Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Czerwiec 29 2016 12:47:27
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 95
Najnowszy Użytkownik: tomlou89
 
Partnerzy
 
Rozpadający się komin w Mątawach
24 czerwca o godzinie 5.30 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia dachu i rozpadającego się komina na budynku mieszkalnym w Mątawach. W akcji uczestniczyliśmy GBA i samochodem z drabiną Magirus.
 
 
Wypadek w Przynach
21 czerwca o godzinie 21.33 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku drogowego w Przynach. Kierujący motocyklem włączając się do ruchu w drogę twardogórską, wjechał bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód. W wyniku zderzenia, kierujący pojazdem od strony Przyn, został zabrany z miejsca zdarzenia przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Wypadek na autostradzie A1
21 czerwca o godzinie 15.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na autostradzie A1 w Gajewie. Kierujący osobowym Mercedesem, jadąc w kierunku Gdańska, stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni drogi, podczas silnie padającego deszczu i uderzył w betonowy filar wiaduktu nad autostradą drogi Zdrojewo - Lipinki, w okolicy MOP Gajewo. Kierującemu pojazdem na szczęście nic się nie stało. W akcji uczestniczyliśmy SRt, działania ratownicze prowadził także zastęp JRG z PSP w Świeciu.
FOTO : R. Sobiś
 
 
Wisła w IV lidze
18 czerwca zakończyliśmy służbę związaną z zabezpieczaniem i udzielaniem pomocy medycznej piłkarzom, podczas meczów miejscowej "Wisły", przy ul. Sportowej. "Wisła" pokonała w ostatnim meczu Drwęcę Golub - Dobrzyń 2:0, zdobywając tytuł mistrza rozgrywek V ligi w sezonie 2015/16, wywalczając tym samym awans do IV ligi klasy rozgrywkowej. Gratulujemy piłkarzom, trenerowi, władzom klubu oraz sponsorom! To fajny prezent dla kibiców, w jubileuszowym roku 750 lecia Nowego. Powodzenia w czwartej lidze! Zarząd dziękuje wszystkim druhom za uczestnictwo w zabezpieczaniu meczów w sezonie 2015/16. Słowa podziękowania składamy również w imieniu zarządu MLKS „Wisła”
 
 
Silnie wiało i padało
Bardzo pracowity dla druhów naszej jednostki, jak i strażaków w całym kraju, był piątkowy dzień 17 czerwca. Od rana do północy, strażacy w Polsce odnotowali ponad 11 630 zgłoszeń związanych z burzami i silnym wiatrem. W wyniku wichur zginęły w sumie 4 osoby, a 28 zostało rannych, w tym 5 strażaków. Najwięcej rannych było na Śląsku – 6 i na Mazowszu – 4 osoby. Najwięcej zgłoszeń strażacy mieli z terenu woj. mazowieckiego – 3209, śląskiego – 1417 i warmińsko-mazurskiego – 1214. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew i konarów tarasujących drogi (ok. 10 000 interwencji). Silny wiatr uszkodził też dachy na 766 budynkach, w tym na 484 mieszkalnych, dlatego też strażacy zabezpieczali je, jak również reklamy i bilbordy. Działania strażaków polegały także na wypompowywaniu wody (blisko 380 interwencji). Bez prądu było ponad 370 000 osób, głównie w woj. mazowieckim, podlaskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. W sumie w akcjach związanych z wichurami i burzami na terenie całego kraju wzięło udział ponad 48 600 strażaków zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Pierwsze zadysponowanie do akcji tego dnia otrzymaliśmy tuż po godzinie 8.00. Związane ono było z wypadkiem na autostradzie A1 w Gajewie. Kierujący samochodem osobowym stracił na mokrej jezdni panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego przed nim TiR-a, kilkakrotnie koziołkując po uderzeniu w barierki oddzielające pasy ruchu. W akcji uczestniczyliśmy SRt. W tym samym czasie na odcinku 20 km na autostradzie odnotowano kolejne 3 zdarzenia. O godzinie 16.43 otrzymaliśmy zadysponowanie do Milewka, gdzie przewrócone drzewo zatarasowało drogę wojewódzką nr 377. W akcji działaliśmy samochodem z drabiną Magirus razem z druhami z OSP Rychława. O godzinie 20.03 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Os. Nadwiślańskie w Nowem, celem zabezpieczenia przewróconego drzewa. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
FOTO: B. Steinborn
 
 
Manewry ratownicze na terenie powiatu świeckiego
11 czerwca nasi druhowie wraz z strażakami z innych jednostek ochotniczych z terenu powiatu świeckiego skupionych w KSRG oraz pozostałych służb mundurowych i ratowniczych, uczestniczyli w manewrach ratowniczych na terenie gminy Świecie zorganizowanych przez Komendę Powiatową PSP w Świeciu. Sprawdzaliśmy nasze umiejętności w zakresie ratownictwa medycznego z elementami ratownictwa wodnego i wysokościowego. W manewrach uczestniczyliśmy SRt. Więcej informacji na temat wydarzenia, przeczytać możemy na łamach "Czasu Świecia" z wydania z dnia 17 czerwca.
 
 
Statystyka wyjazdów na dzień 13.06.2016
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 13 czerwca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 602 zdarzeniach. 205 razy udawano się do pożarów, 378 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 19 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 47 wyjazdów do zdarzeń. 15 razy udawaliśmy się do pożarów, 29 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 3 wezwania fałszywe.
 
 
XI zjazd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
W dniu 11.06.2016 r. o godzinie 16.00 rozpoczął się w remizie OSP w Małym Komorsku XI Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Nowem. W Zjeździe uczestniczyli m.in.: Burmistrz Nowego Czesław Woliński, przedstawiciel komendanta powiatowego PSP w Świeciu mł. kpt Marek Karwasz. Sprawozdanie z działalności Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem, wygłosił druh Marian Wolicki. Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem druh Leszek Kostrzewa złożył sprawozdanie z działalności Komisji oraz wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi. Wniosek został przegłosowany 21 głosami za, przeciw 0 i wstrzymujących się 0 głosów. Następnie Przewodnicząca Komisji Wyborczej druhna Małgorzata Steinborn złożyła sprawozdanie z pracy komisji. Przewodniczący Zjazdu druh Grzegorz Matusiak poprosił Przewodniczącą Komisji Uchwał i wniosków, druhnę Stanisławę Woźniak o przedstawienie sprawozdania i odczytywanie kolejno projektów uchwał Zjazdu.
 
 
Fałszywy alarm
28 maja o godzinie 20.18 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru altanki w nowskim Ogrodzie Działkowym. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że było to wezwanie fałszywe. Do działania wyjechaliśmy GBA i GCBA.
 
 
Konar nad drogą
24 maja o godzinie 12.12 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia niebezpiecznego konaru drzewa z nad drogi w Zdrojewie. W akcji uczestniczyliśmy samochodem z drabiną Magirus.
 
 
BoŻe ciało
26 maja uczestniczyliśmy zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją w uroczystej Procesji Bożego Ciała. Dziękujemy druhom, którzy asystowali Najświętszemu Sakramentowi w drodze po ulicach naszego miasta, za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej Jednostki.

 
 
Strona 1 z 105 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie