Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 20 2019 08:47:07
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Odwiedziny przedszkolaków
23 czerwca w Dniu Ojca, wizytę w naszej remizie złożyły dzieci z pobliskiego Bajkowego Przedszkola w Nowem. Podczas spotkania ze strażakami , które po remizie osobiście oprowadzali prezes i gospodarz w asyście druhów miejscowej jednostki, przedszkolaki mogły dowiedzieć się o podstawowych zadaniach OSP, zapoznać się z ubiorem strażaków, a przede wszystkim podziwiać i sprawdzić jak działa sprzęt wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych. Wśród atrakcji znalazło się również oglądanie samochodów strażackich, a także przymierzanie hełmów. Każdy przedszkolak mógł również, oczywiście przy asyście dorosłych, zostać na moment kierowcą i członkiem strażackiej drużyny. Na koniec dzieci w podziękowaniu za zajęcia wręczyły strażakom piękny pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za okazaną życzliwość i niezapomniane zajęcia dydaktyczne na temat " Bezpieczne wakacje". Każde dziecko na pamiątkę otrzymało mały strażacki samochodzik. Dzieciakom i ich Paniom Przedszkolankom dziękujemy za złożenie wizyty w naszej jednostce.
 
 
DZISIAJ DZIEŃ OJCA
Wszystkim druhom Ojcom składamy najlepsze życzenia. Nigdy nie zagaśnie !
 
 
Podsumowanie zawodów wojewódzkich
19 czerwca na stadionie w Czernikowie odbyły się IV wojewódzkie zawody sportowo- pożarnicze. Organizatorami imprezy byli: Gmina Czernikowo, Komenda Rejonowa PSP w Toruniu oraz kujawsko – pomorski ZOSP RP. Na miejscu stawili się przedstawiciele jednostek 22 drużyn męskich oraz 17 żeńskich z terenu woj. kujawsko - pomorskiego. Po raz pierwszy naszą OSP reprezentowała drużyna żeńska. Druhnom w bezpośrednich zmaganiach przyszło potykać się z drużyną OSP Łochocin reprezentującą powiat Lipno.
 
 
Oficjalne wyniki IV wojewódzkich zawodów sportowo- pożarniczych - grupa C
Znając już oficjalne wyniki wczorajszych zawodów możemy dostrzec, że gdyby nie 3 pkt karne za bieg w sztafecie i nieprzewidziana awaria rozdzielacza w bojówce, to w Czernikowie mogliśmy osiągnąć naprawdę dobre miejsce. Dziewczęta z Nowej Wsi Królewskiej po sztafecie wyprzedzały nas o zaledwie 0,62 pkt, a uplasowały się na 4 pozycji. Nasze dziewczyny miały szanse na bardzo dobry wynik w bojówce i gdyby tak wszystko poszło dobrze to być może zakręciłyby się w okolicy pudła. No, ale nie zawsze jest tak jakby się chciało. Za 4 lata V edycja wojewódzkich zmagań, możemy w tym czasie nabierać doświadczenia, a wtedy któż to wie ? Oficjalne wyniki w /czytaj więcej/.
 
 
Wróciliśmy na tarczy
Nie udało się nam osiągnąć zamierzonego wyniku w sportowo- pożarniczych zawodach wojewódzkich w Czernikowie. Po biegu w sztafecie z wynikiem 1 minuta, 15 sekund i 79 setnych plasowaliśmy się na 11 pozycji z 17 drużyn żeńskich, które przystąpiły do zawodów. Sędziowie ukarali nas 3 pkt karnymi co dało wynik końcowy 78,79 pkt. Prowadziły po tej konkurencji druhny z OSP Smólnik z czasem 1 minuta, 10 sekund i 83 setne i wynikiem 70,83 punkta. Początek zmagań w bojówce, zapowiadał bardzo dobry wynik, do chwili kiedy doszło do uszkodzenia rozdzielacza i braku zasilania prądu wodnego prowadzącego do linii wody na dwu stanowiskach końcowych. Nie skończyliśmy bojówki i tym samym spadliśmy na końcowe miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie udało się nam tym razem, ale mamy nadzieję na lepszy wynik w następnych zawodach wojewódzkich.
 
 
Wyjazd do Czernikowa.
Dziś w sobotę 19 czerwca o godzinie 7.00 wyjeżdzamy na IV wojewódzkie zawody sportowo- pożarnicze. Nasz powiat reprezentować będzie drużyna żeńska OSP Nowe. Ostatnio uczestniczyliśmy w zmaganiach na szczeblu województwa w 2006 roku w Tucholi. Drużyna męska uplasowała się wówczas na 20 pozycji.
 
 
Koniec Wielkiej Wody.
IMGW szacuje, że w dniu dzisiejszym 17 czerwca, poziom wody w Wiśle wynosić będzie 605 cm, jutro 545 cm, a w sobotę opadnie poniżej stanu ostrzegawczego do 505 cm. Pokonaliśmy zatem także II falę powodziową. W Wiśle takiego poziomu wody, jaki był w maju nie notowano od 1844 roku. Przez ostatni miesiąc toczyliśmy walkę o utrzymanie stabilności wału. Pierwsze informacje o zagrożeniu spowodowanym podnoszeniem się stanu wody w Wiśle mówiły o przeciekach w okolicach wałów przeciwpowodziowych. Niekiedy przesiąki wód gruntowych myliły mieszkańców, wywołując obawy o zagrożenie przerwania wałów. Przesiąki miały charakter najbardziej intensywny na długości miejscowości Tryl i Mątawy. Strażacy, oraz okoliczni mieszkańcy bezzwłocznie zabezpieczali te miejsca poprzez dociążenie stopy skarpy wału workami z piaskiem, uprzednio wyścielając ją geowłókniną. Wydaje się, że obecne zmagania z Wisłą mamy już za sobą. Na dzień dzisiejszy największy problem stanowią wybijające się nadal wody gruntowe.
 
 
IV Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP
19 czerwca nasze druhny uczestniczyć będą w wojewódzkim finale strażackich zawodów sportowo- pożarniczych. Dnia 2 czerwca w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernikowie odbyła się odprawa Sędziego Głównego i Komendanta Zawodów z kierownikami drużyn biorących udział w IV Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych OSP. Na odprawie przyjęto następujące ustalenia:
1. Drużyny muszą posiadać własne oznaczenia funkcyjnych zgodne z regulaminem.
2. Drużyny startują w zawodach na motopompach TOHATSU dostarczonych przez organizatora. Węże i armatura własna - sprzęt znormalizowany - bez przeróbek.
3. Drużyny posiadają jednolite ubiory i uzbrojenie osobiste: hełm typowy, umundurowanie (moro, koszarowe lub kombinezony), obuwie - buty na twardej podeszwie z cholewką powyżej kostki, wzmocnione trzewiki skórzane z podwyższoną cholewką lub skutery /nie dopuszcza się obuwia sportowego/, pas bojowy /bez podpinki, zatrzaśnika i toporka/. W grupie C dopuszcza się hełmy i pasy typu młodzieżowego.
 
 
15 czerwca 4 dzień II fali
Sytuacja na wale jest stabilna. Woda w Wiśle systematycznie opada. IMGW szacuje, że dziś poziom wody spadnie do 700 cm, czyli będzie nadal przekraczać stan alarmowy o 50 cm. Jutro Wisła obniży się o 50 cm i spadnie do stanu ostrzegawczego. W czwartek lustro wody osiągać będzie 590 cm. Powoli wszystko wraca do normy.
 
 
Dzień 14 czerwca
Przez całą noc wału strzegli druhowie z Rychławy razem z żołnierzami z Braniewa. Sytuacja na wale była stabilna, nie zauważono żadnych nowych miejsc przeciekowych.Woda w Wiśle opada średnio 2-3 cm na godzinę. Według IMGW dzisiaj poziom wody w rzece powinien obniżyć się do 730 cm, a w najbliższą środę do stanu ostrzegawczego 650 cm. Z rana strażaków patrolujących wał odwiedził burmistrz Stanisław Butyński. Od dziś nie potrzeba już strzec wału w godzinach nocnych. Strażacy cały czas są gotowi do niesienia natychmiastowej pomocy w razie ewentualnego zagrożenia. Po południu dokonaliśmy interwencji w Mątawach polegającej na zabezpieczeniu obszaru drogi, którą zaczęła zalewać woda z wybijających się wód gruntowych. Miejsce zabezpieczono układając wał z worków wypełnionych piaskiem.
 
 
Dzień 13 czerwca z godziny 18.00
Noc i dzień minęły wyjątkowo spokojnie. Nie otrzymaliśmy żadnych wezwań zagrażających bezpieczeństwu mienia i życia na terenach zagrożonych powodzią. Woda w Wiśle cały czas opada. Wał ma się dobrze. Jeżeli nie dojdzie do żadnych nieprzewidywalnych zdarzeń, to dzisiejsza noc powinna być ostatnią nocą spędzoną na wale podczas tej fali powodziowej. Wartę na wale w godzinach nocnych trzymać będą druhowie z OSP w Rychławie. Dzisiaj czoło fali powodziowej dotarło do Bałtyku.
 
 
Strona 132 z 139 << < 129 130 131 132 133 134 135 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie