Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 24 2014 02:15:11
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 84
Najnowszy Użytkownik: PawellW
 
Partnerzy
 
Nad Czarownicami
Pełnimy służbę nad jeziorem Czarownic, pomagając chronić korzystających z kąpieliska miejskiego nad zbiornikiem wodnym. Patrolujemy pontonem ratowniczym akwen jeziora w każdą sobotę i niedzielę do zakończenia sezonu.
 
 
Powrót nad torowisko
O godzinie 20.29 otrzymaliśmy ponowne zadysponowanie na torowisko magistrali kolejowej, gdzie ponownie doszło do rozniecenia pogorzeliska przez wiejący wiatr. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pożar nasypu kolejowego i obszarów leśnych przy magistrali kolejowej Gdynia - Katowice
19 lipca o godzinie 12.55 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru nasypu kolejowego na odcinku od Twardej Góry do Gajewa Zabudowania. Pożar rozprzestrzeniał się na pobliskie łąki i tereny zalesione. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA i GCBA. W działaniach walczyły z nami jednostki JRG z Grudziądza i Świecia oraz ochotnicze z Warlubia, Rychławy, Małego i Wielkiego Komorska, Osia i wojskowa z Górnej Grupy. Działania zakończono po 5 godzinach walki z pożogą. Pożar spowodowany został prawdopodobnie od iskry z klocków hamulcowych jednego z hamujących na danym odcinku pociągu towarowego. W tym samym czasie z tym samym zarzewiem, strażacy walczyli z ogniem na odcinku od Smętowa do granicy naszego regionu, gdzie ogień rozprzestrzenił się na pola zbóż w kierunku Lalków. Około godziny 18.40 otrzymaliśmy zadysponowanie w rejon wiaduktu nad torami w Milewie, gdzie wiatr spowodował ponowne zarzewia ognia. Do akcji wyjechaliśmy GBA. Akcję zakończono o godzinie 19.30.
 
 
Łapaliśmy psa
17 lipca o godzinie 11.45 udaliśmy się do Osin, celem przewiezienia bezpańskiego psa do azylu.
 
 
Akcja udzielenia pomocy Policji
11 lipca o godzinie 7.50 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy Policji w dostaniu się do mieszkania przy ul. Gdańskiej w Nowem, gdzie doszło do zakłócenia porządku. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Zwisający konar nad drogą powiatową w Trylu
8 lipca o godzinie 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia konaru niebezpiecznie zwisającego z drzewa nad drogą powiatową w Trylu. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek na krajowej 91 w Bochlinie
Również 6 czerwca o godzinie 17.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Samochód uderzył w tył zatrzymującego się przed pasami auta. Jedną poszkodowaną w zdarzeniu osobę do szpitala zabrała karetka Pogotowia Ratunkowego. Do akcji udaliśmy się SRt i GBA.
 
 
Konar na drodze w Trylu
6 lipca o godzinie 15.23 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia z drogi powiatowej w Trylu tarasującego ją konaru drzewa. Do zdarzenia wyjechaliśmy GBA.
 
 
Jubileusz 60 lecia ZOSP w Nowem
W 1954 roku grupa zapalonych i ofiarnych do niesienia pomocy i ochrony mienia pracowników ówczesnych Nowieńskich Fabryk Mebli w Nowem założyła Zakładową Ochotniczą Straż Pożarną. Tymi zapaleńcami byli m.in.: Józef Świtoń, Stanisław Reszka, Henryk Trzebkowski, Zygmunt Górski. Nie powołano wówczas zarządu. Wszystkimi sprawami organizacyjnymi zajął się Dział Kadr. Formalnie ZOSP została zarejestrowana w 1964 roku. Funkcję prezesa objął Edmund Maślona, a pierwszym naczelnikiem został Mieczysław Bukowski. Po 60 latach w uroczystościach Jubileuszowych uczestniczyli m.in.: Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Tomasz Leszczyński, Komendant Powiatowy bryg. Janisław Buller, Starosta Świecki Marzena Kempińska, Burmistrz Nowego Czesław Woliński, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Słomiński, przedstawiciele struktur powiatowych oraz gminnych OSP. galeria zdjęć z wydarzenia
 
 
Nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP na dzień 27 czerwca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 647 zdarzeniach. 214 razy udawano się do pożarów, 411 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 22 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 43 wyjazdy do zdarzeń.
 
 
Czyściliśmy dno jeziora Czarownic
Zakończyły się prace związane z rewitalizacją Jeziora Czarownic. Uroczyste otwarcie nastąpi już 4 lipca. W trakcie prac rewitalizacyjnych powstały: nowa plaża, wypożyczalnia sprzętu, pomosty oraz sala konferencyjna. Dodatkowo wybudowane zostały boiska do siatkówki plażowej i tenisa, szatnie, plac zabaw oraz parking. Cały teren rekreacyjny ogrodzono i oświetlono. W dniu dzisiejszym w ramach przygotowań do otwarcia dokonaliśmy oczyszczenia dna Jeziora Czarownic.
 
 
Strona 1 z 74 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie