Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Marzec 19 2019 20:54:08
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Zderzenie na ul. Komierowskiego
W środę 21 kwietnia otrzymaliśmy wezwanie do kolizji drogowej, która miała miejsce w Nowem na ul. Komierowskiego. Kierujący skuterem nie zachował ostrożności i zderzył się z nadjeźdżającym z naprzeciwka samochodem osobowym.W wyniku zderzenia kierujący jednośladem doznał niegrożnych obrażeń ciała. Na miejsce zdarzenia udał się zastęp ratowniczy samochodem ratownictwa technicznego.
 
 
I znowu płonęły trawy
W niedzielę 18 kwietnia dwukrotnie wyjeźdżaliśmy do palących się traw na skarpie nadwiślańskiej przy II Osiedlu Nadwiślańskim w Nadwiślańskim Parku Krajobrazowym. Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o 18.50, nie zdążyliśmy jeszcze dobrze ochłonąć, a o 19.40 ponownie zadysponowano nas do płonących traw. Do zdarzeń udawaliśmy się GBA.
 
 
Znowu płonące trawy
W sobotę 17 kwietnia o godzinie 19.10 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu celem gaszenia płonących traw na skarpie nadwiślańskiej przy II Os. Nadwiślańskim. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Pożar traw Nadwiślański Park Krajobrazowy
W świąteczny wielkanocny poniedziałek 6 kwietnia o godzinie 17.05 otrzymaliśmy kolejne w tym roku wezwanie do palących się traw, tym razem w Nadwiślańskim Parku Krajobrazowym przy II Os. Nadwiślańskim w Nowem.
 
 
Pożar w Kozielcu
W świąteczne póżne niedzielne wielkanocne popołudnie 5 kwietnia zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w miejscowości Kozielec. Zdarzenie miało miejsce o godzinie 19.05. Do akcji udaliśmy się GCBA.
 
 
Wielkanocna Rezurekcja
Rezurekcja - to uroczyste ogłoszenie tryumfu Zmartwychwstałego Chrystusa. W Kościele katolickim to Msza podczas której celebruje się Zmartwychwstałego Jezusa. Msza ta jest specyfiką polską. Nie do końca znana jest geneza tej tradycji. Najwcześniejsze wzmianki o niej pochodzą z tzw. „Zapisków o cudach” z roku 1148 z Płocka. Na zakończenie Mszy Rezurekcyjnej odbywa się procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. W tej to procesji tradycyjnie od lat niesiemy baldachim nad Najświętszym Sakramentem. W tym roku zaszczyt asystowania Zmartwychwstałemu przypadł druhom: Bartłomiejowi Gracek, Grzegorzowi Maternickiemu, Radosławowi Sobiś i Tomaszowi Chyła.
 
 
Strażackie czuwanie.
Wielka Sobota - to czas czuwania i straży nad grobem Jezusa. To też czas oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od samego rana w Wielką Sobotę odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu złożonego do grobu. Wierni oddają pokłon krzyżowi oraz odbywa się święcenie pokarmów. Wielka Sobota jest, obok Wielkiego Piątku, jednym z dwóch dni w roku, kiedy nie odprawia się Mszy Świętej. Nasze czuwanie, adoracje i strzeżenie Grobu Pańskiego rozpoczęliśmy w kościele farnym od godziny 17.00.
 
 
Przycinanie drzew przy schronisku dla nieletnich przy ul. Bydgoskiej
29 i 30 marca dokonaliśmy przycinki drzew rosnących przy schronisku na ul. Bydgoskiej. Część tamtejszego drzewostanu uległa zniszczeniu podczas ubiegłorocznej jesiennej wichury. Zadanie miało na celu zapobieżenie ewentualnego powtórzenia się tamtej sytuacji.
 
 
Zderzenie samochodów na ul. Tczewskiej
W niedzielne popołudnie na wysokości Biedronki przy ul. Tczewskiej doszło do kolizji 2 samochodów. Zadanie polegało na utylizacji wyciekłych płynów, zabezpieczeniu terenu i pomocy w usunięciu uszkodzonych pojazdów.
 
 
Wycinanie drzew ciąg dalszy
W sobotę 27 marca od godziny 8.30 dokańczaliśmy wycinania drzew rosnących na II Osiedlu Nadwiślańskim. Pogoda tego dnia nie była dla nas łaskawa, ale udało się doprowadzić zadanie do końca.
 
 
I jeszcze raz o tym samym
26 marca dwukrotnie udawaliśmy się do płonących traw. Zdarzenia miały miejsce w Bochlinie i Twardej Górze.
 
 
Strona 136 z 137 << < 133 134 135 136 137 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie