Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 30 2016 12:32:47
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 94
Najnowszy Użytkownik: Curtisvor
 
Partnerzy
 
Zjazd miejsko-gminny ZOSP RP w Nowem
 
 
BoŻe ciało
26 maja uczestniczyliśmy zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją w uroczystej Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy druhom, którzy asystowali Najświętszemu Sakramentowi w drodze po ulicach naszego miasta, za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Jednostki.

 
 
wypadek w Zdrojewie
16 maja o godzinie 16.17 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze krajowej 91 w Zdrojewie. Doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Karetka pogotowia z miejsca zdarzenia zabrała osobę poszkodowaną do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt. Działania prowadził również zastęp z OSP Warlubie. Tego samego dnia o godzinie 06.38 druhowie z OSP Rychława, GBA uczestniczyli w usuwaniu przewróconego na drogę gminną z Milewa do Gajewa Zabudowania drzewa.
 
 
Zalana Biedronka
13 maja o godzinie 15.42 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Tczewską w Nowem, gdzie wskutek silnych opadów deszczu doszło do zalania sklepu sieci Biedronka. Akcję prowadziliśmy GBA. Tego samego dnia druhowie z OSP Rychława z podobnych powodów uczestniczyli w akcji pompowania wody z piwnic budynków w Rychławie, po zadysponowaniach o godzinie 16.29 i 17.26.
 
 
Konar drzewa i ulewa w Dolnych Morgach
12 maja o godzinie 13.30 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia niebezpiecznego konaru drzewa. W akcji uczestniczyliśmy GBA i samochodem z drabiną Magirus. O godzinie 15.15 otrzymaliśmy zadysponowanie na Dolne Morgi, gzie po przejściu ulewy zmagaliśmy się z usuwaniem jej skutków. W działaniach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar traw i drzewo w Mątawach
11 maja o godzinie 12.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na terenie ogrodu działkowego im. Sikorskiego w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy GBA. Tego samego dnia o godzinie 13.30 otrzymaliśmy kolejne zadysponowanie, tym razem do niebezpiecznie przechylonego drzewa przy drodze powiatowej nr 1218C w Mątawach. W akcji zabezpieczającej uczestniczyliśmy samochodem z drabiną Magirus.
FOTO J. Richlicki
 
 
Akcje z sarnami
8 maja o godzinie 22.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do Kończyc, gdzie doszło do kolizji samochodu osobowego z przebiegającą przez krajową 91 sarną, dzień później o godzinie 21.50 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia z jezdni potrąconej przez samochód sarny. W akcjach uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożary w lasach
6 maja o godzinie 21.32 otrzymaliśmy zadysponowania do dwóch pożarów w obszarach leśnych spowodowanych prawdopodobnie umyślnym podpaleniem. I tak najpierw gasiliśmy pożar poszycia leśnego w okolicy jez. Łąkosz w Gajewie, skąd zadysponowano nas do kolejnego pożaru w lesie w okolicy Milewa. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp OSP Rychława GBA.
FOTO: J. Richlicki
 
 
Nasz 4 maja
Dzień 4 maja jest międzynarodowym Dniem Strażaka, świętem tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Jak co roku w naszej jednostce, zorganizowaliśmy obchody naszego święta. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką o godz. 17.30 przy remizie OSP w Nowem, w której uczestniczyli strażacy reprezentujący OSP Nowe oraz ZOSP przy PFM w Nowem. Następnie kolumną wozów strażackich przejechaliśmy do kościoła farnego p.w. św. Mateusza. Mszę świętą w naszej intencji celebrował m.in. Proboszcz Parafii ks. Grzegorz Kaiser, który w kazaniu podkreślił znaczenie ruchu strażackiego dla życia społeczności lokalnej, modląc się również za Druhów, których Pan powołał już do wiecznej służby. Po mszy dokonaliśmy tradycyjnego, uroczystego objazdu samochodami strażackimi ulic naszego miasta, po czym udaliśmy się do remizy, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Prezes jednostki dh Jarosław Steinborn gratulował wszystkim strażakom owocnej i oddanej służby. Słowa roty przysięgi złożyli nowi członkowie naszych struktur. I tak członkowie MDP: Nicol Ciachorowska, Damian Dudek, Jakub Figurski, Kacper Brzóska, Adrian Jezierski, Kacper Janicki, Wiktor Jetkowski, Szymon Madziąg po złożeniu przysięgi otrzymali legitymacje członkowskie MDP z rąk wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Świeciu dhny Marii Malinowskiej, która wręczyła również po złożeniu przysięgi legitymacje członkowskie OSP: Izabeli Jankowskiej i Sebastianowi Szczygieł, który dołączył w dorosłe szeregi, z MDP naszej jednostki. Po uroczystości delegacja udała się na cmentarz, gdzie na grobach Druhów zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć wszystkim zmarłym naszym strażakom. Zarząd składa słowa podziękowania Druhnom i Druhom za ich służbę, za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi - „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
 
 
Plamy oleju
27.04 o godzinie 16.27 i 28.04 o godzinie 6.30 udawaliśmy się po zadysponowaniu SRt do utylizacji plam oleju na ul. Bydgoskiej i ul. Podgórnej w Nowem.
 
 
Przegląd jednostki
26 kwietnia nasza jednostka uczestniczyła w corocznym przeglądzie jednostek OSP w powiecie świeckim. Na sygnał alarmowy o godzinie 11.05 stawiło się kilkunastu druhów naszej jednostki, dla których Funkcjonariusze PSP przygotowali ćwiczenia alarmowo-bojowe, mające na celu pokazanie sprawności sprzętu oraz szybkości działania druhów w trakcie akcji. Następnie uczestniczono w dalszych czynnościach sprawdzających stan naszej OSP na terenie remizy. Funkcjonariusze z PSP w Świeciu sprawdzali naszą jednostkę pod względem: środków alarmowania i przebiegu alarmu; sprawności samochodów - dokumentacji, zapasów paliwa, konserwacji, estetyki i sprawności radiotelefonów; pomp i motopomp – ich sprawności, konserwacji i estetyki; pozostałych elementów, takich jak armatura wodna, drabiny, węże; sprzętu specjalistycznego; stanu technicznego, estetyki i wyposażenia strażnicy; Bezpieczeństwa i Higieny Pracy – oznaczenia sprzętów; wyposażenia indywidualnego i badań lekarskich strażaków. Przegląd wypadł wzorowo. Uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów.
 
 
Strona 1 z 104 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie