możliwość obejrzenia swojej okolicy z kosza 30 metrowej drabiny, co sprawiło niemałą radość zebranym dzieciom, jak i ich rodzicom. Milusińscy wraz z swoimi najbliższymi skorzystać mogli również z przejażdzki naszym samochodem ratownictwa technicznego. Dziękujemy Pani sołtys Teresie Grochockiej, Radzie sołeckiej i mieszkańcom sołectwa za okazaną nam gościnność.
 
 
Udało się
Zakończył się proces legislacyjny zmiany zapisów ustawy o ochronie przeciwpożarowej. 11 czerwca 2015 r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 15 maja 2015 r. Ustawa wprowadza nowe świadczenie - rekompensatę, która przysługuje członkom ochotniczej straży pożarnej z tytułu niezdolności do pracy spowodowanej uszczerbkiem na zdrowiu zaistniałym w związku z udziałem w działaniach ratowniczych lub ćwiczeniach za okres niezdolności do pracy, za który nie zachowali oni prawa do wynagrodzenia albo nie otrzymali zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego. Wysokość rekompensaty została ustalona w sposób ryczałtowy tj. wynosi ona 1/30 minimalnego wynagrodzenia za pracę. Zmienione przepisy ustawy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.
W imieniu władz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i wszystkich strażaków ochotniczych straży pożarnych chcieliśmy podziękować Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej z druhem Janem Dzikiem naczelnikiem OSP Ustronie Morskie na czele za inicjatywę zmiany obowiązujących niedoskonałych przepisów. W wyniku zapoczątkowanej przez strażaków z OSP Ustronie Morskie akcji w całej Polsce zebrano ponad 100 tys. podpisów pod społeczna inicjatywą ustawodawczą. Podpisy wraz z projektem zmiany ustawy poprzez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych trafiły do Sejmu i projekt zmiany ustawy był procedowany jako inicjatywa poselska, co dało możliwość przyśpieszenia procedury ustawodawczej. Posłem sprawozdawcą była Pani Poseł Krystyna Ozga. Sejm jak i Senat przyjęły propozycję zmiany ustawy a Prezydent RP podpisał znowelizowaną ustawę, a tym samym proces legislacyjny został pozytywnie zakończony. Dziękujemy druhom, którzy podpisali się pod ową inicjatywą.
 
 
Na festynie w Milewku
20 czerwca od godziny 16.00 na zaproszenie sołectwa Milewko, uczestniczyliśmy w festynie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Przybyłym zaprezentowaliśmy wyposażenie samochodu gaśniczo-bojowego oraz umożliwiliśmy obejrzenie panoramy najbliższej okolicy z kosza 30 metrowej drabiny MAGIRUSA. Chętni mogli przejechać się naszym GBA, podawać prąd wody szybkiego natarcia. Dziękujemy Pani sołtys Wioletcie Petli, Radzie sołeckiej oraz mieszkańcom sołectwa za okazaną gościnność.
 
 
Strona 1 z 91 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie