Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Sierpień 20 2019 03:17:51
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Plama oleju na drodze 377
10 lipca o godzinie 11.06 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia i utylizacji plamy oleju na drodze nr 377 pomiędzy miejscowościami Przyny a Milewo.
 
 
nasze akcje
30 czerwca o godzinie 17.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na nasypie kolejowym. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. 2 lipca o godzinie 07.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze w Osinach. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Z historii działań naszej OSP
14 grudnia 1937 roku wybuchł pożar w garażu przy ul. Grudziądzkiej, przy sklepie p. Śliwińskiego. – „W garażu przy ul. Grudziądzkiej wybuchł pożar. Szofer Papke przyjechał około godziny 17- tej z podróży i wjechał samochodem do garażu. 15 minut potem zauważono dym wydobywający się z garażu. W garażu znajdował się samochód ciężarowy, sto centnarów węgla, drewno i wozy, wszystko się spaliło. Gdyby nie energiczne wkroczenie nowskiej straży ochotniczej ogień przeniósłby się na sąsiednie zabudowania. Pan Śliwiński, który był właścicielem garażu, ocenił straty na około 10 tysięcy złotych”. Średnia miesięczna pensja robotnika w tym okresie oscylowało w kwocie około 350 złotych.
 
 
Ostatnie akcje
22 czerwca o godzinie 03.10 otrzymaliśmy zadysponowanie celem usunięcia konaru drzewa z drogi. W akcji uczestniczyliśmy GBA. 23 czerwca o godzinie 10.45 detektorem gazu sprawdzaliśmy szczelność instalacji gazowej, a o godzinie 11.10 GBA udaliśmy się na ul. Tczewską, celem zabezpieczenia plamy oleju na jezdni.
 
 
Wypadek na drodze nr 377 przed Twardą Górą
20 czerwca o godzinie 16.44 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 377 w okolicy Twardej Góry. Kierująca samochodem osobowym marki KIA straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Kierującą oraz jadące z nią dziecko zabrano z miejsca wypadku do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt i GBA. Działania prowadził także zastęp z OSP Rychława GBA.
 
 
W manewrach w Górnej Grupie
W dniach 14-15 czerwca 2019 r. PSP w Świeciu zorganizowała VII Manewry Ratownicze dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz podmiotów współpracujących z KSRG z terenu powiatu świeckiego, z zakresu postępowania podczas zdarzeń mnogich i masowych. W manewrach uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pompowanie wody przy ul. Bydgoskiej w Nowem
13 czerwca o godzinie 12.48 otrzymaliśmy zadysponowanie na ul. Bydgoską w Nowem, celem wypompowania wody z zalanego obiektu handlowego po gwałtownej burzy z silnymi opadami deszczu. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Ćwiczenia w Kończycach
13 czerwca w godzinach przedpołudniowych w Kończycach przy dawnej przepompowni przeprowadzono ćwiczenia strażackie dla jednostek z terenu powiatów: świeckiego, grudziądzkiego, tucholskiego i chełmińskiego. Więcej informacji w "Nowinkach Strażackich". Zdjęcia J. P. Dziękujemy.
 
 
Pomoc służbom ratunkowym
9 czerwca o godzinie 15.17 otrzymaliśmy zadysponowanie na II Os. Nadwiślańskie w Nowem, celem udzielenia pomocy w dostaniu się do mieszkania służbom ratunkowym. W akcji uczestniczyliśmy SRt i GBA.
 
 
Zdarzenie na drodze w Gajewie
9 czerwca o godzinie 0.13 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze powiatowej nr 1205C w Gajewie. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, przebił barierkę oddzielającą pas ruchu od pobocza, zatrzymując się po kilkudziesięciu metrach w pobliskim polu. Kierowca odniósł niegroźne obrażenia ciała. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
w dniach dziecka
Od lat na zaproszenie Rad Sołeckich naszej gminy uczestniczymy w pokazach dla dzieci z okazji ich święta. W niedzielę 2 czerwca braliśmy udział w obchodach Dnia Dziecka w sołectwie Morgi, a 4 czerwca w sołectwie Rychława. Dziękujemy za zaproszenia i możliwość dostarczenia frajdy naszym najmłodszym mieszkańcom.
 
 
Strona 2 z 144 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie