Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Styczeń 30 2015 20:58:48
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
Stłuczka na Kolejowej
24 stycznia o godzinie 10.58 otrzymaliśmy zadysponowanie do stłuczki na ul. Kolejowej w Nowem. Na wysokości Al. 3 Maja kierujący AUDI skręcając w tę ulicę, najprawdopodobniej nie zauważył jadącego przeciwnym pasem motorowerzysty i zderzył się z nim. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Kierujący motorowerem został zabrany z miejsca wypadku przez karetkę ratunkową do szpitala. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pomagaliśmy w naprawie dachu
19 stycznia o godzinie 14:44 otrzymaliśmy zadysponowanie do Milewka. Wskutek silnie wiejącego wiatru doszło do zerwania trzech płatów pokrycia dachowego z budynku gospodarczego. Pomagaliśmy w odtworzeniu konstrukcji dachowej i założeniu zerwanych płyt. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
Foto: K. Studzinska
 
 
Usuwaliśmy drzewo z budynku
16 stycznia o godzinie 15.00, otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Łąkową w Nowem, celem usunięcia z dachu budynku mieszkalnego przewróconego drzewa. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
VII Strażacki Bal Karnawałowy
17 stycznia od godziny 20.00, uczestniczyliśmy już w VII edycji Strażackiego Balu Karnawałowego pod patronatem Burmistrza Nowego - Czesława Wolińskiego. Wydarzenie, powitalnym toastem - „Nigdy nie zagaśnie” i zaproszeniem do wspólnej zabawy, zainaugurowali komendant Miejsko - Gminny ZOSP RP w Nowem , a zarazem prezes nowskiej OSP druh Jarosław Steinborn wraz z Burmistrzem Nowego Czesławem Wolińskim. Do tańca zaprosił wszystkich zespół muzyczny „Kasandra i Krzysztof”. Uczestniczyliśmy w konkursie tańca, który wzbudził ogromny aplauz, nie mniejszy niż kolejna atrakcja wieczoru związana z "przybyciem" na nasz Bal, członków legendarnej brytyjskiej grupy THE BEATLES. Licytowaliśmy piłkę z podpisami piłkarzy Lecha Poznań. Karnawałowa zabawa trwała do zimowego „świtu”. Zarząd dziękuje wszystkim Druhom, którzy włączyli się w organizację i przygotowania do Balu.
 
 
Pożar w budynku mieszkalnym w Trylu
14 stycznia o godzinie 20.02 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w domu mieszkalnym w miejscowości Tryl. Ogień rozprzestrzenił się na kuchnię i jeden z pokoi mieszkalnych. Akcję gaśniczą prowadziły nasze 2 zastępy, GBA i GCBA, zastępy ochotnicze z OSP Mały Komorsk, OSP Wielki Komorsk, OSP Zajączkowo oraz zastęp JRG z PSP ze Świecia. Na szczęście, nie było osób poszkodowanych.
FOTO: Ł. Gronalewski
 
 
wciąż usuwamy skutki niedawnej wichury
13 stycznia od godziny 9.30 na Os. Nadwiślańskim w Nowem pomagaliśmy w układaniu blachy na dachu jednego z bloków mieszkalnych. Od godziny 13.00 usuwaliśmy przewrócone drzewa przy ul. Zduńskiej w Nowem. O 14.30 w Głodowie usuwaliśmy złamane niebezpiecznie nachylone nad drogą gminną drzewo. W zdarzeniach uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Pożar sadzy w kominie
12 stycznia o godzinie 17:08 otrzymaliśmy zadysponowanie na Os. Nowy Świat w Nowem, gdzie w jednym z budynków mieszkalnych doszło do pożaru sadzy w kominie. W działaniu uczestniczyliśmy GBA. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru w przewodzie kominowym. Dodatkowo po ugaszeniu komin został przeczyszczony przy pomocy przepychacza kominiarskiego.
FOTO: D.Openkowski (na zdjęciu, paląca się sadza w przewodzie kominowym)
 
 
Pracowity poniedziałek
12 stycznia od godzin przedpołudniowych otrzymywaliśmy zadysponowania związane z usuwaniem skutków weekendowej wichury. Od godziny 10:00 zabezpieczaliśmy odpadnięte z konstrukcji dachowej dachówki przy jednej z kamienic w nowskim rynku. Od godziny 10.40 prowadziliśmy działania przy zdejmowaniu i zabezpieczaniu pozostałości opierzenia na jednym z bloków na Os. Nadwiślańskim w Nowem. O godzinie 11.40 udaliśmy się do Gajewa, celem zabezpieczenia silnie przechylonego po wichurze drzewa. W działaniach uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Silnie nam powiało
Po świątecznych mrozach przyszło ocieplenie, a wraz z nim silna wichura. Od piątkowego popołudnia wzmagał się wiatr, który osiągnął swoje apogeum w sobotnie popołudnie i wieczór. Prędkość wiatru miejscami w porywach przekraczała 100 kilometrów na godzinę. Na kilka godzin zabrakło prądu w wielu godspodarstwach domowych. Wiatr zrywał dachy i łamał drzewa. Pierwsze zadysponowanie otrzymaliśmy w sobotę 10 stycznia o godzinie 18.08. GBA udaliśmy się do Mątaw, usuwać przewalone przez wiatr drzewo. Do podobnego zdarzenia zadysponowano nas o godzinie 19.15 do Twardej Góry. O godzinie 19.42 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy rodzinie w Zdrojewie, której wiatr zerwał część zadaszenia budynku mieszkalnego. O godzinie 22.21 ponownie wyjeżdzaliśmy usuwać powalone drzewo, tym razem w miejscowości Dolne Morgi.
FOTO: Kamil Górka (na zdjęciu zabepieczamy uszkodzoną konstrukcję dachowa w Zdrojewie)
 
 
23 finał WOŚP w Nowem

Trwa 23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku odbywa się on pod hasłem: "podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów". Od godziny 10:00 w nowskim rynku kwestowaliśmy wśród mieszkańców miasta. Za każdy datek, ofiarodawca mógł przejechać się ulicami Nowego samochodem strażackim. Zaprezentowaliśmy również pokaz działań ratownictwa, inscenizując wypadek samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Od godziny 20:00, uczestniczyliśmy w "Światełku do nieba".
 
 
Nasz udział w WOŚP
Możliwość oglądania panoramy miasta oraz pokazów, uzależniona będzie od panujących warunków atmosferycznych w tym dniu.
 
 
Strona 1 z 81 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie