Strona Główna · Akcje w 2010 roku · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 20 2014 10:14:50
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 84
Najnowszy Użytkownik: PawellW
 
Partnerzy
 
1 procent dla naszej OSP
Po raz kolejny zwracamy się do wszystkich Sympatyków i Przyjaciół ruchu strażackiego w Nowem i nie tylko o przekazanie na rzecz naszej jednostki odpisu 1 proc. z podatku za 2013 rok. Dzięki Państwa ofiarności ze zwrotu 1 proc. za 2012 rok na rzecz naszej OSP otrzymaliśmy 3402 złote. Była to druga co wielkości wpłata na rzecz jednostek OSP w regionie kujawsko-pomorskim. DZIĘKUJEMY i prosimy o pamięć o nas przy rozliczaniu swojego podatku.
 
 
Trzymamy straż u Grobu Pańskiego
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Strażacy ochotnicy wartę pełnią parami, na zmianę po 30 minut. Warta pełniona jest do liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.
 
 
Wielkanoc Anno Domini 2014
 
 
Nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP na dzień 16 kwietnia. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 421 zdarzeniach. 159 razy udawano się do pożarów, 246 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 16 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 30 wyjazdów do zdarzeń.
 
 
Wypadek w Kończycach
12 kwietnia o godzinie 23.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Kończyce. Kierujący BMW jadąc w kierunku Zdrojewa, stracił panowanie nad samochodem i zjechał do przydrożnego rowu. Do zdarzenia udaliśmy się SRt.
 
 
Zebrania walne
26 kwietnia o godzinie 16.00, odbędzie się nadzwyczajne walne zebranie wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem.
 
 
Pożar traw
2 kwietnia o godzinie 20.59 otrzymaliśmy zadysponowanie do płonących traw w Bochlinie. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Dachowanie w Zdrojewie

FOTO: Radosław Sobiś
1 kwietnia o godzinie 14.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej 91 w Zdrojewie. Kierujący Volkswagenem, jadąc w kierunku Nowego, stracił panowanie nad pojazdem, przejechał pas ruchu, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Pożegnanie

Henryk Gębala był członkiem wspierającym naszej jednostki.Przez lata wspomagał naszą działalność statutową, uczestniczył w naszych uroczystościach, Balach Strażackich, okazywał nam wiele dobrego serca, zrozumienia i zainteresowania. W 2012 roku za działania na rzecz dobra ruchu strażackiego, odznaczony został podczas Jubileuszu 140 lecia nowskiej OSP, Brązowym Medalem Zasłużonego dla Pożarnictwa. Pan Henryk 13 czerwca obchodziłby swoje 54 urodziny. Nie zdążyliśmy pokazać Mu naszej nowej, wyremontowanej remizy, w którym jej obecnym wyglądzie, miał swój niemały udział. Niech spoczywa w pokoju !
 
 
Nadchodzi wiosna, a z nią przylatują bociany

FOTO: Łukasz Gronalewski
Po zimie wiele gniazd bocianich wymaga renowacji. Niekiedy wystarczy przyciąć gałęzie zarastające dolot do gniazda bądź zrzucić jego część, czasami trzeba wybudować podstawę pod gniazdo lub przenieść je w inne miejsce. W wielu przypadkach można samodzielnie podjąć się renowacji gniazda. Jeśli jest to niemożliwe warto zwrócić się z prośbą o interwencję do mogących pomóc instytucji, Pomocy przy renowacji gniazd można szukać również u Straży Pożarnej, która dysponuje podnośnikiem lub długą drabiną. Tak postąpili mieszkańcy Twardej Góry i Gajewa Zabudowania, którzy zwrócili się do nas o pomoc w renowacji i założeniu bocianiego gniazda. Pomogliśmy.
 
 
Szkolenie trwa
W naszej remizie trwają ćwiczenia praktyczne druhów Ochotniczych Straży Pożarnych uczestniczących w kursie podstawowym dla strażaków ratowników, biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Kurs ma na celu przygotowanie strażaka ratownika do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo – gaśniczych.
 
 
Strona 1 z 71 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie