Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 21 2018 16:59:58
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Nie wypalajmy traw
 
 
Pożar traw w Bochlinie
15 kwietnia o godzinie 15.39 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w miejscowości Bochlin. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp OSP Rychława GBA.
 
 
Kolejne pożary traw
12 kwietnia dwukrotnie udawaliśmy się do gaszenia płonących traw. O godzinie 15.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Kurzejewie, gdzie ogień strawił około 2 ha powierzchni nieużytków i trawiastego terenu obszaru leśnego. Akcję gaśniczą prowadziliśmy GCBA. O godzinie 22.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolejnego pożaru traw, tym razem w Milewie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził także zastęp OSP Rychława GBA.
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń na dzień 11 kwietnia
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 11 kwietnia. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 467 zdarzeniach. 165 razy udawano się do pożarów, 291 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 11 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 47 wyjazdów do zdarzeń. 25 razy udawaliśmy się do pożarów, 21 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 1 wezwanie fałszywe.
 
 
Pożar traw w Rychławie
11 kwietnia o godzinie 11.53 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Rychławie. Akcję gaśniczą prowadziliśmy GBA. W działaniu uczestniczył także zastęp z OSP Rychława.
 
 
Dachowanie w Komorsku
10 kwietnia o godzinie 13.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do dachowania w Komorsku. Kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc drogą powiatową 1219C z Komorska do Wielkiego Komorska stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i dachował poza pasem drogowym. Działania ratunkowe prowadziliśmy SRt. Na miejscu działał również zastęp JRG z PSP Świecie, ZRM i Policja. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.
FOTO: K. Górka, K. Studzinska
 
 
Kolejne pożary traw
10 kwietnia o godzinie 12.01 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Wielkim Komorsku. Ogień podchodził już pod zabudowania. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. O godzinie 19.34 druhowie z OSP Rychława otrzymali zadysponowanie do pożaru traw w Milewie.
FOTO: K. Studzinska
 
 
Płoną trawy
W sobotę 7 kwietnia o godzinie 22.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw przy magazynie rampy kolejowej w Twardej Górze. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził także zastęp z OSP Rychława. W niedzielę 8 kwietnia o godzinie 12.01 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w miejscowości Tryl. Doszło tam do pożaru na nieużytkach na kilku hektarach powierzchni. Akcję gaśniczą prowadzoną GBA zakończyliśmy o godzinie 13.40. Tego samego dnia o godzinie 19.22 otrzymaliśmy kolejne zadysponowanie do pożaru traw, tym razem nad jez. Czarownic w Nowem. Akcję prowadziliśmy GBA. O godzinie 21.24 druhowie z OSP Rychława wyjechali do pożaru traw przy ścieżce rowerowej na wysokości miejscowości Milewo. 9 kwietnia o godzinie 17.58 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Twardej Górze. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp z OSP Rychława.
FOTO: D. Openkowski
 
 
Pomoc służbom medycznym
31 marca o godzinie 16.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy karetce pogotowia w działaniu na ul. Nowy Świat w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Warta u Grobu Pańskiego
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Zależnie od lokalnej tradycji strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami, w czapkach rogatywkach, hełmach bojowych lub ozdobnych. I my wierni starej tradycji, podjęliśmy się trzymania straży u symbolicznego Grobu Pańskiego, w nowskim kościele farnym p.w. św. Mateusza, którą trzymać będziemy do Mszy Rezurekcyjnej.
 
 
wyciek oleju
28 marca o godzinie 17.40 otrzymaliśmy zadysponowanie na Pl. św. Rocha, gdzie doszło do wycieku paliwa na targowisku miejskim. W akcji zabezpieczenia i utylizacji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 1 z 126 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie