Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Czerwiec 28 2017 03:43:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
pożar w kuchni
24 czerwca o godzinie 16.07 otrzymaliśmy zadysponowanie do Hotelu Restauracji przy ul. Tczewskiej w Nowem, gdzie doszło do zapalenia się tłuszczu w pomieszczeniu kuchennym. Działania prowadziliśmy GBA i GCBA. W akcji uczestniczyły również zastępy ochotnicze z OSP Rychława i Warlubie.
 
 
Pożary
20 czerwca dwukrotnie udawaliśmy się do gaszenia pożarów. Pierwsze zadysponowanie otrzymaliśmy o 13.58. W budynku mieszkalnym przy ul. Kolejowej w Nowem doszło do pożaru w instalacji elektrycznej. W działaniu uczestniczyliśmy GBA. Następne zadysponowanie otrzymaliśmy o 16.55. GBA udaliśmy się do akcji gaśniczej pożaru nieużytków w Górnych Morgach.
 
 
udzielanie pomocy przedmedycznej
18 czerwca o godzinie 19.34 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Komierowskiego w Nowem, celem udzielenia pomocy przedmedycznej rowerzyście który zasłabł, tracąc przytomność. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar drzewa
16 czerwca o godzinie 15.34 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w pniu drzewa przy Alei 3 Maja w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Boże ciało
15 czerwca druhowie naszej jednostki tradycyjnie asystowali Najświętszemu Sakramentowi podczas procesji ulicami naszego miasta. Jest to stara, strażacka tradycja sięgająca w Nowem okresu Polski międzywojennej. Nazwa „Boże Ciało” stanowi formę skróconą, gdyż pełna jej forma brzmi: „Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej” i celebrowana jest na część Najświętszego Sakramentu, a więc obecności Chrystusa na ziemi pod postacią chleba i wina. Chrześcijanie w szczególny sposób święcą Ciało i Krew Chrystusa chcąc uczcić Ofiarę, jakiej przyrzeczenie zostało złożone na Wieczerzy Pańskiej i wypełnione poprzez mękę Pańską. Boże Ciało to radosne wspomnienie poświęcenia się Chrystusa dla ludzkości oraz ustanowienia Eucharystii. Tradycyjnie święto to obchodzi się w czwartek, 60 dni po Wielkanocy. Również przez całą oktawę po Bożym Ciele podczas mszy św. wieczornych towarzyszyć będziemy Najświętszemu Sakramentowi.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
12 czerwca dwukrotne udzielaliśmy wsparcia służbom ratunkowym w niesieniu pomocy medycznej osobom do których mieszkań nie można było się dostać. Zadysponowania otrzymaliśmy o godzinie 10.48 na ul. Nowy Świat oraz o godzinie 16.27 na I Os. Nadwiślańskie. W działaniach uczestniczyliśmy SRt i GBA.
 
 
Jubileusz 145 lecia OSP Nowe
9 czerwca w nowskim rynku odbyły się obchody jubileuszu 145 rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem. Wśród przybyłych gości znaleźli się starszy brygadier Artur Przybylski – zastępca komendanta wojewódzkiego, kujawsko - pomorskiej PSP w Toruniu, Franciszek Koszowski – Starosta Świecki, Janusz Gerke – Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego i Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świeciu, starszy brygadier Andrzej Rafalski – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Świeciu, Czesław Woliński - Burmistrz Nowego, Marek Słomiński - Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowem, Zbigniew Lorkowski - Wiceburmistrz Nowego, delegacje ochotniczych straży pożarnych z pocztami sztandarowymi. Funkcjonariusze PSP i Policji, Nadleśniczy. Przedstawiciele duchowieństwa, firm oraz zakładów pracy, organizacji społeczno-politycznych i samorządowych, szkół oraz stowarzyszeń. Sympatycy i przyjaciele oraz mieszkańcy gminy Nowe.
 
 
pożar samochodu na autostradzie A1
4 czerwca o godzinie 15.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru samochodu na autostradzie A1. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Była to pomoc sąsiedzka na terenie powiatu starogardzkiego.
 
 
Dzisiejsze akcje
2 czerwca o godzinie 09.11 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy służbom ratunkowym w dostaniu się do mieszkania w domu jednorodzinnym przy ul. Zduńskiej w Nowem. W działaniu uczestniczyliśmy GBA. O godzinie 18.31 otrzymaliśmy zadysponowanie do Mątaw celem zabezpieczenia niebezpiecznego konaru drzewa nad drogą powiatową nr 1218C. W akcji uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Pożar przy Gimnazjum
31 maja o godzinie 18.53 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru zadrzewienia i krzewów przy Gimnazjum w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Manewry ratownicze na terenie powiatu świeckiego
W dniach 26-27 maja druhowie naszej jednostki uczestniczyli w manewrach dla jednostek KSRG i podmiotów współpracujących z systemem z terenu powiatu świeckiego. Tematyka szkolenia obejmowała zagadnienia związane z doskonaleniem taktyki zwalczania pożarów oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. W manewrach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 1 z 116 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie