Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Luty 26 2018 00:40:57
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Pożar samochodu na MOP w Gajewie
10 grudnia o godzinie 13.40 otrzymaliśmy zadysponowanie na MOP w kierunku Torunia przy autostradzie A1 w Gajewie, gdzie doszło do zapalenia się samochodu osobowego Peugeot 207. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Ulatniał się gaz
9 grudnia o godzinie 9.45 otrzymaliśmy zadysponowanie celem zabezpieczenia budynku mieszkalnego, w którym doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Kolizja w Zdrojewie
7 grudnia o godzinie 16.36 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolizji na drodze krajowej nr 91 w Zdrojewie. Kierujący samochodem osobowym jadąc pasem w kierunku Warlubia z nieznanych przyczyn wjechał w tył maszyny budowlanej. Karetka z miejsca zdarzenia zabrała do szpitala kierującego samochodem osobowym. W akcji ratowniczej i zabezpieczeniu miejsca kolizji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Wypadek na Myśliwskiej z Tczewską
30 listopada o godzinie 19.36 otrzymaliśmy zadysponowanie do wypadku samochodowego na zjeździe z ul. Myśliwskiej w Tczewską, w Nowem, gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jedną poszkodowaną osobę z miejsca wypadku do szpitala zabrała karetka pogotowia. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 30 listopada. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1294 zdarzeniach. 283 razy udawano się do pożarów, 962 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 49 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 109 wyjazdów do zdarzeń. 36 razy udawaliśmy się do pożarów, 71 razy do miejscowych zagrożeń, otrzymaliśmy 2 wezwania fałszywe.
 
 
Pożar w domku letniskowym
27 listopada o godzinie 17.08 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru na poddaszu domku letniskowego w Osinach, spowodowanego awarią w sieci elektrycznej. Na szczęście zagrożenie udało się szybko opanować. W akcji uczestniczyliśmy GBA. Działania prowadził także zastęp z OSP Rychława, GBA.
 
 
Wizyta Czarnych Jagódek
27 listopada odwiedziła naszą remizę 13 Gromada Zuchowa "Czarne Jagódki", działająca przy Szkole Podstawowej nr 2 w Nowem. Podczas spotkania Zuchy dowiedziały się na czym polega misja i praca strażaka ochotnika, zapoznały się z wyposażeniem wozów strażackich, posiadanymi urządzeniami i narzędziami wykorzystywanymi podczas akcji ratunkowych oraz z rodzajami mundurów strażackich. Pokazaliśmy Zuchom również naszą remizę od środka, opowiedzieliśmy o historii i dokonaniach naszej jednostki. Zuchom bardzo podobała się wizyta w naszych progach i już zapowiedzieli kolejne odwiedziny w niedalekiej przyszłości. Czekamy.
 
 
Ratowaliśmy zwierzęta
23 listopada o godzinie 9.00 zostaliśmy zadysponowani celem schwytanie bezpańskiego psa w Milewie. Tego samego dnia o godzinie 11.45 otrzymaliśmy zadysponowanie do Warlubia na ul. Dworcową, celem zdjęcia z drzewa nie mogącego z niego zejść kota. W zadaniach uczestniczyliśmy SRt i samochodem z drabiną MAGIRUS. 25 listopada o godzinie 15.12 otrzymaliśmy zadysponowanie, celem wyciągnięcia z garażowego kanału uwięzionego w nim psa. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Pomoc przedmedyczna
15 listopada o godzinie 18.15 zostaliśmy zadysponowani celem udzielenia pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej w Nowem. W zadaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Kolizja w Zdrojewie
12 listopada o godzinie 22.57 otrzymaliśmy zadysponowanie do kolizji dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zdrojewo.
 
 
orkan grzegorz nad Polską
Orkan Grzegorz, który od niedzieli szaleje nad Polską spowodował gigantyczne straty. Dwie osoby zginęły, 190 tys. gospodarstw domowych nie ma lub nie miało prądu, a połamane drzewa blokowały ulice i pociągi. Silnemu wiatrowi, którego prędkość dochodziła nawet do 180 km/h towarzyszyły intensywne opady deszczu. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 10 województw. Silny wiatr wiał również nad naszą gminą. W niedzielę 29 października od godziny 11.50 uczestniczyliśmy w akcjach usuwania powalonych drzew i konarów gałęzi oraz zabezpieczania uszkodzonego poszycia dachów m.in. w Nowem na ul. Komierowskiego, w Zdrojewie, Trylu, Bzowie i Milewku. Działania prowadziliśmy samochodem z drabiną MAGIRUS do późnych godzin popołudniowych. Dziś 30 października usuwaliśmy powalone drzewo z ul. Wiślanej w Nowem. Akcję samochodem z drabiną MAGIRUS rozpoczęliśmy od zadysponowania o godzinie 13.06. Orkan Grzegorz obecnie przesuwa się nad wschodnimi regionami Polski.
FOTO K. Studzinska
 
 
Strona 3 z 122 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie