Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 23 2015 00:07:42
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 87
Najnowszy Użytkownik: JosephCele
 
Partnerzy
 
Niebezpieczna gałąż na Komierowskiego.
21 maja o godzinie 10.40 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia niebezpiecznie zwisającej gałęzi nad drogą przy ul. Komierowskiego w Nowem. W zadaniu uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Czujka podniosła alarm
20 maja o godzinie 20.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do ZM "NOVE" w Morgach. Na miejscu okazało się, że alarm podniosła czujka dymowa. Na szczęście nie stwierdzono zagrożenia pożarowego.
 
 
Ćwiczenia RENEGADE-KAPER
W dniu 12 maja w godz. 6.00 - 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych zorganizowało ćwiczenie RENEGADE - KAPER. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W dniu ćwiczenia Ośrodki Dowodzenia i Naprowadzania, będą emitować sygnały zgodne z trasą przelotu podejrzanego statku. Został również przeprowadzony trening systemu alarmowego i ostrzegania. Około godziny 10.40 w Nowem dźwiękiem modulowanym syreny, przez 3 minuty ogłaszano alarm, który odwołano 3 minutowym dźwiękiem ciągłym o godzinie 13.35.

 
 
Chwytaliśmy zaskrońca
9 maja przed godziną 11.00 udaliśmy się do bardzo nietypowego wezwania. Na terenie przy Hotelu "Dowhań" przy ul. Tczewskiej w Nowem, pojawił się niespodziewany gość, około metrowej długości zaskroniec. Zaskroniec to gatunek niejadowitego węża, występującego niemal w całej Europie. Samica jest większa od samca i osiąga średnio długość do 1,5 m, a samiec do 1 metra. Żywi się płazami, rybami albo małymi gryzoniami. Tego osobnika być może skłoniły do nietypowej wizyty, aromatyczne zapachy z hotelowej kuchni. Zaskrońce żyją średnio do 15 lat. Schwytanie naszego zaskrońca nie było wcale łatwe. Bronił się, wypuszczając nieprzyjemnie pachnącą ciecz, Interwencja okazała się jednak udana. Schwytaliśmy węża i odwieźliśmy go w bardziej bezpieczne dla niego miejsce na łonie natury. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
FOTO: A. Kottlenga
 
 
pożar stogu w Bochlinie
9 maja o godzinie 0.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru stogu w miejscowości Bochlin. Ogień zagrażał znajdującym się w pobliżu zabudowaniom. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA i GCBA. Działania prowadziły również zastępy z jednostek ochotniczych z Małego Komorska, Rychławy i Warlubia oraz zastęp JRG z PSP w Świeciu.
 
 
Nowa statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 4 maja. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 533 zdarzeniach. 240 razy udawano się do pożarów, 281 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 12 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 75 wyjazdów do zdarzeń. 48 razy udawaliśmy się do pożarów, 26 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 1 wezwanie fałszywe.
 
 
Gałąż na drutach
3 maja o godzinie 21.00 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Gen. Komierowskiego w Nowem, celem usunięcia gałęzi, która spadła na przewody elektryczne. W działaniu uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Dzień Strażaka
Dzień 4 maja jest międzynarodowym Dniem Strażaka, świętem tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Jak co roku, w naszej jednostce, zorganizowaliśmy obchody Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się zbiórką o godz. 17.30 przy remizie OSP w Nowem, w której uczestniczyli strażacy reprezentujący OSP Nowe oraz ZOSP przy PFM w Nowem. Następnie kolumną wozów strażackich przejechaliśmy do kościoła farnego p.w. św. Mateusza. Mszę świętą w naszej intencji celebrował Proboszcz Parafii ks. Grzegorz Kaiser, który w kazaniu podkreślił znaczenie ruchu strażackiego dla życia społeczności lokalnej, modląc się również za Druhów, których Pan powołał już do wiecznej służby. Po mszy udaliśmy się do remizy, gdzie nastąpił dalszy ciąg uroczystości. Prezes jednostki dh Jarosław Steinborn gratulował wszystkim strażakom owocnej i oddanej służby oraz życzył, aby statystyki strażackie wykazywały więcej wyjazdów na ćwiczenia, a mniej do akcji. Następnie dokonaliśmy przejazdu wozami bojowymi ulicami naszego miasta w drodze na cmentarz, gdzie na grobach naszych Druhów zapaliliśmy znicze i oddaliśmy cześć wszystkim zmarłym Strażakom. Zarząd składa podziękowania Druhnom i Druhom za ich służbę, za działalność ratowniczą, bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi.
 
 
Wyjazd do os
1 maja o godzinie 17.38 otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, celem zabezpieczenia posesji przed rojem os. Do działania wyjechaliśmy GBA.
 
 
Uczestniczyliśmy w majówce nad jeziorem Czarownic
1 maja nad jeziorem Czarownic uczestniczyliśmy w majówce na zaproszenie organizatorów Restauracji Złoty Róg, prezentując nasze samochody strażackie i ich wyposażenie. Przybyli mogli podziwiać najbliższą okolicę z kosza naszej 30 metrowej drabiny, przepłynąć się łodzią po jeziorze.
 
 
Dziś ostatni dzień składania zeznań podatkowych
Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem, składa strażackie podziękowania wszystkim osobom, które przekazały nam 1 % podatku. Pozyskane środki wykorzystamy na cele statutowe, związane z ochroną przeciwpożarową. Zachęcamy do stałego wspierania strażaków ochotników. Prosimy o dalsze przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej OSP. Dziękujemy!
 
 
Strona 1 z 88 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie