Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 25 2018 13:04:58
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Wojewoda nie wyraża zgody
Jak podają administratorzy portalu "Remiza", Wojewoda Mazowiecki nie wyraził zgody na zorganizowanie uroczystości na Placu Piłsudskiego przez Związek OSP RP. 26 lutego do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie wpłynęło pismo od Wiesława Golańskiego, Dyrektora Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w sprawie zorganizowania 4 maja na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego obchodów Dnia Strażaka, połączonych z wręczeniem i uhonorowaniem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w tym roku obchodzą 100-lecie istnienia. Dzisiaj z upoważnienia Wojewody Dyrektorowi Golańskiemu odpowiedział Dyrektor Generalny, który poinformował, że Urząd nie wyraził zgody na zorganizowanie obchodów w tym terminie. Związek chciał w ten sposób włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to dziwna decyzja. Dlaczego? Po prostu w tym terminie na Placu Piłsudskiego nie odbywają się żadne uroczystości. Obchody uchwalenia Konstytucji 3 maja odbywają się tradycyjnie na Placu Zamkowym, a Centralny Dzień Strażaka połączony z promocją oficerską zaplanowano na sobotę, 5 maja. Od stycznia plac Piłsudskiego decyzją Ministra Infrastruktury i Budownictwa został przekazany w trwały zarząd wojewodzie, wcześniej wszelkie decyzje wydawały władze stolicy.
 
 
Dachowanie na Amber One
22 marca o godzinie 16.21 otrzymaliśmy zadysponowanie w okolice MOP przy A1 w Gajewie, gdzie jadący w kierunku Gdańska samochodem osobowym marki Citroen, wypadł z pasa drogowego i dachował w pasie przydrożnym. Do akcji wyjechaliśmy SRt.
FOTO: A. Kottlenga
 
 
Statystyka wyjazdów na dzień 21.03.2018 roku
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 21 marca. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 351 zdarzeniach. 105 razy udawano się do pożarów, 237 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 9 wezwań fałszywych. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 29 wyjazdów do zdarzeń. 16 razy udawaliśmy się do pożarów, 13 razy do miejscowych zagrożeń, nie odnotowaliśmy wezwań fałszywych.
 
 
Zdarzenie na Amber One
22 marca o godzinie 09.39 otrzymaliśmy zadysponowanie na autostradę A1 w Gajewie, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, jadąc w stronę Gdańska stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki odgradzające pasy ruchu. Samochodem podróżowały 4 osoby, Na szczęście nikomu nic się nie stało.W akcji uczestniczyliśmy SRt, na miejscu zdarzenia działał również zastęp z OSP Warlubie.
FOTO: K. Studzinska
 
 
Zadymienie w Trylu
19 marca o godzinie 08.20 otrzymaliśmy zadysponowanie do zadymienia w domu mieszkalnym w miejscowości Tryl. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Pożar sadzy w kominie
18 marca o godzinie 20.48 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w domu jednorodzinnym na OS. Nowy Świat w Nowem. Do akcji wyjechaliśmy GBA.
 
 
Dachowanie na A1
18 marca o godzinie 15.04 otrzymaliśmy zadysponowanie na autostradę A1, gdzie doszło do wypadku na wysokości Rychławy i Kamionki na pograniczu województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Kierujący fiatem punto jadąc w kierunku Gdańska, zjechał z jezdni i uderzył w barierę ochronną, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie dachował, zatrzymując się w pasie drogowym. Samochodem podróżowały 3 osoby. Na miejscu działaliśmy SRt.
FOTO: A. Kottlenga
 
 
pożar domku myśliwskiego w Starej Hucie
18 marca o godzinie 06.15 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru domku myśliwskiego w Starej Hucie. Nie było osób poszkodowanych. Nocujący w domku myśliwi zdołali opuścić budynek. W działaniach gaśniczych uczestniczyliśmy GCBA.
FOTO: A. Orzendowski, D. Openkowski
 
 
Walne zebranie sprawozdawcze w OSP Rychława
W dniu 17 marca odbyło się Walne Zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychławie. Zebranie otworzył prezes zarządu dh Wiesław Bieńkowski, witając przybyłych strażaków oraz gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Nowego dh Czesław Woliński, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Grzegorz Matusiak, Komendant Gminny ZOSP RP w Nowem dh Jarosław Steinborn, Sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Wojciech Kościński, naczelnik OSP Nowe dh Bartłomiej Gracek, sołtys sołectwa Rychława Mieczysław Partyka i radny Rady Miejskiej Zbigniew Sikora. Zebrani jednogłośnie zaaprobowali proponowany program obrad. Zebrani wysłuchali sprawozdań, po których przewodniczący zebrania dh Jarosław Steinborn otworzył dyskusję, w której poruszano głównie temat odbudowy remizy. W głosowaniu jednomyślnie udzielono absolutorium Zarządowi za działalność w 2017 roku. W kolejnych głosowaniach zatwierdzono bilans wyników finansowych oraz plan działalności na rok 2018. Burmistrz i Komendant Gminny prowadzą działania zmierzające do jak najszybszego odbudowania remizy. Podziękowali druhom za dotychczasową pracę, życząc powodzenia w działaniach i bezpiecznej służby w 2018 roku.
 
 
Pożar samochodu na MOP-ie w Gajewie
15 marca o godzinie 17.52 otrzymaliśmy zadysponowanie na MOP w Gajewie przy autostradzie A1 w kierunku Torunia, gdzie zapalił się samochód osobowy, którym podróżowały 4 osoby. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Niebezpieczne konary
15 marca o godzinie 15.25 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Mątawy, celem zabezpieczenia i usunięcia niebezpiecznych konarów drzew. W akcji uczestniczyliśmy GBA i samochodem z drabiną Magirus.
 
 
Strona 3 z 126 < 1 2 3 4 5 6 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie