Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 13:20:35
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
27 czerwca Wyjazd do gniazda os
27 czerwca o 14.58 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu do Przyn celem usunięcia gniazda os z budynku mieszkalnego. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego.
 
 
Mamy nową łódkę.
25 czerwca zakupiliśmy dawno pożądaną łódkę ratowniczą 3-4 osobową "BL-2" WODNIAK o długości 3,84 m, szerokości 1,35 m, wysokości 0,70 m i wadze ok. 90 kg wraz z przyczepką. Łódka jest przystosowana do zamontowania silnika o maksymalnej mocy 3,0 kW i nośności maksymalnej 300 kg. Posiada stępkę okutą blachą nierdzewną i sznury ratownicze przymocowane do burt. Zastosowanie komór wypornościowych wypełnionych styropianem sprawia, że jest niezatapialna. Zwiększy ona mobilność naszej jednostki w działaniach na wodzie, m.in. podczas zagrożenia powodziowego czy akcji ratowniczych.
 
 
90 LAT OSP w Bzowie
26 czerwca w Bzowie odbyły się uroczystości związane z 90 rocznicą założenia tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Nasze jednostki gminne podczas obchodów, reprezentował komendant gminny OSP Jarosław Steinborn.
Druhom z pobliskiego Bzowa składamy słowa uznania za dotychczasowy wkład pracy i niesionej pomocy w służbie dla dobra społeczności lokalnej i ochrony przeciwpożarowej.
 
 
Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Nowem
W sobotę 26 czerwca, w pierwszy dzień wakacji, podczas Dni Nowego, weźmiemy udział w Gminnym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Nowego. Zapisy od 8.30, turniej od godziny 9.00. W zawodach wystawimy drużynę męską i żeńską. Rozgrywki odbędą się w sali gimnastycznej miejscowego Gimnazjum. Zapraszamy do kibicowania druhnom i druhom OSP.
 
 
25 czerwca Przewalone drzewo w Gajewie
25 czerwca o godzinie 6.00 zostaliśmy zadysponowani do przewalonego drzewa w miejscowości Gajewo. Zadanie polegało na usunięciu przewróconego drzewa z drogi i zabezpieczeniu terenu. Do zdarzenia udaliśmy się GCBA.
 
 
PSP w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń
PSP w Świeciu opublikowała statystykę wyjazdów do zdarzeń na dzień 23.06.2010 r. wszystkich jednostek ochotniczych należących do KSRG z terenu powiatu. Nasza jednostka uczestniczyła w tym roku łącznie w 81 zdarzeniach. Statystyka w czytaj więcej.
 
 
Odwiedziny przedszkolaków
23 czerwca w Dniu Ojca, wizytę w naszej remizie złożyły dzieci z pobliskiego Bajkowego Przedszkola w Nowem. Podczas spotkania ze strażakami , które po remizie osobiście oprowadzali prezes i gospodarz w asyście druhów miejscowej jednostki, przedszkolaki mogły dowiedzieć się o podstawowych zadaniach OSP, zapoznać się z ubiorem strażaków, a przede wszystkim podziwiać i sprawdzić jak działa sprzęt wykorzystywany do działań ratowniczo-gaśniczych. Wśród atrakcji znalazło się również oglądanie samochodów strażackich, a także przymierzanie hełmów. Każdy przedszkolak mógł również, oczywiście przy asyście dorosłych, zostać na moment kierowcą i członkiem strażackiej drużyny. Na koniec dzieci w podziękowaniu za zajęcia wręczyły strażakom piękny pamiątkowy dyplom z podziękowaniami za okazaną życzliwość i niezapomniane zajęcia dydaktyczne na temat " Bezpieczne wakacje". Każde dziecko na pamiątkę otrzymało mały strażacki samochodzik. Dzieciakom i ich Paniom Przedszkolankom dziękujemy za złożenie wizyty w naszej jednostce.
 
 
DZISIAJ DZIEŃ OJCA
Wszystkim druhom Ojcom składamy najlepsze życzenia. Nigdy nie zagaśnie !
 
 
Podsumowanie zawodów wojewódzkich
19 czerwca na stadionie w Czernikowie odbyły się IV wojewódzkie zawody sportowo- pożarnicze. Organizatorami imprezy byli: Gmina Czernikowo, Komenda Rejonowa PSP w Toruniu oraz kujawsko – pomorski ZOSP RP. Na miejscu stawili się przedstawiciele jednostek 22 drużyn męskich oraz 17 żeńskich z terenu woj. kujawsko - pomorskiego. Po raz pierwszy naszą OSP reprezentowała drużyna żeńska. Druhnom w bezpośrednich zmaganiach przyszło potykać się z drużyną OSP Łochocin reprezentującą powiat Lipno.
 
 
Oficjalne wyniki IV wojewódzkich zawodów sportowo- pożarniczych - grupa C
Znając już oficjalne wyniki wczorajszych zawodów możemy dostrzec, że gdyby nie 3 pkt karne za bieg w sztafecie i nieprzewidziana awaria rozdzielacza w bojówce, to w Czernikowie mogliśmy osiągnąć naprawdę dobre miejsce. Dziewczęta z Nowej Wsi Królewskiej po sztafecie wyprzedzały nas o zaledwie 0,62 pkt, a uplasowały się na 4 pozycji. Nasze dziewczyny miały szanse na bardzo dobry wynik w bojówce i gdyby tak wszystko poszło dobrze to być może zakręciłyby się w okolicy pudła. No, ale nie zawsze jest tak jakby się chciało. Za 4 lata V edycja wojewódzkich zmagań, możemy w tym czasie nabierać doświadczenia, a wtedy któż to wie ? Oficjalne wyniki w /czytaj więcej/.
 
 
Wróciliśmy na tarczy
Nie udało się nam osiągnąć zamierzonego wyniku w sportowo- pożarniczych zawodach wojewódzkich w Czernikowie. Po biegu w sztafecie z wynikiem 1 minuta, 15 sekund i 79 setnych plasowaliśmy się na 11 pozycji z 17 drużyn żeńskich, które przystąpiły do zawodów. Sędziowie ukarali nas 3 pkt karnymi co dało wynik końcowy 78,79 pkt. Prowadziły po tej konkurencji druhny z OSP Smólnik z czasem 1 minuta, 10 sekund i 83 setne i wynikiem 70,83 punkta. Początek zmagań w bojówce, zapowiadał bardzo dobry wynik, do chwili kiedy doszło do uszkodzenia rozdzielacza i braku zasilania prądu wodnego prowadzącego do linii wody na dwu stanowiskach końcowych. Nie skończyliśmy bojówki i tym samym spadliśmy na końcowe miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie udało się nam tym razem, ale mamy nadzieję na lepszy wynik w następnych zawodach wojewódzkich.
 
 
Strona 138 z 145 << < 135 136 137 138 139 140 141 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie