Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 06 2016 18:50:43
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 102
Najnowszy Użytkownik: Cinnalype
 
Partnerzy
 
Strażacy zapraszają
 
 
Nowy komendant powiatowy PSP w Świeciu
1 grudnia 2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Świeciu, odbyła się uroczystość powołania na stanowisko komendanta powiatowego PSP w Świeciu - bryg. Piotra Tkaczyńskiego. Była to również okazja do oficjalnego pożegnania dotychczasowego Komendanta Powiatowego PSP w Świeciu st. bryg. Janisława Bullera, który z dniem 1 listopada br. został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Bydgoszczy. Na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Świeciu powołano bryg. Andrzeja Rafalskiego. Życzymy dużo sukcesów na straży ratowania zagrożonego życia, zdrowia ludzkiego i mienia, oraz ochrony środowiska.
 
 
Drzewo w Milewku
29 listopada o godzinie 15.55 udaliśmy się do Milewka, celem usunięcia z drogi połamanego konaru drzewa.
FOTO: P. Skrobański
 
 
Wypadek w Zdrojewie.
26 listopada o godzinie 14.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku drogowego w miejscowości Zdrojewo. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar w Kurzejewie
22 listopada o godzinie 20.58 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w budynku gospodarczym w Kurzejewie. W akcji uczestniczyliśmy GCBA.
 
 
Pożar w kamienicy przy Grudziądzkiej
16 listopada o godzinie 21.09 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w kamienicy przy ul. Grudziądzkiej w Nowem. Do akcji udaliśmy się GBA i GCBA. Na miejscu stwierdzono, że doszło do zaprószenia ognia na poddaszu kamienicy. Zarzewie udało się szybko zlokalizować i zabezpieczyć. Do zdarzenia zadysponowano jeszcze zastępy ochotnicze z OSP w Rychławie, Wielkim Komorsku i Warlubiu oraz JRG z PSP w Świeciu. Zawezwano również karetkę "R", celem udzielenia pomocy osobie silnie zdenerwowanej zaistniałą sytuacją.
 
 
Sezon grzewczy w pełni
Sezon grzewczy każdego roku związany jest ze zwiększoną ilością pożarów spowodowanych nieprawidłową eksploatacją urządzeń grzewczych na paliwa stałe, elektryczne i gazowe. Pożary te stwarzają poważne zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, tym bardziej, że część z nich związanych jest z eksploatacją urządzeń grzewczych w porze nocnej lub też pozostawionych bez nadzoru osób dorosłych. Przed sezonem grzewczym należy dokonać przeglądu stanu technicznego urządzeń grzewczych i przewodów dymowych. Uszkodzone lub niedrożne kominy, niesprawna wentylacja czy urządzenia grzewcze, a także wadliwe podłączenie do komina lub jego brak to najczęstsze przyczyny zaczadzeń i pożarów. O to, by nasz dom był bezpieczny powinniśmy zadbać właśnie teraz, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy.
 
 
Pożar sadzy.
13 listopada o godzinie 7.47 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w Małym Komorsku. Do akcji gaśniczej udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek na ul. Bydgoskiej
12 listopada o godzinie 23.35 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na ul. Bydgoskiej na wysokości stacji paliw "ORLEN" w Nowem. Kierujący BMW stracił panowanie nad samochodem, zjechał z pasa drogowego, kładąc przydrożne słupki oddzielające drogę od chodnika i uderzył w przydrożny słup oświetleniowy. W akcji uczestniczyliśmy GBA i SRt.
 
 
Pożar stoiska na targowisku w Nowem
12 listopada o godzinie 10.31 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru blaszanego stoiska handlowego na targowisku w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA i GCBA, działania prowadziły także zastępy JRG z PSP w Świeciu i z OSP Rychława.
FOTO: B. Steinborn
 
 
Wizyta gości z Niemiec
W dniach 9 – 11 listopada z oficjalną wizytą w Nowem, gościli przedstawiciele partnerskiej gminy Leinefelde – Worbis z Niemiec. Wśród przybyłych byli m.in. burmistrz Leinefelde – Worbis Marco Grosa, Michael Apel burmistrz dzielnicy Birkungen, z którą Nowe podpisało umowę partnerską oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Birkungen. Niemieccy druhowie odwiedzili jednostki strażackie z naszej gminy w Nowem, Rychławie i Małym Komorsku oraz druhów z OSP w Warlubiu. Wizyta zbiegła się z uroczystościami obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, i miała związek z podpisanym w tym roku porozumieniem o wzajemnej współpracy, pomiędzy naszymi samorządami.
 
 
Strona 1 z 110 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie