Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Maj 25 2018 12:59:47
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Walne zebranie sprawozdawcze w OSP Nowe
10 marca odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowem. W zebraniu uczestniczyli: Burmistrz Nowego Czesław Woliński, bryg. Piotr Tkaczyński komendant PSP w Świeciu, prezes zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem Grzegorz Matusiak, przedstawiciele jednostek ochotniczych z Rychławy, Małego Komorska i Kolonii Ostrowickiej oraz druhny i druhowie naszej jednostki. W czasie zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności OSP w 2017 roku, sprawozdanie finansowe, a także sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Przedstawione zostały także plany działalności i plan finansowy na 2018 rok. Zgodnie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej została podjęta jednogłośnie uchwała o udzieleniu absolutorium Zarządowi. Jednym z punktów zebrania, było wręczenie druhom odznak za wysługę lat.
 
 
Walne zebranie sprawozdawcze w ZOSP przy PFM w Nowem
W dniu 10 marca odbyło się Walne Zebranie członków Zakładowej Ochotniczej Straży Pożarnej Klose przy PFM w Nowem. Zebranie otworzył prezes zarządu dh Mirosław Zdunek, witając przybyłych strażaków oraz gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Nowego dh Czesław Woliński, Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Grzegorz Matusiak, Komendant Gminny ZOSP RP w Nowem dh Jarosław Steinborn, Sekretarz Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Nowem dh Wojciech Kościński. Zebrani jednogłośnie zaaprobowali proponowany program obrad. Następnie wysłuchano sprawozdań, po których przewodniczący zebrania dh Jarosław Steinborn otworzył dyskusję, po której nastąpiły głosowania. W głosowaniu jednomyślnie udzielono absolutorium Zarządowi za działalność w 2017 roku. W kolejnych głosowaniach zatwierdzono bilans wyników finansowych oraz plan działalności na rok 2018. Burmistrz, Komendant Gminny oraz Prezes ZOSP podziękowali druhom za dotychczasową pracę, życząc powodzenia i bezpiecznej służby w działaniach podczas całego 2018 roku.
 
 
Zadymienie w Dolnych Morgach
8 marca o godzinie 16.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do zadymienia w mieszkaniu w miejscowości Dolne Morgi. Do zdarzenia udaliśmy się GBA.
 
 
Plama oleju
3 marca o godzinie 05.41 otrzymaliśmy zadysponowanie na Górne Morgi, gdzie na drodze krajowej nr 91 rozszczelniły się przewody paliwowe w samochodzie ciężarowym, powodując wyciek paliwa i powstanie plam oleju. W akcji uczestniczyliśmy SRt.
 
 
Pożar budynku w Wielkim Komorsku
1 marca o godzinie 1:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku w Wielkim Komorsku. Znaczna część obiektu uległa spaleniu. Na miejsce zadysponowanych zostało 5 jednostek straży pożarnej. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GCBA.
 
 
Zadymienie przy ul. Garbuzy w Nowem
28 lutego o godzinie 08.05 otrzymaliśmy zadysponowanie do zadymienia w mieszkaniu w budynku przy ul. Garbuzy w Nowem. Na miejscu stwierdzono zalążek ognia w w konstrukcji przy kominku. W akcji uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 27 lutego. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 241 zdarzeniach. 58 razy udawano się do pożarów, 179 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 4 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 18 wyjazdów do zdarzeń. 9 razy udawaliśmy się do pożarów, 9 razy do miejscowych zagrożeń, nie odnotowaliśmy wezwań fałszywych.
 
 
wybuch pieca co
27 lutego o godzinie 14.03 otrzymaliśmy zadysponowanie do miejscowości Rychława, gdzie doszło do wybuchu w piecu c.o., w budynku remizy. Podczas przeprowadzanych działań gaśniczych poszkodowany został jeden z strażaków biorących udział w akcji. W zadaniu uczestniczyliśmy GBA.
FOTO: B. Steinborn
 
 
Stłuczka w Zdrojewie
25 lutego o godzinie 19.23 otrzymaliśmy zadysponowanie do Zdrojewa, gdzie na drodze krajowej nr 91 doszło do stłuczki samochodu marki Audi A5 jadącego w kierunku Nowego z przebiegającą przez drogę sarną. W działaniu uczestniczyliśmy SRt.
 
 
pożar konteneru z śmieciami na cmentarzu katolickim w Nowem
25 lutego o godzinie 10.39 otrzymaliśmy zadysponowanie na cmentarz katolicki w Nowem, gdzie doszło do pożaru śmieci w kontenerze. W akcji gaśniczej uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Dachowanie w Kończycach
23 lutego o godzinie 23.26 otrzymaliśmy zadysponowanie do zdarzenia na drodze krajowej nr 91 w Kończycach. Kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, jadąc w kierunku Nowego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z pasa ruchu i dachował w przydrożnym rowie. Z miejsca zdarzenia karetka pogotowia zabrała do szpitala jedną poszkodowaną osobę. W działaniu uczestniczyliśmy GBA.
 
 
Strona 4 z 126 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie