Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Marzec 31 2015 20:03:54
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 86
Najnowszy Użytkownik: kasio
 
Partnerzy
 
1 procent dla naszej OSP
 
 
Zebranie walne w OSP Mały Komorsk
28 marca o godzinie 17.00 w strażnicy OSP w Małym Komorsku, rozpoczęło się walne zebranie sprawozdawcze za 2014 rok, druhów miejscowej jednostki. W zebraniu uczestniczyli: burmistrz Czesław Woliński, wiceburmistrz Zbigniew Lorkowski, Maria Malinowska wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu, Grzegorz Matusiak prezes zarządu M-G ZOSP RP w Nowem, Jarosław Steinborn komendant Gminny zarządu ZOSP RP w Nowem, druhny i druhowie jednostki ochotniczej w Małym Komorsku. Podczas zebrania przedstawiono protokoły dotyczące podsumowań działalności jednostki w roku 2014, planów na rok 2015. Komisja rewizyjna zgłosiła wniosek o udzielenie zarządowi absolutorium za działalność w 2014 roku. Wniosek, członkowie zebrania walnego, przegłosowali jednogłośną aprobatą. Podczas walnego, odznaczono za zasługi dla miejscowej jednostki, członków wspierających i druhów jednostki, medalami zasługi, przyznano członkostwo honorowe druhowi Bronisławowi Gręźlik.
 
 
Wiosną wróciliśmy na Wisłę
28 marca o godzinie 15.00 na stadionie miejskim w Nowem, rozpoczął się pierwszy po przerwie zimowej mecz "Wisełki" na naszym stadionie. Zabezpieczaliśmy wydarzenie od strony medycznej. Mecz zakończył się podziałem punktów, po remisie 1:1. Bramki padały w ostatnich minutach spotkania.
 
 
Pożar traw w Przynach
25 marca o godzinie 16.39 otrzymaliśmy zadysponowanie do płonących traw na nieużytkach w miejscowości Przyny. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Plama oleju na Podgórnej
25 marca o godzinie 13.05 otrzymaliśmy zadysponowanie, celem dokonania utylizacji plamy oleju na ul. Podgórnej w Nowem. W zdarzeniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Nie wypalajmy traw
Wypalanie traw to jeden z najbardziej brutalnych sposobów niszczenia środowiska. Jest szkodliwe, zabronione i bardzo niebezpieczne. Mimo to każdej wiosny setki osób wypala trawy i roślinność, narażając takim bezmyślnym postępowaniem życie, zdrowie i mienie swoje oraz innych ludzi. Dym pochodzący z wypalania, powodując ograniczoną widoczność, bardzo często jest przyczyną wypadków i kolizji na drogach, a w konsekwencji dużych strat materialnych i osobistych tragedii. Każdy taki pożar, a co się z tym wiąże – każda interwencja sporo kosztuje. Koszt jednej interwencji wynosi od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Należy także mieć na uwadze fakt, że wykorzystanie sił i środków do gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków może znacznie ograniczyć dyspozycyjność i wydłużyć czas dojazdu straży pożarnej do innego zdarzenia, w którym mogą być zagrożeni ludzie lub mienie znacznej wartości. Zostało naukowo udowodnione, że pożary traw są szkodliwe dla gleby, ponieważ ogień nie tylko zabija żyjące w trawie zwierzęta i mikroorganizmy, ale także ją wyjaławia. Pamiętajmy, ustawa o ochronie przyrody, w tym art. 45 mówi, że „zabrania się wypalania roślinności na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych lub w strefie oczeretów i trzcin” i art. 59 mówiący, że „ kto wypala roślinność na łąkach, pastwiskach, nieużytkach, rowach, pasach przydrożnych, szlakach kolejowych, w strefie oczeretów lub trzcin podlega karze aresztu albo grzywny”.
 
 
Ponad 22 tysiące pożarów traw i nieużytków od początku roku
Ponad 22 tysiące pożarów traw i nieużytków od początku roku. Od początku 2015 roku do 22 marca br. strażacy w całej Polsce wyjeżdżali do 22 563 pożarów traw i nieużytków. Oczywiście większość pożarów powstała przez celowe działanie człowieka, który niestety nie zdaje sobie sprawy jak niebezpieczne są pożary traw.
Najwięcej pożarów wybuchło w województwie dolnośląskim (3675) mazowieckim (3265) i śląskim (2236). Od pierwszego stycznia do 22 marca br. w pożarach traw i nieużytków poszkodowanych zostało 45 osób, a jedna poniosła śmierć (na podstawie statystyk KG PSP). News za Strażacki.pl
 
 
Pożar traw na skarpie nadwiślańskiej w Nowem
24 marca o godzinie 14.19 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na wysokości II Os. Nadwiślańskiego na skarpie nadwiślańskiej w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania zakończyliśmy o godzinie 16.00.
 
 
Pożar traw w Kozielcu
23 marca o godzinie 19.59 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na nieużytkach nad Wisłą w miejscowości Kozielec. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Zderzenie na Bydgoskiej
22 marca o godzinie 15.16 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze na ul. Bydgoskiej w Nowem. Kierujący Oplem Astra jadąc od strony Kończyć ul. Bydgoską, skręcając w ul. Owocową wymusił pierwszeństwo i zderzył się z jadącym ul. Bydgoską w stronę Kończyc, kierującym ścigaczem marki Yamaha. Podjęliśmy działania zabezpieczające miejsce zdarzenia. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
FOTO: P. Skrobański
 
 
Walne sprawozdawczo-wyborcze w ZOSP przy PFM w Nowem
21 marca o godzinie 10.00 w świetlicy PFM w Nowem rozpoczęło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków zakładowej jednostki ochotniczej. W zebraniu uczestniczyli wiceprezes zarządu powiatowego ZOSP RP w Świeciu Maria Malinowska, prezes zarządu miejsko-gminnego ZOSP RP w Nowem Grzegorz Matusiak, komendant gminny ZOSP RP w Nowem Jarosław Steinborn, prezes OSP Mały Komorsk Marian Wolicki. Przewodniczącym zebrania został Jarosław Steinborn, protokolantem Bogusława Krzywdzińska. W czasie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności ZOSP w 2014 roku, sprawozdanie finansowe, a także sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Odczytane zostały również plany działalności i plan finansowy na 2015 rok. Zgodnie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej została podjęta uchwała o udzieleniu absolutorium Zarządowi OSP. Wniosek został przyjęty przez walne zebranie jednogłośnie.Po dyskusji przystąpiono do wyboru nowego składu zarządu, w związku z rezygnacją dotychczasowego prezesa dh Zenona Klorka. Nowy zarząd ukonstytuował się w składzie: prezes Mirosław Zdunek, naczelnik Mirosław Łepek, z-ca naczelnika Adam Guzman, sekretarz Bogusława Krzywdzińska, skarbnik Marian Dama, członek Janusz Moczyński. Walne zebranie mocą uchwały, jednogłośnie przyznało godność członka honorowego ZOSP dotychczasowemu prezesowi dh Zenonowi Klorek. Słowa podziękowania dla dotychczasowego prezesa spłynęły z ust przedstawicieli zarządów powiatowego i miejsko-gminnego. Nowemu zarządowi życzono owocnej pracy i działań dla dobra ruchu strażackiego i bezpieczeństwa przeciwpożarowego zakładu.
 
 
Strona 1 z 85 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie