Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Lipiec 17 2019 02:54:13
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Pożar w zabudowaniu gospodarczym w Gajewie
W środę 11 sierpnia o godzinie 23.25 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Gajewo. Do zdarzenia udaliśmy się GBA. Na miejscu okazało się, że palił się jeden z stojących obok siebie garaży. Na szczęście nie było w nim samochodu, ani żadnych innych łatwopalnych przedmiotów.
 
 
Zawody sportowo - pożarnicze
Już po raz kolejny, aby sprawdzić wyszkolenie, zgranie i sprawność fizyczną strażaków ochotników, Powiatowa Straż Pożarna ze Świecia przeprowadzi zawody Sportowo – Pożarnicze dla wszystkich jednostek OSP z terenu gmin: Dragacz, Nowe i Warlubie.Drużyny, wezmą udział w w dwóch konkurencjach: pożarniczej sztafecie z przeszkodami 7x50 metrów oraz w ćwiczeniu bojowym. Pierwsza z konkurencji polegać będzie na jak najszybszym pokonaniu przez siedmiu zawodników toru przeszkód, na którym to trzeba będzie m.in. przeskoczyć 76 centymetrowy płotek oraz 2 metrowy rów, przebiec po 6 metrowej równoważni, pokonać ponad 2 metrową ścianę. Drugą konkurencją, już z użyciem wody, będą ćwiczenia bojowe, polegające na prawidłowym rozciągnięciu linii węży strażackich i podaniu nimi wody z motopompy strażakom, mającym za zadanie strumieniem wody przewrócić pachołki i obrócić tarczę. Na starcie w zawodach uczestniczyć będzie 5 drużyn reprezentujących naszą Gminę. Drużyna męska i żeńska OSP w Nowem, i drużyny męskie z OSP z Małego Komorska, Rychławy i ZOSP przy "KLOSE" PFM w Nowem.
 
 
Zabezpieczaliśmy Osiedlowy Festyn Rodzinny
7 sierpnia od godziny 15.00 na zaproszenie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowem Sławomira Grzemskiego zabezpieczaliśmy przebieg osiedlowego festynu rodzinnego. Festyn jest cykliczną imprezą wpisaną w życie naszej społeczności lokalnej, ma na celu zintegrowanie mieszkańców i danie możliwości wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy.
 
 
Stłuczka na wiadukcie w Gajewie
Dziś o godzinie 17.11 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej do której doszło na wiadukcie nad autostradą w Gajewie. Kierowca samochodu jadącego w stronę Zdrojewa nie zmieścił się w swoim pasie ruchu i zahaczył o samochód jadący w stronę Lipinek. Kierującym pojazdami oraz pasażerom na szczęście nic się nie stało. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Osiedlowy Festyn Rodzinny
W najbliższą sobotę zabezpieczamy Osiedlowy Festyn Rodzinny, który odbędzie się przy II Osiedlu Nadwiślańskim w Nowem.
 
 
Wypadek w Kończycach.
Również we wtorek 3 sierpnia tuż po godzinie 14 otrzymaliśmy wezwanie do wypadku, który miał miejsce na krajowej 1 w Kończycach. W kolizji wzięły udział trzy samochody. Kierowca pierwszego auta skręcał w drogę przy lecznicy dla zwierząt, jadący za nim samochód prawidłowo zwolnił, i w tej chwili wjechała w niego kierująca samochodem osobowym kobieta. Na śliskiej jezdni przy padającym deszczu najprawdopodobniej nie zauważyła, że kierowca jadącego przed nią pojazdu zwolnił, uderzyła w tył jego auta popychając je na samochód dokonujący skrętu. Do zdarzenia udaliśmy się GBA i samochodem ratownictwa technicznego SLRt. Przybyła na miejsce wypadku "R" zabrała na obserwację do szpitala osobę z urazem głowy. Zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia i oczyściliśmy jezdnię z pozostałości po wypadku.
 
 
Zadymienie na ul. Nowej
W wtorek 3 sierpnia o godzinie 13.52 zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia na ul. Nowej w Nowem. Na miejscu okazało się, że doszło do zadymienia w nieczynnej hali dawnych warsztatów szkolnych spowodowanego najprawdopodobniej przez mieszkających tam nielegalnie bezdomnych. Nikomu nic się nie stało. Zadanie polegało na przewietrzeniu pomieszczenia i zabezpieczeniu budynku. Do zdarzenia udaliśmy GBA i GCBA.
 
 
Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dzisiaj przypada 66 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie 17.00 w tzw. godzinie "W" oznaczającej kryptonim rozpoczęcia powstania warszawskiego dźwiękiem syren na terenie całego kraju oddaliśmy hołd poległym i walczącym w powstaniu żołnierzom polskiego podziemia jak i cywilnym ofiarom mieszkańców Warszawy.Także w Nowem przez minutę dźwięk syren informował o przypadającej rocznicy warszawskiego zrywu powstańczego.
 
 
Gościliśmy pielgrzymów
W dniu wczorajszym / 31 lipca/gościliśmy na terenie naszej remizy grupę pątników z Tczewa zmierzających na Jasną Górę. Zaoferowaliśmy im poczęstunek i dach nad głową. Wieczorny alarm, wyjazd do akcji i ryk syreny, stanowił dla pielgrzymów niewątpliwie dodatkową atrakcję na jednym z przystanków na dalekim pielgrzymkowym szlaku.
 
 
Plama oleju na ul. Komierowskiego
31 lipca o godzinie 22.38 zostaliśmy zadysponowani celem usunięcia plamy oleju rozlanej na ul. Komierowskiego w Nowem. Wyciek spowodowany był najprawdopodobniej nieszczelnością w silniku parkującego na tej ulicy TiR-a.
 
 
Zebranie Zarządu
31 lipca o godzinie 18.00 w remizie OSP w Nowem odbyło się zebranie Zarządu. Omawiano m.in.sprawy organizacyjne związane z organizacją zawodów międzygminnych, a w poczet druhów przyjęto 4 nowych członków.
 
 
Strona 132 z 143 << < 129 130 131 132 133 134 135 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie