Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 22 2019 06:47:09
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń na dzień 6 września
Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń do dnia 6 września br. Nasza jednostka uczestniczyła w 105 zdarzeniach. OSP Przechowo w 110, a OSP Ratownik w 103 zdarzeniach.
 
 
Pożar kosza na śmieci koło "Biedronki" w Nowem
5 września o godzinie 00.03 zostaliśmy zadysponowani do palącego się pojemnika na śmieci stojącego nieopodal "Biedronki" w Nowem.
 
 
Zabezpieczaliśmy mecz
4 września o godzinie 16.00 rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy miejscową Wisłą i Gryfem Sicienko. Wisła pokonała boiskowych rywali 2:1. Nasze zadanie polegało jak zawsze na zabezpieczaniu sportowego wydarzenia.
 
 
Wypadek w Trylu
3 września o godzinie 20.36 zostaliśmy zadysponowani do wypadku, który miał miejsce w miejscowości Tryl. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i dachował zjeżdżając z drogi.
 
 
Podziękowanie za akcję powodziową
W dniu 16 sierpnia br. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Świeckiego Marzenę Kempińską przy współudziale Zarządu Powiatowego OSP RP O/Świecie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu na które zostali zaproszeni strażacy z powiatu świeckiego, biorący czynny udział w akcjach powodziowych. W spotkaniu uczestniczyli również Komendant Wojewódzki PSP bryg. Tomasz Leszczyński oraz Burmistrzowie i Wójtowie. Na spotkaniu zostało wyróżnionych 100 strażaków z powiatu świeckiego, którzy otrzymali imienne listy z podziękowaniami od Premiera RP, oraz nagrody pieniężne. Nie zapomniano również o strażakach z gminy Nowe.
 
 
Wypadek w Górnych Morgach
Foto Ł. Kurrek
2 września o godzinie 14.20 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Górnych Morgach na granicy ze Zdrojewem przy dawnej stacji paliw "Shell". W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. W tył samochodu skręcającego z drogi głównej najechał jadący za nim pojazd. Na śliskiej nawierzchni nie zdążył wyhamować i doszło do kolizji. Do wypadku udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego SLRt
 
 
Gałęzie na drutach
1 września o godzinie 13.40 zostaliśmy zadysponowani celem usunięcia gałęzi, które położyły się na drutach telefonicznych przebiegających wzdłuż drogi z Zdrojewa w kierunku Gajewa zaraz za "Hollandem" w Zdrojewie. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego.SLRt
 
 
Głosujemy na strażaka i jednostkę roku w plebiscycie Gazety Pomorskiej
Głosowanie odbywa się za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie, które będą publikowane przez cały okres trwania głosowania lub SMS z przypisanym kodem dla poszczególnych kandydatów i jednostek. Możecie głosować Jarosław Steinborn, OSP Nowe - SMS pod nr 71466 o treści osp.17 i OSP Nowe jednostka - SMS pod nr 71466 o treści jednostka.17
Termin trwania plebiscytu od 20 sierpnia do 8 października. Wyniki można sprawdzać na bieżąco www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/section?Category=strazakroku201015
 
 
Niedzielna ulewa
W niedzielę 22 sierpnia o godzinie 19.50 otrzymaliśmy wezwanie do Bochlina, gdzie w skutek ulewnego deszczu doszło do zalania pomieszczenia i podpiwniczenia w jednym z budynków mieszkalnych. Zadanie polegało na wypompowaniu wody.
 
 
Nowy sezon rozpoczęty

21 sierpnia meczem z Torem Laskowice miejscowa Wisła zainaugurowała mecze w A klasie na swoim stadionie, a tym samym rozpoczął się dla nas kolejny sezon współpracy z klubem w celu zabezpieczania meczów piłkarskich. Do przerwy wiślacy prowadzili 2:1. Niestety druga połowa zakończyła się naszą porażką. Wisła przegrała ostatecznie 3:7. Mamy nadzieję, że w następnych kolejkach będzie już zdecydowanie lepiej. Jutro w Nowem na stadionie miejskim swoje spotkanie, będą mieli miłośnicy NORDIC WALKING-u z całego powiatu świeckiego. Zaraz po meczu rozkładaliśmy namioty potrzebne w organizacji jutrzejszego wydarzenia.
 
 
Szkolenia techniczne
Od dziś /21.08/ w Świeciu rozpoczyna się szkolenie techniczne dla druhów z jednostek ochotniczych. W szkoleniu biorą udział również nasi druhowie: Bartłomiej Gracek, Krzysztof Chyła, Radosław Sobiś i Tomasz Chyła. Życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy pożarniczej.
 
 
Strona 129 z 141 << < 126 127 128 129 130 131 132 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie