Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 20 2019 08:23:58
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla strażaków
Dziś w niedzielę 4 lipca 2010 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje ogólnopolską zbiórkę pieniędzy pod hasłem „Stop Powodziom!”, z której dochód ma być przeznaczony na zakup sprzętu do likwidowania skutków powodzi dla jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.
 
 
30 czerwca Wypadek na autostradzie
30 czerwca o 19.26 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na autostradzie w miejscowości Gajewo. Kierująca Toyotą Corolla kobieta z powodu nadmiernej szybkości straciła panowanie nad samochodem, zjechała z jezdni i uderzyła w skarpę wyznaczającą i ograniczającą pas ruchu. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego. Służby medyczne udzieliły poszkodowanej pomocy na miejscu. Na szczęście obrażenia nie okazały się groźne dla zdrowia i życia mieszkanki Gdańska.
 
 
Mecz podczas festynu
W wyborczą niedzielę 4 lipca podczas festynu dobroczynnego "CARITAS"- u o godzinie 16.00 na miejscowym stadionie rozegramy mecz piłkarski z reprezentacją księży diecezji pelplińskiej.
 
 
28 czerwca Ratowaliśmy wronę
28 czerwca około godziny 16.00 otrzymaliśmy niecodzienne wezwanie, celem niesienia pomocy wronie, która zaplątała się w gałęziach korony drzewa przy Publicznym Gimnazjum w Nowem. Na miejscu okazało się, że ptak zaplątał się łapką w sznurek od snopowiązałki i nie mógł wydostać się z ograniczających i przytrzymujących go gałęzi.
 
 
Udział w DNIACH NOWEGO
W dniach 26-27 czerwca nasze miasto obchodziło swoje święto. 26 czerwca braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Nowego. Wieczorami zabezpieczaliśmy odbywające się na stadionie miejskim imprezy rozrywkowe, których głównym momentem był występ legendarnej kapeli polskiej muzyki rockowej - TSA. W działaniach wspierali nas druhowie z OSP Rychława. Zespół TSA powstał w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz, Andrzej Nowak) z miażdżącą przewagą wygrało Festiwal w Jarocinie by zaraz potem, na „Pop Session” zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie. Lata 1981 - 1983 to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku - grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię.
 
 
27 czerwca Wyjazd do gniazda os
27 czerwca o 14.58 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu do Przyn celem usunięcia gniazda os z budynku mieszkalnego. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego.
 
 
Mamy nową łódkę.
25 czerwca zakupiliśmy dawno pożądaną łódkę ratowniczą 3-4 osobową "BL-2" WODNIAK o długości 3,84 m, szerokości 1,35 m, wysokości 0,70 m i wadze ok. 90 kg wraz z przyczepką. Łódka jest przystosowana do zamontowania silnika o maksymalnej mocy 3,0 kW i nośności maksymalnej 300 kg. Posiada stępkę okutą blachą nierdzewną i sznury ratownicze przymocowane do burt. Zastosowanie komór wypornościowych wypełnionych styropianem sprawia, że jest niezatapialna. Zwiększy ona mobilność naszej jednostki w działaniach na wodzie, m.in. podczas zagrożenia powodziowego czy akcji ratowniczych.
 
 
90 LAT OSP w Bzowie
26 czerwca w Bzowie odbyły się uroczystości związane z 90 rocznicą założenia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nasze jednostki gminne podczas obchodów, reprezentował komendant gminny OSP Jarosław Steinborn.
Druhom z pobliskiego Bzowa składamy słowa uznania za dotychczasowy wkład pracy i niesionej pomocy w służbie dla dobra społeczności lokalnej i ochrony przeciwpożarowej.
 
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Nowem
W sobotę 26 czerwca, w pierwszy dzień wakacji, podczas Dni Nowego, weźmiemy udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Nowego. Zapisy od 8.30, turniej od godziny 9.00. W zawodach wystawimy drużynę męską i żeńską. Rozgrywki odbędą się w sali gimnastycznej miejscowego Gimnazjum. Zapraszamy do kibicowania druhnom i druhom OSP.
 
 
25 czerwca Przewalone drzewo w Gajewie
25 czerwca o godzinie 6.00 zostaliśmy zadysponowani do przewalonego drzewa w miejscowości Gajewo. Zadanie polegało na usunięciu przewróconego drzewa z drogi i zabezpieczeniu terenu. Do zdarzenia udaliśmy się GCBA.
 
 
PSP w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń
PSP w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń na dzień 23.06.2010 r. wszystkich jednostek ochotniczych należących do KSRG z terenu powiatu. Nasza jednostka uczestniczyła w tym roku łącznie w 81 zdarzeniach. Statystyka w czytaj więcej.
 
 
Strona 131 z 139 << < 128 129 130 131 132 133 134 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie