Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 25 2018 13:05:49
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Dachowanie w Komorsku
10 kwietnia o godzinie 13.30 otrzymaliśmy zadysponowanie do dachowania w Komorsku. Kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc drogą powiatową 1219C z Komorska do Wielkiego Komorska stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i dachował poza pasem drogowym. Działania ratunkowe prowadziliśmy SRt. Na miejscu działał również zastęp JRG z PSP Świecie, ZRM i Policja. Kierowcy na szczęście nic się nie stało.
FOTO: K. Górka, K. Studzinska
 
 
Kolejne pożary traw
10 kwietnia o godzinie 12.01 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Wielkim Komorsku. Ogień podchodził już pod zabudowania. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. O godzinie 19.34 druhowie z OSP Rychława otrzymali zadysponowanie do pożaru traw w Milewie.
FOTO: K. Studzinska
 
 
Płoną trawy
W sobotę 7 kwietnia o godzinie 22.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw przy magazynie rampy kolejowej w Twardej Górze. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził także zastęp z OSP Rychława. W niedzielę 8 kwietnia o godzinie 12.01 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w miejscowości Tryl. Doszło tam do pożaru na nieużytkach na kilku hektarach powierzchni. Akcję gaśniczą prowadzoną GBA zakończyliśmy o godzinie 13.40. Tego samego dnia o godzinie 19.22 otrzymaliśmy kolejne zadysponowanie do pożaru traw, tym razem nad jez. Czarownic w Nowem. Akcję prowadziliśmy GBA. O godzinie 21.24 druhowie z OSP Rychława wyjechali do pożaru traw przy ścieżce rowerowej na wysokości miejscowości Milewo. 9 kwietnia o godzinie 17.58 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw w Twardej Górze. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp z OSP Rychława.
FOTO: D. Openkowski
 
 
Pomoc służbom medycznym
31 marca o godzinie 16.00 otrzymaliśmy zadysponowanie celem udzielenia pomocy karetce pogotowia w działaniu na ul. Nowy Świat w Nowem. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Warta u Grobu Pańskiego
Strażacka warta przy Grobie Pańskim to już wieloletnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez żołnierzy rzymskich. Zależnie od lokalnej tradycji strażacy występują w mundurach galowych, ze sznurami, w czapkach rogatywkach, hełmach bojowych lub ozdobnych. I my wierni starej tradycji, podjęliśmy się trzymania straży u symbolicznego Grobu Pańskiego, w nowskim kościele farnym p.w. św. Mateusza, którą trzymać będziemy do Mszy Rezurekcyjnej.
 
 
wyciek oleju
28 marca o godzinie 17.40 otrzymaliśmy zadysponowanie na Pl. św. Rocha, gdzie doszło do wycieku paliwa na targowisku miejskim. W akcji zabezpieczenia i utylizacji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
niebezpieczne konary drzewa przy nowskiej farze
28 marca o godzinie 17.00 udaliśmy się samochodem z drabiną MAGIRUS, celem zabezpieczenia i usunięcia niebezpiecznych konarów drzewa przy nowskiej farze.
 
 
pożar traw w Zdrojewie
28 marca o godzinie 13.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa, gdzie wskutek podpalenia doszło do kolejnego w tym roku pożaru traw. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
pożar traw
25 marca o godzinie 16. 42 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolejnego pożaru traw w Milewie. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził również zastęp z OSP Rychława.
 
 
Walne zebranie sprawozdawcze w OSP Mały Komorsk
24 marca o godzinie 17.00 w remizie w Małym Komorsku odbyło się zebranie sprawozdawcze druhów ochotników skupionych w szeregach małokomorskiej OSP. Podczas zebrania dokonano podsumowania działalności jednostki w roku 2017, przyjęto plan działań na rok 2018 oraz jednomyślnie na wniosek komisji rewizyjnej udzielono absolutorium zarządowi za działalność w 2017 roku. W zebraniu uczestniczyli m.in.: burmistrz Nowego dh Czesław Woliński, z-ca burmistrza Nowego Zbigniew Lorkowski, komendant gminny ZOSP RP w Nowem Jarosław Steinborn, sekretarz ZOSP RP w Nowem Wojciech Kościński, naczelnik OSP Nowe Bartłomiej Gracek, radna Rady Miejskiej w Nowem Danuta Zielińska, członkowie wspierający Zygmunt Śmigerski i Wojciech Balewski. Podczas zebrania wręczono zasłużonym druhom odznaki za wysługę lat. I tak za 10 lat służby dh Krzysztof Fijałkowski, za 20 lat służby dh Ryszard Urbańczyk, za 30 lat służby dh Jarosław Świergal, za 40 lat służby dh Zdzisław Świergal i za 50 lat dh Marian Wolicki. Srebrnym medalem zasługi dla pożarnictwa odznaczono Danutę Zielińską. Zaproszeni goście życzyli komorskim druhom spokojnej służby, podczas całego 2018 roku.
 
 
Pożar traw
22 marca o godzinie 20.20 otrzymaliśmy zadysponowanie na ścieżkę rowerową na wysokości Milewa, gdzie doszło do podpalenia traw. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 2 z 126 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie