Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 01 2016 21:18:16
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 94
Najnowszy Użytkownik: Curtisvor
 
Partnerzy
 
Plamy oleju
27.04 o godzinie 16.27 i 28.04 o godzinie 6.30 udawaliśmy się po zadysponowaniu SRt do utylizacji plam oleju na ul. Podgórnej w Nowem.
 
 
Przegląd jednostki
26 kwietnia nasza jednostka uczestniczyła w corocznym przeglądzie jednostek OSP w powiecie świeckim. Na sygnał alarmowy o godzinie 11.05 stawiło się kilkunastu druhów naszej jednostki, dla których Funkcjonariusze PSP przygotowali ćwiczenia alarmowo-bojowe, mające na celu pokazanie sprawności sprzętu oraz szybkości działania druhów w trakcie akcji. Następnie uczestniczono w dalszych czynnościach sprawdzających stan naszej OSP na terenie remizy. Funkcjonariusze z PSP w Świeciu sprawdzali naszą jednostkę pod względem: środków alarmowania i przebiegu alarmu; sprawności samochodów - dokumentacji, zapasów paliwa, konserwacji, estetyki i sprawności radiotelefonów; pomp i motopomp – ich sprawności, konserwacji i estetyki; pozostałych elementów, takich jak armatura wodna, drabiny, węże; sprzętu specjalistycznego; stanu technicznego, estetyki i wyposażenia strażnicy; Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – oznaczenia sprzętów; wyposażenia indywidualnego i badań lekarskich strażaków. Przegląd wypadł wzorowo. Uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów.
 
 
Nowa statystyka do wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 21 kwietnia. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 369 zdarzeniach. 152 razy udawano się do pożarów, 203 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 14 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 31 wyjazdów do zdarzeń. 11 razy udawaliśmy się do pożarów, 18 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 2 wezwania fałszywe.
 
 
Kolizja na ul. Bydgoskiej w Nowem
21 kwietnia o godzinie 18.14 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolizji na ul. Bydgoskiej w Nowem. Kierowca Forda, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył Renault, który po przejechaniu chodnika i skoszeniu przydrożnych słupków oraz ogrodzenia, zatrzymał się dopiero w przydomowym ogródku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W akcji uczestniczyliśmy SRt. 
 
Plama oleju i niebezpieczny konar nad drogą
20 kwietnia o godzinie 7.00 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Tczewską w Nowem celem zabezpieczenia plamy oleju i usunięcia z jezdni rozsypanego ziarna. O godzinie 8.00 otrzymaliśmy kolejne zadysponowanie tym razem do Rychławy celem usunięcia niebezpiecznie zwisającego nad drogą konaru drzewa. W działaniach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Topielec w Wiśle
15 kwietnia o godzinie 13.00 otrzymaliśmy zadysponowanie do Tryla, celem udzielenia pomocy Policji w wyciągnięciu z Wisły ciała topielca. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt z łódką.
 
 
pożar domku letniskowego, traw i nieużytków
10 kwietnia o godzinie 0.56 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru domku letniskowego w miejscowości Głodowo. Akcję gaśniczą prowadziliśmy GBA i GCBA. W działaniach uczestniczyły również zastępy ochotnicze z OSP Rychława i Warlubie oraz zastęp JRG z PSP ze Świecia. Pogotowie Ratunkowe z miejsca zdarzenia zabrało na obserwację do szpitala osobę z domku letniskowego. Druhowie z OSP w Rychławie 11 i 14 kwietnia walczyli z ogniem na płonących nieużytkach i trawach w Rychławie i Twardej Górze. W działaniach uczestniczyli GBA.
 
 
pożar traw
5 kwietnia o godzinie 11.00 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w miejscowości Gajewo. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. 6 kwietnia o godzinie 14.00 samochodem z drabiną MAGIRUS udaliśmy się do Gajewa celem dokonania naprawy po zimie bocianiego gniazda.
 
 
Ćwiczenia MDP
Dnia 3 kwietnia odbyły się kolejne ćwiczenia MDP w Nowem, tym razem z zakresu budowania linii gaśniczej, zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz ratowania osób poszkodowanych w wyniku zatrucia dymem. Więcej na stronie MDP.
 
 
Pożar traw
30 marca o godzinie 12.34 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na nasypie kolejowym w Gajewie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GCBA. 1 kwietnia o godzinie 15.55 druhowie z Rychławy otrzymali zadysponowanie również do pożaru traw w miejscowości Milewo. W akcji uczestniczyli GBA.
 
 
pożar sadzy w kominie
29 marca o godzinie 15.01 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w kominie w zakładzie produkcyjnym przy ul. Długiej w Nowem. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Strona 1 z 103 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie