Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Styczeń 27 2020 19:15:58
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Sytuacja na godzine 9.00 12 czerwca
W nocy bardzo mocno podnosił się stan lustra wody w Wiśle. Spowodowało to konieczność zabezpieczenia wciąż znajdowanych dziur po lisach i bobrach w wale, które przez niemal całą noc prowadzili nasi strażacy. Wysoka woda spowodowała silne podtopienia pól uprawnych przez wybijające się wody gruntowe, w jednym przypadku musieliśmy budować zaporę z worków wypełnionych piaskiem. Obecnie sytuacja jest pod kontrolą. Wał jest cały czas patrolowany. Na szczęście długość obecnej fali jest zdecydowanie krótsza od poprzedniej i spodziewamy się, że już wkrótce poziom wody powinien zacząć się obniżać. Informujemy, że w przypadku zalania piwnic do wypompowania wody przystąpimy, kiedy opadną wody gruntowe. Dopóki to nie nastąpi działania te nie mają sensu, ponieważ nie pozwolą na zamulanie się cieków wodnych, i w efekcie spowodują ponowne jeszcze wyższe niż dotąd zalanie pomieszczeń.
 
 
Przyszła wielka woda 12 czerwca
Dzisiaj przez teren naszej gminy przejdzie II kulminacyjna fala powodziowa. Jej wysokość szacuje się na 810 cm, o blisko 50 cm mniej niż w maju. Trzeba jednak zauważyć, że woda będzie atakowała wał już przemoczony i nadwyrężony I falą powodziową sprzed 2 tygodni. Dlatego musimy zachować czujność i bacznie obserwować stan wału.Obowiązuje Zarządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego o zakazie poruszania się po wałach przeciwpowodziowych. O powstałych zagrożeniach i problemach prosimy na bieżąco informować: strażaków i policjantów przebywających na wale oraz Urząd Gminy - 523337210, Zarządzanie Kryzysowe UG – 603161114, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – 523332170, 998. Gdyby doszło do niebezpiecznych przecieków, to Burmistrz zwraca się z prośbą do mieszkańców Tryla i Mątaw o pomoc przy zabezpieczaniu wałów. Może być potrzebna do sypania i układania worków, dowozu piasku, itp. Prosi o zgłaszanie gotowości włączenia się do udzielania pomocy przy likwidacji zagrożenia powodziowego pod wskazane numery telefonów: Sołtys Tryla – 505796941, 523328090 ; Soltys Mątaw – 661362604 ; Urząd Gminy – 523337210, 603161114; OSP Nowe – 603639620. Mieszkańcy będą informowani przez sołtysów i strażaków OSP o sytuacji powodziowej, podejmowanych działaniach, apelach o pomoc w likwidacji zagrożenia powodziowego.
 
 
Sytuacja na godzinę 9.00 11 czerwca
Przez całą noc i wczorajszy dzień wał kontrolowali druhowie z Nowego. Znaleziono liczne nory po bobrach i lisach, które zabezpieczano workami wypełnionymi piaskiem. Stan wody w Wiśle systematycznie rośnie. Dzisiaj fala kulminacyjna przekroczy Bydgoszcz. U nas spodziewana jest jutro w godzinach popołudniowych. Według IMGW poziom lustra wody w Wiśle na wysokości Grudziądza wynosił 788 cm i w porównaniu z dniem wczorajszym urósł o 56 cm. Na jutro przewiduje się maksymalnie 810 cm. Od niedzieli woda powinna zacząć opadać. Obecnie wał kontrolują strażacy z Nowego, których od 16.00 zastąpią druhowie z Rychławy. Dzisiaj w nocy wału strzec będą żołnierze.
 
 
Wiadomości na 10 czerwca
Główna fala powodziowa przechodzi przez Toruń, o 5 rano poziom wody w Wiśle w Grudziądzu wynosił 714 cm i o 64 cm przekraczał stan alarmowy. Przez cały dzisiejszy dzień wału pilnować będą druhowie z OSP Nowe. Podnoszący się poziom wody w rzece powoduje ponowne wybijanie się wód gruntowych, które w niektórych miejscach zaczynają rozlewać się na polach uprawnych w Trylu i Mątawach. Stan wału jest stabilny, jak do tej pory nie zauważono miejsc przeciekowych.
 
 
Wojewoda ogłosił ponownie stan alarmu.
Wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski ogłosił z dniem 7 czerwca 2010 r., od godz. 17:00, stan alarmu powodziowego dla terenów gmin województwa kujawsko-pomorskiego zlokalizowanych na terenach nadwiślańskich. Zaczynamy zatem drugi etap walki z wielką wodą w Wiśle.
 
 
Przygotowania do drugiej fali
8 czerwca rozpoczęliśmy przygotowania do nadejścia drugiej fali powodziowej, polegające na kontroli stanu wału i roznoszeniu wraz z pracownikami Urzędu Gminy ulotek informacyjnych dotyczących zbliżającej się fali powodziowej. Po ostatniej fali znaleziono nowe dziury w ścianie wału, które zabezpieczono workami z piaskiem. Od dzisiaj rozpoczynamy ponowne całodobowe kontrolowanie stanu wału, celem jak najszybszego wykrycia ewentualnych miejsc przeciekowych. Wzmocniono także odcinki na których po majowej wielkiej wodzie znajdowały się już położone umocnienia z worków z piaskiem. Zdjęcie przedstawia Dolinę Wisły 9 czerwca o godzinie 10.00.
Treść zawiadomienia w czytaj więcej.
 
 
Stan wody w Wiśle 9 czerwca godzina 12.00
Do regionu zbliża się druga fala powodziowa. Do Włocławka dotrze prawdopodobnie, już w środę. Fala będzie nieco niższa i krótsza od poprzedniej, ale i tak Wisła przekroczy stan alarmowy. Zrzut wody z zapory będzie tak duży, że we Włocławku wodowskaz pokaże 8 metrów, czyli półtora metra więcej, niż stan alarmu przeciwpowodziowego. U nas spodziewana będzie w okolicach najbliższego weekendu. Według IMGW stan wody w Wiśle w Grudziądzu prognozuje się dziś na 685 cm, jutro na 735 cm, w piątek na 785 cm, a w sobotę na 805 cm./ stan ostrzegawczy to 540, a alarmowy 650/. Dzisiaj Wisła przekroczyła w naszej Gminie stan alarmowy.
 
 
Wypadek na ul. Bydgoskiej
W sobotę 5 czerwca o godzinie 12.58 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego, który miał miejsce na ul. Bydgoskiej, przy stacji paliw "Orlen". Doszło tam to zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierowca auta włączającego się do ruchu z ul. Kościuszki/ na krajową jedynkę/, nie zachował ostrożności i wymuszając pierwszeństwo, doprowadził do zderzenia z samochodem poruszającym się po ul. Bydgoskiej. Zderzenie okazało się na szczęście niegroźne dla kierujących autami, jak i ich pasażerów. Do zdarzenia udaliśmy się samochodem ratownictwa technicznego.
 
 
Druhny przygotowują się do zawodów na szczeblu regionu
W piątek o godzinie 18.00 przed remizą w Nowem, druhny wznowiły ćwiczenia przygotowujące je do zbliżających się wojewódzkich zawodów sportowo- pożarniczych, które odbędą się 19 czerwca w Czernikowie za Toruniem. Wyzwanie stające przed finalistkami na szczęście nie odbiera im zapału w ćwiczeniach, bo jak same mówią: "Tylko ćwiczenie czyni mistrza ". I tego druhnom właśnie życzymy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Pierwsza pomoc
Dziś o godzinie 12.18 zostaliśmy zadysponowani do pomocy załodze medycznej " R " udzielającej pierwszej pomocy osobie z ciężkim przypadkiem zawału serca w Bochlinie. Zadanie polegało na udzieleniu pomocy zbyt mało licznej obsadzie karetki i przetransportowaniu mężczyzny na płytę boiska sportowego w Nowem, skąd do szpitala odebrała go załoga śmigłowca medycznego z Bydgoszczy. Więcej zdjęć w czytaj więcej.
 
 
Wiadomości o stanie Wisły 4 czerwca
Wisła na naszym odcinku opada, stan poziomu wody nie przekracza 650 cm i osiąga stan ostrzegawczy. Cały czas jesteśmy w gotowości niesienia pomocy w razie zagrożenia. Wody przed wałem stopniowo obniżają swój poziom i powoli znikają z pól.
 
 
Strona 141 z 147 << < 138 139 140 141 142 143 144 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie