Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 30 2015 12:05:55
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 87
Najnowszy Użytkownik: JosephCele
 
Partnerzy
 
Wypadek na A1
28 lipca o godzinie 10.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na autostradzie A1 w Gajewie. Kierujący BMW jadąc w stronę Torunia, z nieznanej przyczyny nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał pod samochód ciężarowy z cysterną. W akcji ratunkowej uczestniczyliśmy SRt. W działaniach uczestniczyły także zastępy - JRG z PSP w Świeciu oraz ochotnicze z Grupy i Warlubia.
FOTO: K. Górka
 
 
kolejna ulewa
25 lipca około godziny 16.00 nadciągnęły nad Nowe chmury burzowe. Wyładowania atmosferyczne, silnie wiejący wiatr i padający deszcz, doprowadziły do zalania posesji "Biedronki" przy ul. Tczewskiej w Nowem. Do akcji pompowania wody udaliśmy się GBA o godzinie 16.45. O 16.48 zadysponowano nas celem usunięcia przewróconego drzewa na ul. Rybaki w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Usuwanie gniazda os z budynku SP nr 2 przy ul. Myśliwskiej
23 lipca o godzinie 10.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia gniazda os z budynku Szkoły Podstawowej przy ul Myśliwskiej w Nowem. W sytuacjach w których może dojść do bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzi w tym, w miejscach publicznych, straż pożarna udziela natychmiastowej pomocy, jednakże w innych przypadkach zgodnie z rozporządzeniem o "Zasadach postępowania podczas interwencji prowadzonych w związku ze zgłoszeniem wystąpienia zagrożeń od rojów lub gniazd owadów błonkoskrzydłych" właściwymi do likwidacji gniazd owadów błonkoskrzydłych są firmy dezynsekcyjne. W zdarzeniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Usuwanie drzewa w Osinach
21 lipca o godzinie 17.10 GBA udaliśmy się do Osin, celem zabezpieczenia i usunięcia uszkodzonego niedzielną wichurą drzewa.
 
 
niebezpieczne drzewo w Zdrojewie
20 lipca o godzinie 11.12 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia niebezpiecznie pochylonego nad drogą drzewa. Zdarzenie spowodowane było niedzielną ulewą zwiazana z silnie wiejącym wiatrem. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Usuwanie skutków ulewy
19 lipca, w niedzielę około godziny 17.30 nadciągnęły nad Nowe chmury, z których spadł ulewny deszcz. Równie silnie wiało. Studzienki kanalizacyjne nie nadążyły absorbować wody. O godzinie 18.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem pompowania wody z zalanego budynku "Biedronki" przy ul. Tczewskiej w Nowem. O godzinie 19.00 udaliśmy się do Milewka, gdzie silnie wiejący wiatr połamał konary drzewa, które zatarasowały drogę na Włosienicę. W zdarzeniach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Plama oleju
2 lipca o godzinie 18.30 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia plamy oleju na ul. Cisowej w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Jubileusz 50 lecia OSP w Rychławie
18 lipca miała miejsce uroczystość 50 – lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychławie. Uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Kamionce, gdzie strażacy, zaproszeni goście a także parafianie uczestniczyli we mszy świętej, która była koncelebrowana przez: Ks. Kapelana wojewódzkiego strażaków bryg. Zenona Rutkowskiego, oraz Ks. proboszcza kamiońskiej parafii Ks.Tadeusza Galikowskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciel starosty świeckiego oraz wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP druh Józef Gawrych, burmistrz Nowego, członek Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP RP Czesław Woliński, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Słomiński, Wiceburmistrz Nowego Zbigniew Lorkowski, prezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu druh Janusz Gerke, Maria Malinowska v- ce prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP, st. kapitan PSP w Świeciu Marek Karwasz, radny Zbigniew Sikora, sołtys Rychławy Mieczysław Partyka, druhowie jednostek ochotniczych z terenu gminy Nowe i pobliskiej Kamionki oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.
galeria zdjęć z wydarzenia
 
 
Jubileusz 50 lecia OSP w Rychławie
 
 
Uczestniczyliśmy w manewrach powiatowych
27 czerwca od godziny 7.00 druhowie naszej jednostki uczestniczyli w manewrach z zakresu ratownictwa technicznego wraz z elementami ratownictwa wysokościowego,które odbyły się w Świeciu i miejscowościach położonych w bliskiej odległości od miasta. Instruktorzy z KP PSP w Świeciu uczyli druhów skupionych w jednostkach KSRG, najlepszych technik niesienia pomocy w sytuacjach kryzysowych. Celem głównym manewrów, było wdrożenie elementów wytycznych ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym, doskonalenia umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego, ekologicznego w wypadkach komunikacyjnych. Jednostki strażackie z powiatu, miały możliwość zintegrowania swoich działań. W przeprowadzanych akcjach współdziałaliśmy bezpośrednio z druhami z Świekatowa i Gruczna. W manewrach uczestniczyliśmy SRt i GBA. Ćwiczeniom m. in. przyglądał się starosta świecki Franciszek Koszowski.
 
 
Pełnimy służbę nad Czarownicami
Przestrzegajmy żelaznych zasad! - Nie wchodźmy do wody bezpośrednio po spożyciu posiłku. Nie wskakujmy gwałtownie do wody, po rozgrzaniu dłuższym opalaniem. Nigdy nie skaczmy (zwłaszcza na głowę) do nieznanej wody. W trakcie kąpieli nie krzyczmy, nie wzywajmy pomocy, jeśli faktycznie nie jest nam ona potrzebna. W przypadku złego samopoczucia, uczucia zimna - natychmiast wyjdźmy z wody. Pływając nie oddalajmy się od wyznaczonego strzeżonego miejsca na kąpielisku. Strzeżone kąpielisko rozpoznamy po dobrym i wyraźnym oznaczeniu, jakimi są bojki unoszące się na powierzchni wody. W sytuacji zagrożenia nie wpadajmy w panikę. Pamiętajmy, aby zawsze kąpać się w wyznaczonych kąpieliskach. Nigdy nie wchodźmy do wody po spożytym alkoholu lub środkach odurzających. Zawsze stosujmy się do poleceń ratownika.
 
 
Strona 1 z 92 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie