Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Kwiecień 20 2019 08:23:01
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Druhny przygotowują się do zawodów na szczeblu regionu
W piątek o godzinie 18.00 przed remizą w Nowem, druhny wznowiły ćwiczenia przygotowujące je do zbliżających się wojewódzkich zawodów sportowo- pożarniczych, które odbędą się 19 czerwca w Czernikowie za Toruniem. Wyzwanie stające przed finalistkami na szczęście nie odbiera im zapału w ćwiczeniach, bo jak same mówią: "Tylko ćwiczenie czyni mistrza ". I tego druhnom właśnie życzymy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Pierwsza pomoc
Dziś o godzinie 12.18 zostaliśmy zadysponowani do pomocy załodze medycznej " R " udzielającej pierwszej pomocy osobie z ciężkim przypadkiem zawału serca w Bochlinie. Zadanie polegało na udzieleniu pomocy zbyt mało licznej obsadzie karetki i przetransportowaniu mężczyzny na płytę boiska sportowego w Nowem, skąd do szpitala odebrała go załoga śmigłowca medycznego z Bydgoszczy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Wiadomości o stanie Wisły 4 czerwca
Wisła na naszym odcinku opada, stan poziomu wody nie przekracza 650 cm i osiąga stan ostrzegawczy. Cały czas jesteśmy w gotowości niesienia pomocy w razie zagrożenia. Wody przed wałem stopniowo obniżają swój poziom i powoli znikają z pól.
 
 
Kalendarium Wielkiej Wody.
Sobota 22 maja – strażacy uczestniczą w uroczystościach związanych z Jubileuszem 45 lecia OSP w Rychławie, około 14.00 komendant gminny otrzymuje informacje o ogłoszeniu sytuacji alarmowej na Wiśle na terenie naszej Gminy. O 16.00 w Świeciu zbiera się sztab antykryzysowy. Wisła w niektórych miejscach występuje z koryta i wdziera się na przyległe łąki. Zadaniem na najbliższe dni ma być całodobowe patrolowanie i uszczelnianie wału. ...
 
 
WYJAZD W DOLINĘ WISŁY
W świąteczny czwartek 3 czerwca o godzinie 12.28 zostaliśmy wezwani na Mątawy celem wypompowania wzbierającej wody grożącej miejscowym podtopieniem. Nie wszystkim z nas udało się uczestniczyć do końca w procesji Bożego Ciała. Ale taki to już los strażaka ochotnika.
 
 
BOŻE CIAŁO - 3 czerwca 2010
Obchody świętą wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią. Od lat nasi strażacy ochotnicy uczestniczą w procesji, dostępując zaszczytu towarzyszenia Najświętszemu Sakramentowi, asystując i trzymając nad Nim baldachim. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Wielkiej wody dzień 12 - Ostatni !
Wczorajszy dzień, był ostatnim dniem kontrolowania sytuacji na wale. Stan wody w Wiśle obniżał się do poziomu ostrzegawczego. Cały dzień pełniliśmy dyżur związany z koniecznością wypompowywania wód gruntowych, które mogły grozić miejscowymi podtopieniami do których niestety kilkakrotnie doszło. Wisła nie zagraża już bezpieczeństwu wału, dlatego tej nocy pierwszy raz od 12 dni nie było potrzeby strzeżenia wału przez noc. Dzisiaj poziom wody w rzece obniżył się poniżej stanu alarmowego/mniej niż 650 cm/. Nie oznacza to jeszcze całkowitego zakończenia naszych działań, ponieważ według prognoz znawców, analityków, jeszcze przez kilka dni mogą występować zjawiska związane z wypiętrzaniem poziomu wód gruntowych przed wałem, które mogą grozić podtopieniami. Pozostajemy zatem w stanie ciągłej gotowości. Zdjęcia przedstawiają stan wody w Wiśle krytycznego dnia 24 maja/po lewej/ i na chwilę obecną.
 
 
Informacja dotycząca udziału strażaków OSP i PSP w akcjach ratowniczych związanych z powodzią i podtopieniami w okresie 14 - 31 maja
W dniach 14 do 31 maja 2010 na terenie kraju odnotowano łącznie ponad 45.110 miejscowych zagrożeń, związanych głównie z likwidacją skutków opadów deszczu. Według niepełnych danych w ciągu 17 dni maja br. podczas działań powodziowych brało udział 235.000 strażaków OSP i PSP (w tym 170.610 członków OSP) oraz ponad 51.160 samochodów (w tym 33.670 samochodów OSP). Obrazuje to, jak wielki wysiłek pracy i poświęcenia dla dobra nas wszystkich wykonali druhowie ochotnicy i jak bardzo niezastąpieni stają się w sytuacjach kryzysowych.
 
 
Środa 2 czerwca -11 dzień alarmu powodziowego.
Poziom stanu Wisły się normuje, niestety wzrastające ciśnienie związane tym razem z opadaniem poziomu wody w rzece, powoduje wypiętrzanie się wód gruntowych przed wałem. Przez noc wału strzegli druhowie z Rychławy. Od godziny 8.00 sytuację w Dolinie Wisły monitorują strażacy z OSP Nowe. W związku z podnoszeniem się stanu wód w rozlewiskach, co jakiś czas zmuszeni jesteśmy do przepompowywania wody do rowów melioracyjnych. Sytuacja jest w pełni kontrolowana. Wisła przekracza jeszcze stan alarmowy o 30 cm. Do stanu ostrzegawczego, poziom wody musi opaść o około 130 cm. Wówczas, wszystko powinno wrócić już do normy.
 
 
Wtorek 1 czerwca 10 dzień wielkiej wody
Wisła nadal przekracza stan alarmowy, chociaż w ostatnich dniach jej poziom obniża się regularnie o około 30 cm na dobę. Niedzielno -poniedziałkowe opady deszczu spowolniły tę tendencję i spowodowały nieznaczny wzrost wody w oczkach przed wałem, gdzie wybijają wody gruntowe. Pilnujący obecnie wału druhowie z Nowego mówią jednak, że dzisiaj widać już jej odwrót także w tych miejscach. Do odwołania stanu zagrożenia powodzią, wał w dzień pilnowany będzie przez strażaków z Nowego, a straż nocną pełnić będą druhowie z Rychławy. Wczoraj najwięcej pracy mieliśmy na ul. Kniatek w Nowem, gdzie przez 3 godziny przepychaliśmy zapchaną studzienkę burzową, która nie zbierała deszczówki silnie wzbierającej z powodu ciągłego opadu deszczu. Jeżeli sytuacja z ostatnich dni się utrzyma, to być może już w czwartek Wisła nie będzie przekraczać w końcu stanu alarmowego na wysokości naszej gminy. Dzisiaj dokonaliśmy jednej interwencji w Mątawach, polegającej na wypompowaniu wody zbliżającej się do jednego z gospodarstw przy pomocy motopompy.
 
 
Na sesji o pożyczce na nasz nowy wóz bojowy.
Na tej samej Sesji podjęto również uchwałę w sprawie zaciągnięcia pożyczki przeznaczonej na zakup nowego wozu bojowego dla naszej jednostki.
 
 
Strona 134 z 139 << < 131 132 133 134 135 136 137 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie