Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 17 2019 02:52:54
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Wisła znowu groźna
W związku ze wzrostem poziomu wody w Wiśle Wojewoda Kujawsko-Pomorski wprowadził stan alarmu przeciwpowodziowego.
Wprowadza się zakaz:
- przebywania na wale przeciwpowodziowym i międzywalu
- utrzymywania zwierząt gospodarczych w międzywalu
- poruszania się pojazdami mechanicznymi po wale przeciwpowodziowym
Obostrzenia obowiązują do odwołania. 
 
Znowu wysoka woda
10 września przez naszą Dolinę Wisły przechodzić będzie wysoka fala na Wiśle. Poziom wody w rzece nie powinien przekroczyć 700 cm.
Otrzymaliśmy komunikat i zobligowano nas do monitorowania sytuacji. W porównaniu z akcją z maja tego roku poziom lustra wody w Wiśle będzie o ponad 200 cm niższy niż podczas wiosennej powodzi. Nie ma potrzeby stałego pilnowania wału, chociaż już od wielu lat nie notowano takiego poziomu wody w rzece, o tej porze roku. Zdjęcie przedstawia widok na Wisłę z godziny 9.30 - 10 września.
 
 
Medale dla jubilatów w Nowem - News za portalem Gmina Nowe
W Urzędzie Stanu Cywilnego w Nowem dnia 3 września 2010 r. odbyła się uroczystość odznaczenia medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” siedmiu par, z których jedna para obchodziła 60 - lecie, jedna 55 - lecie a pozostałe pięć par 50 - lecie pożycia małżeńskiego. Małżonków udekorowali medalami burmistrz Stanisław Butyński wraz z kierownikiem USC – Haliną Sukniak. Przekazali im gratulacje, życzenia, kwiaty i pamiątkowe dyplomy.Wśród wyróżnionych znalazł się nasz wieloletni strażak, a obecnie członek honorowy Edmund Lipkowski wraz z małżonką Gizelą.
Jubilatom składamy serdeczne gratulacje.

 
 
Wyjazd celem ratowania krów
9 września o godzinie 18.08 otrzymaliśmy zgłoszenie o konieczności ratowania krów, które zaczęła podtapiać podnosząca się woda w Wiśle, w związku z dotarciem do nas kolejnej wysokiej wody płynącej po ulewach z południa kraju. Poziom wody w rzece o około 30 cm przekracza stan alarmowy i wynosi 678 cm.
 
 
Jesteśmy partnerem zdarzenia
F U N D A C J A „N O W E”
Z SOŁTYSAMI GMINY NOWE
I GOSPODARSTWEM AGROTURYSTYCZNYM „HUZAR”
ZAPRASZAJĄ NA UROCZYSTOŚĆ
ŚWIĘTA PLONÓW „Na Ludową Nutę”
w dniu 11. 09. 2010 r.
 
 
Wypadek na krajowej jedynce
8 września o godzinie 15.50 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na krajowej jedynce w miejscowości Zdrojewo. Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia kierującego motocyklem Suzuki z samochodem dostawczym Fiat Ducato. Kierujący jednośladem został ranny i zabrano go "R" do szpitala. Zadanie polegało na uprzątnięciu z jezdni pozostałości po kolizji. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego SLRt.
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń na dzień 6 września
Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń do dnia 6 września br. Nasza jednostka uczestniczyła w 105 zdarzeniach. OSP Przechowo w 110, a OSP Ratownik w 103 zdarzeniach.
 
 
Pożar kosza na śmieci koło "Biedronki" w Nowem
5 września o godzinie 00.03 zostaliśmy zadysponowani do palącego się pojemnika na śmieci stojącego nieopodal "Biedronki" w Nowem.
 
 
Zabezpieczaliśmy mecz
4 września o godzinie 16.00 rozpoczął się mecz piłkarski pomiędzy miejscową Wisłą i Gryfem Sicienko. Wisła pokonała boiskowych rywali 2:1. Nasze zadanie polegało jak zawsze na zabezpieczaniu sportowego wydarzenia.
 
 
Wypadek w Trylu
3 września o godzinie 20.36 zostaliśmy zadysponowani do wypadku, który miał miejsce w miejscowości Tryl. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i dachował zjeżdżając z drogi.
 
 
Podziękowanie za akcję powodziową
W dniu 16 sierpnia br. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Świeckiego Marzenę Kempińską przy współudziale Zarządu Powiatowego OSP RP O/Świecie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu na które zostali zaproszeni strażacy z powiatu świeckiego, biorący czynny udział w akcjach powodziowych. W spotkaniu uczestniczyli również Komendant Wojewódzki PSP bryg. Tomasz Leszczyński oraz Burmistrzowie i Wójtowie. Na spotkaniu zostało wyróżnionych 100 strażaków z powiatu świeckiego, którzy otrzymali imienne listy z podziękowaniami od Premiera RP, oraz nagrody pieniężne. Nie zapomniano również o strażakach z gminy Nowe.
 
 
Strona 130 z 143 << < 127 128 129 130 131 132 133 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie