Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Grudzień 14 2018 08:25:55
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Biliśmy rekord z uczniami SP w Trylu
W dniu 16 października uczestniczyliśmy na zaproszenie Dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej w Trylu w kolejnej edycji Europejskiego Dnia „Przywracania czynności serca”. Punktualnie o godzinie 12:00, tysiące uczniów z całej Polski jednocześnie podjęło się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. W tegorocznej akcji bicia rekordu Guinnessa wzięły udział wszystkie szkoły, które aktywnie działają w ramach prowadzonego przez WOŚP Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Oprócz uczniów, wydarzenie wsparły m.in. także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Rekord padł. Dziękujemy dzieciakom i nauczycielom z trylskiej placówki oświatowej za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu.
 
 
Spotkanie wyborcze
W sobotę 13 października w remizie OSP w Nowem odbyło się spotkanie wyborcze podczas którego burmistrz Czesław Woliński przedstawił zebranym program wyborczy KWW "TERAZ NOWE" oraz planowane na przyszłą kadencję działania samorządu na rzecz ruchu strażackiego w Nowem. Burmistrz podkreślił znaczenie ruchu strażackiego w życiu społeczności lokalnej, dostrzegł konieczność zakupu samochodu z drabiną, który zastąpi obecnie będącego w zadysponowaniu MAGIRUSA. Zaapelował do druhów o udział w wyborach samorządowych w dniu 21 października, prosząc o poparcie kandydatów KWW "TERAZ NOWE". Podczas spotkania poruszano także sprawy wynikające z programu wyborczego oraz ich realizacji w toku przyszłej kadencji. Kolejne zebranie ze strażakami odbędzie się w najbliższą środę w Rychławie.
 
 
Nowa statystyka do wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 8 października. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1589 zdarzeniach. 571 razy udawano się do pożarów, 977 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 44 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 124 wyjazdy do zdarzeń. 60 razy udawaliśmy się do pożarów, 61 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 3 wezwania fałszywe.
 
 
Plama oleju
1 października o godzinie 7.47 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia i usunięcia plamy oleju z jezdni przy ul. Grudziądzkiej w Nowem. W działaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Akcja w Bochlinie
29 września tuż przed północą otrzymaliśmy zadysponowanie do Bochlina, celem udzielenia pomocy gospodarzowi w zagonieniu zbiegłych z zagrody byków. W akcji uczestniczyli druhowie z jednostek OSP Nowe, OSP Rychława i OSP Mały Komorsk. Działania zakończyły się pełnym sukcesem.
 
 
Próba samobójcza
27 września o godzinie 13.48 otrzymaliśmy zadysponowanie do próby samobójczej przy ul. Zduńskiej w Nowem. Do akcji udaliśmy się SRt.
 
 
Dogaszanie pogorzelska
26 września o godzinie 10.00 udaliśmy się GBA celem dogaszenia pogorzeliska w miejscowości Gajewo.
 
 
Ćwiczenia
24 września o godzinie 12:09 otrzymaliśmy zadysponowanie do katastrofy samolotowej nad jeziorem Radodzierz. Z podanych informacji wynikało, że na pokładzie statku powietrznego znajdowało się około 100 pasażerów., a od zrzuconego przez spadający samolot paliwa zapalił się las na wysokości miejscowości Krzewiny. Na miejscu zdarzenia okazało się, że były to manewry. Działania trwały do godziny 17:00. W ćwiczeniach braliśmy udział GBA i SRt z pontonem.
Zdjęcia J.P. Dziękujemy
 
 
pożar w garażu przy ul. Zielonej w Nowem
21 września o godzinie 16.38 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru garażu w budynku jednorodzinnym przy ul. Zielonej w Nowem. Do akcji udaliśmy się GBA. Działania prowadził także zastęp z OSP Rychława, GBA.
 
 
pożar lasu w Gajewie
20 września o godzinie 16.45 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru lasu w Gajewie. Do akcji gaśniczej wyjechaliśmy GBA i GCBA. Działania GBA prowadził również zastęp z OSP Rychława.
 
 
Wypadek drogowy w Kurzejewie
19 września doszło do wypadku drogowego w miejscowości Kurzejewo na DK nr 91. W zderzeniu brały udział 2 samochody osobowe i samochód dostawczy. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Strona 3 z 134 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie