Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 15 2019 13:09:45
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
pompowanie wody w Biedronce przy ul. Tczewskiej w Nowem
7 i 8 sierpnia w godzinach 21.07 i 21.37 zostawaliśmy zadysponowani po krótkotrwałych ale ulewnych deszczach do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń w Biedronce przy ul. Bydgoskiej w Nowem. Działania prowadziliśmy GBA.
 
 
Pożar Rżyska
4 sierpnia o godzinie 14.23 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru rżyska w miejscowości Tryl. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Fałszywy alarm w ZM NOVE
4 sierpnia o godzinie 06.32 otrzymaliśmy zadysponowanie do ZM NOVE w Morgach. Na miejscu okazało się, że alarm podniosła czujka dymu. Po sprawdzeniu terenu, nie było potrzeby podejmowania akcji. W zdarzeniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Kolizja w Małym Komorsku
31 lipca o godzinie 05.46 otrzymaliśmy zadysponowanie do Małego Komorska, gdzie kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożny płot. Samochodem jechały dwie osoby. Kierującą z miejsca zdarzenia karetka pogotowia ratunkowego zabrała na obserwację do szpitala. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Konar nad drogą
30 lipca o godzinie 18.10 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Tryl celem usunięcia niebezpiecznego konaru drzewa nad drogą powiatową nr 1218C. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Plama oleju
30 lipca o godzinie 17.16 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia i utylizacji plamy oleju na drodze powiatowej nr 1219C w Małym Komorsku. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar w Lisówku
25 lipca o godzinie 16.21 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru stodoły i budynku gospodarczego w Lisówku (powiat starogardzki). Na miejscu działało trzynaście zastępów straży pożarnej. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Próba samobójcza
23 lipca o godzinie 08.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do Gajewa, gdzie doszło do próby samobójczej. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Plama oleju na drodze 377
10 lipca o godzinie 11.06 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia i utylizacji plamy oleju na drodze nr 377 pomiędzy miejscowościami Przyny a Milewo.
 
 
nasze akcje
30 czerwca o godzinie 17.50 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru traw na nasypie kolejowym. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA. 2 lipca o godzinie 07.42 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku na drodze w Osinach. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Z historii działań naszej OSP
14 grudnia 1937 roku wybuchł pożar w garażu przy ul. Grudziądzkiej, przy sklepie p. Śliwińskiego. – „W garażu przy ul. Grudziądzkiej wybuchł pożar. Szofer Papke przyjechał około godziny 17- tej z podróży i wjechał samochodem do garażu. 15 minut potem zauważono dym wydobywający się z garażu. W garażu znajdował się samochód ciężarowy, sto centnarów węgla, drewno i wozy, wszystko się spaliło. Gdyby nie energiczne wkroczenie nowskiej straży ochotniczej ogień przeniósłby się na sąsiednie zabudowania. Pan Śliwiński, który był właścicielem garażu, ocenił straty na około 10 tysięcy złotych”. Średnia miesięczna pensja robotnika w tym okresie oscylowało w kwocie około 350 złotych.
 
 
Strona 3 z 145 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie