Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 19 2015 01:31:24
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
1 procent dla naszej OSP
 
 
Pożar traw w Bochlinie
14 kwietnia o godzinie 19.40 otrzymaliśmy drugie tego dnia zadysponowanie do pożaru traw, tym razem w miejscowości Bochlin. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar traw
14 kwietnia o godzinie 12.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w parowie przy ul. Nowy Świat w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Cyklon Stefan wieje nad Pomorzem
W sobotę, było bardzo ciepło i słonecznie, a ciśnienie wynosiło 995 Hp. Dzisiaj ciśnienie nagle, bardzo szybko wzrosło, co spowodowało w efekcie powstanie silnie wiejącego wiatru. Na szczęście "cyklon Stefan" ma ucichnąć już dziś pod wieczór. O godzinie 09:43 zadysponowano nas do Gajewa, gdzie wiejący wiatr powalił drzewo na tory magistrali kolejowej północ-południe. O godzinie 14.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia przy ul. Rynek w Nowem, gdzie wiatr uszkodził dach budynku mieszkalnego zrywając jego opierzenie. O godzinie 15.25 do podobnego zdarzenia wyjechaliśmy na ul. Kolejową w Nowem. W akcjach uczestniczyliśmy GBA i samochodem z drabiną Magirus.
 
 
Wjechał w wiatę przystanku autobusowego w Zdrojewie
11 kwietnia o godzinie 10.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej 91 w miejscowości Zdrojewo. Kierujący Oplem Congo z nieznanych przyczyn zjechał z pasa jezdni wjeżdżając bezpośrednio w zlokalizowaną przy drodze wysepkę z wiatą przystanku autobusowego. Na szczęście w chwili zdarzenia, nie było na przystanku żadnych osób. Kierującemu pojazdem nic się nie stało. W akcji uczestniczyliśmy GBA i SRt. W działaniach uczestniczył również zastęp z OSP Warlubie.
 
 
Pożar ściółki leśnej
11 kwietnia o godzinie 01:00 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru ściółki leśnej w miejscowości Przyny. Działania gaśnicze do godziny 02:45 prowadziliśmy GBA.
 
 
Wypadek w Milewku
10 kwietnia o godzinie 18.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku samochodowego w miejscowości Milewko. W zdarzeniu poszkodowane zostały osoby jadące Skodą Felicią. Osobę najbardziej poszkodowaną z miejsca wypadku do szpitala odtransportował śmigłowiec LPR. Kolejną osobę z miejsca zdarzenia do szpitala zabrała karetka Pogotowia Ratunkowego. W działaniach ratowniczych uczestniczyliśmy SRt.
FOTO: J. Richlicki
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
8 kwietnia o godzinie 19.30 SRt udzieliliśmy pomocy służbom ratunkowym w dostaniu się do mieszkania w budynku przy ul. Bydgoskiej w Nowem, celem udzielenia pomocy osobie poszkodowanej.
 
 
Warta u Grobu Pańskiego
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Zależnie od lokalnej tradycji strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami, w czapkach rogatywkach, hełmach bojowych lub ozdobnych. I my wierni starej tradycji, podjęliśmy trzymanie straży u symbolicznego Grobu Pańskiego, w nowskim kościele farnym p.w. św. Mateusza, którą trzymać będziemy do Mszy Rezurekcyjnej.
 
 
Ostatnie pożegnanie
W Wielką Sobotę 4 kwietnia o godzinie 11.00 w kaplicy cmentarnej w Kamionce, rozpoczęły się uroczystości żałobne związane z pogrzebem druha Norberta Partyka. Obok trumny wartę pełnili strażacy z rychławskiej jednostki OSP. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyły poczty sztandarowe z jednostek – OSP Rychława, OSP Mały Komorsk, OSP Nowe oraz przedstawiciele gminnego ruchu strażackiego z prezesem zarządu M-G ZOSP RP w Nowem Grzegorzem Matusiakiem, jak i zaprzyjaźnionej jednostki z OSP z Kamionki. Uroczystości pogrzebowej przewodniczył proboszcz parafii Kamionka ks.Tadeusz Galikowski.
 
 
Wspomnienie
Druh Norbert od zawsze, był oddanym strażakiem rychławskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego komisji rewizyjnej, a następnie Prezesa OSP w Rychławie. Tak jak my, był strażakiem na wzór rzymskiego legionisty, naszego patrona Floriana. Uczestniczył w wielu akcjach pożarowych, ratował z oddaniem mienie ludzi. Miedzy innymi podczas pożaru składu wagonów przewożących trującą epichlorohydrynę na stacji w Twardej Górze w 1998 roku. Za swoją strażacką służbę, został uhonorowany odznaczeniem państwowym i wieloma medalami resortowymi. W swojej strażackiej służbie realizował hasło: "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek". Wierzymy mocno, że stajesz przed Bogiem z rękami pełnymi dobrych uczynków. Rodzinie Zmarłego cała strażacka społeczność ziemi nowskiej, składa serdeczne wyrazy współczucia. Cześć Jego Pamięci !
 
 
Strona 1 z 86 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie