Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Luty 26 2018 00:43:04
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Kolizja na ul. Kolejowej w Nowem
11 stycznia o godzinie 05.23 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolizji drogowej na ul. Kolejowej w Nowem. Kierujący Volkswagenem Passat w kierunku Twardej Góry, uderzył w tył zaparkowanego przy pasie ruchu Citroena. Do akcji udaliśmy się SRt.
FOTO: A. Orzendowski
 
 
Wybuch butli z gazem
9 stycznia o godzinie 22.07 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Górne Morgi gdzie doszło do wybuchu butli z gazem w jednym z tamtejszych budynków mieszkalnych. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek w Trylu
9 stycznia o godzinie 6.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze powiatowej nr 1218C na wysokości miejscowości Tryl, gdzie doszło do zderzenia autobusu z busem. Kierujący busem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka autobus. W wyniku zderzenia bus wpadł do rowu i się zapalił. Busem podróżowało osiem osób, które ucierpiały w zderzeniu. Trzy z nich zostały przewiezione do szpitala. W wypadku brało udział jeszcze czterech pasażerów autobusu. Na szczęście im nic się nie stało. W akcji ratunkowej uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
FOTO: B. Steinborn, A. Orzendowski
 
 
Pożar sadzy w kominie
8 stycznia o godzinie 9.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w kominie w budynku mieszkalnym w miejscowości Tryl. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Pierwsza akcja w 2018 roku
7 stycznia o godzinie 17.56 otrzymaliśmy zadysponowanie, celem udzielenia pomocy wałęsającemu się psu na bagnach w okolicy Twardej Góry. W akcji uczestniczyli także druhowie z OSP w Rychławie.
 
 
Ostatni wyjazd w 2017 roku
31 grudnia o godzinie 13.20 otrzymaliśmy ostatnie zadysponowanie w 2017 roku dotyczące pomocy służbom ratunkowym w dostaniu się do mieszkania, celem udzielenia pierwszej pomocy starszej osobie, w miejscowości Pastwiska. W działaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem
Na odbytym w dniu 28 grudnia zebraniu członków Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem, podsumowano działalność jednostek ochotniczych z terenu gminy w roku 2017 i omówiono plan działań na rok 2018. Ustalono również terminy walnych zebrań sprawozdawczych. I tak, walne zebranie w ZOSP przy PFM w Nowem odbędzie się 24 lutego o godzinie 09.00, w OSP Nowe 10 marca o godzinie 16:00, w OSP Rychława 17 marca o godzinie 17.00, i w OSP Mały Komorsk 24 marca o godzinie 17.00. Obecność w zebraniach obowiązkowa. W zebraniu uczestniczyli: prezes Grzegorz Matusiak, komendant Jarosław Steinborn, sekretarz Wojciech Kościński, skarbnik Marian Wolicki, członkowie: Wiesław Bieńkowski, Ryszard Stasiewski oraz prezes ZOSP przy PFM Mirosław Zdunek.
 
 
Strażacki opłatek
27 grudnia w remizie OSP Nowe, odbyło się opłatkowe spotkanie druhów miejscowej jednostki, podczas którego życzenia w związku z okresem bożonarodzeniowym i zbliżającym się Nowym Rokiem wszystkim obecnym złożyli prezes naszej jednostki druh Jarosław Steinborn oraz burmistrz Nowego druh Czesław Woliński. W miłej atmosferze podzieliliśmy się świątecznym opłatkiem, życząc sobie wzajemnie nade wszystko zdrowia i spokojnej służby w Nowym 2018 Roku. W spotkaniu uczestniczył Pan Wiesław Szymański, który uwiecznił na wspólnym zdjęciu uczestników strażackiego opłatka. Dziękujemy.
FOTO: W. Szymański
 
 
Dachowanie w Górnych Morgach
27 grudnia o godzinie 7.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze w Górnych Morgach. Kierująca Volkswagenem Passat straciła panowanie nad samochodem i dachowała w przydrożnym rowie. Do akcji udaliśmy się SRt i GBA. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
 
 
Akcja w nowskim rynku
12 grudnia o godzinie 16.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia uszkodzonego w skutek silnie wiejącego wiatru opierzenia na jednym z budynków w nowskim rynku. W akcji uczestniczyliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS.
 
 
Pożar w piwnicy
11 grudnia o godzinie 14.26 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w piwnicy domu jednorodzinnego przy ul. Komierowskiego w Nowem. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA i GCBA.
FOTO: J. Plit
 
 
Strona 2 z 122 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie