Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Listopad 23 2014 20:33:36
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
I po wyborach samorządowych
W niedzielę 16 listopada odbyły się w Polsce wybory samorządowe. Wybieraliśmy burmistrza, 15 radnych oraz przedstawicieli do rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego. W wyniku wyborów burmistrzem na II kadencję wybrany został druh Czesław Woliński, a radnym został wybrany druh Wojciech Kościński. Druhowie dziękują wszystkim strażakom ich rodzinom i znajomym, którzy włączyli się w kampanię wyborczą i głosowali na ich kandydatury w dniu wyborów.
 
 
Zakończona służba
"Wisła" Nowe zakończyła piłkarski rok 2014 wygraną. W pierwszym meczu rewanżowej rundy wiosennej "Wiślacy" pokonali Sokoła Radomin 1:0. Tym samym zakończyliśmy współpracę z MLKS w zabezpieczaniu meczów piłkarskich, w I rundzie sezonu 2014/15.
 
 
Alarm w ZM Nove
12 listopada o godzinie 10.52 otrzymaliśmy zadysponowanie do ZM NOVE w Morgach, gdzie czujka dymowa wykryła zadymienie na terenie zakładu. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA i GCBA. Sprawdzono zagrożenie, nie trzeba było podejmować innych czynności.
 
 
Udział w Święcie niepodległości
Tradycyjnie 11 listopada uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Niepodległości. Ruch strażacki reprezentowały delegacje wraz z pocztami sztandarowymi gminnych jednostek ochotniczych. Złożyliśmy wiązanki kwiatów przy obelisku upamiętniającym ofiary wojny oraz na cmentarzu żołnierzy września 1939 roku.
 
 
Odszedł nasz przyjaciel
 
 
Rozlana plama oleju
7 listopada o godzinie 11.44 otrzymaliśmy zadysponowanie celem dokonania utylizacji rozlanej plamy oleju ciągnącej się od ul. Bydgoskiej poprzez Podgórną, w kierunku miejscowości Tryl. Do zdarzenia wyjechaliśmy SRt.
 
 
Zalana posesja w Gajewie
6 listopada o godzinie 17.51 otrzymaliśmy zadysponowanie celem wypompowania wody z posesji w miejscowości Gajewo. Do akcji wyjechaliśmy GBA.
 
 
obchody rocznicy uzyskania niepodległości
 
 
wybory samorządowe
16.11.2014 ODBĘDĄ SIĘ WYBORY SAMORZĄDOWE, mając na uwadze rozwój nowskiej OSP oraz możliwość uczestniczenia w podejmowaniu ważnych decyzji dla przyszłości całego gminnego ruchu strażackiego, przedstawiamy kandydatów do Rady Miasta, ściśle związanych z ruchem strażackim, prosząc jednocześnie o poparcie tych kandydatów. Na burmistrza Nowego startuje druh Czesław Woliński. Kandydatem na radnego jest druh Wojciech Kościński. Dzięki staraniom i zrozumieniu dla potrzeb ruchu strażackiego oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców gminy w ostatniej 4 letniej kadencji za burmistrzowania druha Wolińskiego, nakłady na jednostki ochotnicze wzrosły z 130 000 do 180 000 złotych. Strażakom stworzono warunki do doskonalenia swoich umiejętności i nabierania doświadczenia w sytuacjach ratujących życie i mienie naszych mieszkańców. Potrzeba nam ludzi sprawdzonych, gotowych do niesienia pomocy, odpowiedzialnych na co dzień.

GŁOSUJ NA KANDYDATÓW KOMITETU WYBORCZEGO "TERAZ NOWE" - IDŹ I GŁOSUJ !
 
 
pamiętamy
Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, w tych szczególnych dniach wspominamy tych naszych bliskich i znajomych którzy już odeszli. Odwiedzając cmentarze, zapalając znicze dajemy świadectwo o naszej pamięci. Jest to także dobry moment na refleksję, nad tym co już dawno przeminęło, nad dniem dzisiejszym, nad tym jak szybko przemija czas i umyka nasze życie. Oddając hołd zmarłym pragniemy zachować Ich jak najdłużej w naszej pamięci, gdyż człowiek żyje tak długo, jak żywa jest pamięć o nim. W tych dniach wspominamy także wszystkich strażaków naszej OSP, których dobry Pan wezwał przed swoje oblicze. Wspominamy „ojców założycieli” z druhami: Scharrerem i Janem Bednarzem na czele przez Maksymiliana Schudzińskiego, Jana Tokarskiego, Maksymiliana Wygockiego, Szymona Kościńskiego, Józefa Żebrowskiego, Franciszka Stasiewskiego, Franciszka Lauda, Jana Kuchczyńskiego, Franciszka Kotlenga, Maksymiliana Stasiewskiego, Franciszka Paluchowskiego, Ryszarda Wiśniewskiego, Alojzego Łęckiego, Romana Zajączkowskiego, Feliksa Kotlenga, Gracjana Weinera, przez wielu innych zasłużonych strażaków, aż po Tadeusza Janeczka, Karola Kloska, Czesława Elszkowskiego, Witolda Piórka i Edmunda Lipkowskiego. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
 
 
Podziękowania podczas sesji
Podczas 49 sesji Rady Miejskiej, która odbyła się dnia 29 października, Burmistrz Czesław Woliński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Słomińskim, złożyli podziękowania skierowane do podmiotów zewnętrznych z tytułu współpracy z Samorządem Gminy Nowe w kończącej się kadencji 2010-2014. Słowa podziękowania spłynęły również w stronę strażaków z jednostek ochotniczych Gminy Nowe, jak i PSP w Świeciu. W imieniu strażaków przyjęli je komendant powiatowy PSP w Świeciu - bryg. Janisław Buller oraz komendant gminny ZOSP RP w Nowem - Jarosław Steinborn.
 
 
Strona 1 z 78 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie