Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 12:56:57
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Sytuacja na godzinę 9.00 11 czerwca
Przez całą noc i wczorajszy dzień wał kontrolowali druhowie z Nowego. Znaleziono liczne nory po bobrach i lisach, które zabezpieczano workami wypełnionymi piaskiem. Stan wody w Wiśle systematycznie rośnie. Dzisiaj fala kulminacyjna przekroczy Bydgoszcz. U nas spodziewana jest jutro w godzinach popołudniowych. Według IMGW poziom lustra wody w Wiśle na wysokości Grudziądza wynosił 788 cm i w porównaniu z dniem wczorajszym urósł o 56 cm. Na jutro przewiduje się maksymalnie 810 cm. Od niedzieli woda powinna zacząć opadać. Obecnie wał kontrolują strażacy z Nowego, których od 16.00 zastąpią druhowie z Rychławy. Dzisiaj w nocy wału strzec będą żołnierze.
 
 
Wiadomości na 10 czerwca
Główna fala powodziowa przechodzi przez Toruń, o 5 rano poziom wody w Wiśle w Grudziądzu wynosił 714 cm i o 64 cm przekraczał stan alarmowy. Przez cały dzisiejszy dzień wału pilnować będą druhowie z OSP Nowe. Podnoszący się poziom wody w rzece powoduje ponowne wybijanie się wód gruntowych, które w niektórych miejscach zaczynają rozlewać się na polach uprawnych w Trylu i Mątawach. Stan wału jest stabilny, jak do tej pory nie zauważono miejsc przeciekowych.
 
 
Wojewoda ogłosił ponownie stan alarmu.
Wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski ogłosił z dniem 7 czerwca 2010 r., od godz. 17:00, stan alarmu powodziowego dla terenów gmin województwa kujawsko-pomorskiego zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. Zaczynamy zatem drugi etap walki z wielką wodą w Wiśle.
 
 
Przygotowania do drugiej fali
8 czerwca rozpoczęliśmy przygotowania do nadejścia drugiej fali powodziowej, polegające na kontroli stanu wału i roznoszeniu wraz z pracownikami Urzędu Gminy ulotek informacyjnych dotyczących zbliżającej się fali powodziowej. Po ostatniej fali znaleziono nowe dziury w ścianie wału, które zabezpieczono workami z piaskiem. Od dzisiaj rozpoczynamy ponowne całodobowe kontrolowanie stanu wału, celem jak najszybszego wykrycia ewentualnych miejsc przeciekowych. Wzmocniono także odcinki na których po majowej wielkiej wodzie znajdowały się już położone umocnienia z worków z piaskiem. Zdjęcie przedstawia Dolinę Wisły 9 czerwca o godzinie 10.00.
Treść zawiadomienia w czytaj więcej.
 
 
Stan wody w Wiśle 9 czerwca godzina 12.00
Do regionu zbliża się druga fala powodziowa. Do Włocławka dotrze prawdopodobnie, już w środę. Fala będzie nieco niższa i krótsza od poprzedniej, ale i tak Wisła przekroczy stan alarmowy. Zrzut wody z zapory będzie tak duży, że we Włocławku wodowskaz pokaże 8 metrów, czyli półtora metra więcej, niż stan alarmu przeciwpowodziowego. U nas spodziewana będzie w okolicach najbliższego weekendu. Według IMGW stan wody w Wiśle w Grudziądzu prognozuje się dziś na 685 cm, jutro na 735 cm, w piątek na 785 cm, a w sobotę na 805 cm./ stan ostrzegawczy to 540, a alarmowy 650/. Dzisiaj Wisła przekroczyła w naszej Gminie stan alarmowy.
 
 
Wypadek na ul. Bydgoskiej
W sobotę 5 czerwca o godzinie 12.58 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Bydgoskiej, przy stacji paliw "Orlen". Doszło tam to zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca auta włączającego się do ruchu z ul. Kościuszki/ na krajową jedynkę/, nie zachował ostrożności i wymuszając pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z samochodem poruszającym się po ul. Bydgoskiej. Zderzenie okazało się na szczęście niegroźne dla kierujących autami, jak i ich pasażerów. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego.
 
 
Druhny przygotowują się do zawodów na szczeblu regionu
W piątek o godzinie 18.00 przed remizą w Nowem, druhny wznowiły ćwiczenia przygotowujące je do zbliżających się wojewódzkich zawodów sportowo- pożarniczych, które odbędą się 19 czerwca w Czernikowie za Toruniem. Wyzwanie stające przed finalistkami na szczęście nie odbiera im zapału w ćwiczeniach, bo jak same mówią: "Tylko ćwiczenie czyni mistrza ". I tego druhnom właśnie życzymy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Pierwsza pomoc
Dziś o godzinie 12.18 zostaliśmy zadysponowani do pomocy załodze medycznej " R " udzielającej pierwszej pomocy osobie z ciężkim przypadkiem zawału serca w Bochlinie. Zadanie polegało na udzieleniu pomocy zbyt mało licznej obsadzie karetki i przetransportowaniu mężczyzny na płytę boiska sportowego w Nowem, skąd do szpitala odebrała go załoga śmigłowca medycznego z Bydgoszczy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Wiadomości o stanie Wisły 4 czerwca
Wisła na naszym odcinku opada, stan poziomu wody nie przekracza 650 cm i osiąga stan ostrzegawczy. Cały czas jesteśmy w gotowości niesienia pomocy w razie zagrożenia. Wody przed wałem stopniowo obniżają swój poziom i powoli znikają z pól.
 
 
Kalendarium Wielkiej Wody.
Sobota 22 maja – strażacy uczestniczą w uroczystościach związanych z Jubileuszem 45 lecia OSP w Rychławie, około 14.00 komendant gminny otrzymuje informacje o ogłoszeniu sytuacji alarmowej na Wiśle na terenie naszej Gminy. O 16.00 w Świeciu zbiera się sztab antykryzysowy. Wisła w niektórych miejscach występuje z koryta i wdziera się na przyległe łąki. Zadaniem na najbliższe dni ma być całodobowe patrolowanie i uszczelnianie wału. ...
 
 
WYJAZD W DOLINĘ WISŁY
W świąteczny czwartek 3 czerwca o godzinie 12.28 zostaliśmy wezwani na Mątawy celem wypompowania wzbierającej wody grożącej miejscowym podtopieniem. Nie wszystkim z nas udało się uczestniczyć do końca w procesji Bożego Ciała. Ale taki to już los strażaka ochotnika.
 
 
Strona 140 z 145 << < 137 138 139 140 141 142 143 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie