Strona Główna · Artykuły · Linki · Download Marzec 19 2019 20:13:35
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
Nowe krótki rys historyczny
Galeria
Historia
O nas
Statut OSP Nowe
Jak zostać druhem OSP
OSP Rychława
OSP Mały Komorsk
ZOSP przy PFM "Klose"
Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Nowem
1 procent dla naszej OSP
Szukaj
Linki
Download
Mapa Gminy Nowe lokalizacja jednostek OSP
Kontakt
 
REKLAMA
 
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 103
Najnowszy Użytkownik: Marekgok
 
Partnerzy
 
Pożar samochodu na ul. Podgórnej w Nowem
10 listopada o godzinie 7.44 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru samochodu osobowego przy ul. Podgórnej w Nowem. Do akcji udaliśmy się GBA.
 
 
Wypadek na A1
9 listopada o godzinie 23.50 zostaliśmy zadysponowani do wypadku na autostradzie A1. Na pasie w kierunku Gdańska doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. 5 osób zostało poszkodowanych. Do akcji udaliśmy się SRt. Utrudnienia w ruchu trwały przez wiele godzin.
 
 
Święto niepodległości
 
 
Statystyka wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 5 listopada. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1783 zdarzeniach. 619 razy udawano się do pożarów, 1112 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 52 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 133 wyjazdy do zdarzeń. 62 razy udawaliśmy się do pożarów, 67 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 4 wezwania fałszywe.
 
 
Fałszywe zadysponowanie
4 listopada o godzinie 21.09 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w budynku mieszkalnym w Milewku. Na miejscu okazało się, że było to zgłoszenie fałszywe. Do akcji udaliśmy się GBA. Do akcji wyjechał również zastęp z OSP Rychława GBA.
 
 
Wypadek na autostradzie A1
23 października o godzinie 15.26 otrzymaliśmy zadysponowanie na autostradę A1 w Gajewie. Kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne barierki. W akcji ratunkowej uczestniczyliśmy SRt.
 
 
pożar w garażu w Milewku
22 października o godzinie 20.40 otrzymaliśmy zadysponowanie do pożaru w piwnicy budynku mieszkalnego w Milewku. Do akcji gaśniczej udaliśmy się GBA. Działania prowadził również zastęp z OSP Rychława GBA.
 
 
Dziękujemy
Druhowie Czesław Woliński, Wojciech Kościński i Janusz Guzman dziękują za udzielone im poparcie w wyborach samorządowych. Oddane na nas głosy w wyborach na Burmistrza Nowego i do Rady Miejskiej w Nowem oraz zaufanie którym nas Państwo obdarzyli mobilizują nas do wytężonej pracy dla dobra całej naszej społeczności lokalnej. To ogromny kapitał i silny głos mieszkańców, których będziemy godnie reprezentować. Dziękujemy !
 
 
Biliśmy rekord z uczniami SP w Trylu
W dniu 16 października uczestniczyliśmy na zaproszenie Dyrekcji i uczniów Szkoły Podstawowej w Trylu w kolejnej edycji Europejskiego Dnia „Przywracania czynności serca”. Punktualnie o godzinie 12:00, tysiące uczniów z całej Polski jednocześnie podjęło się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. W tegorocznej akcji bicia rekordu Guinnessa wzięły udział wszystkie szkoły, które aktywnie działają w ramach prowadzonego przez WOŚP Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Oprócz uczniów, wydarzenie wsparły m.in. także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Rekord padł. Dziękujemy dzieciakom i nauczycielom z trylskiej placówki oświatowej za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu.
 
 
Spotkanie wyborcze
W sobotę 13 października w remizie OSP w Nowem odbyło się spotkanie wyborcze podczas którego burmistrz Czesław Woliński przedstawił zebranym program wyborczy KWW "TERAZ NOWE" oraz planowane na przyszłą kadencję działania samorządu na rzecz ruchu strażackiego w Nowem. Burmistrz podkreślił znaczenie ruchu strażackiego w życiu społeczności lokalnej, dostrzegł konieczność zakupu samochodu z drabiną, który zastąpi obecnie będącego w zadysponowaniu MAGIRUSA. Zaapelował do druhów o udział w wyborach samorządowych w dniu 21 października, prosząc o poparcie kandydatów KWW "TERAZ NOWE". Podczas spotkania poruszano także sprawy wynikające z programu wyborczego oraz ich realizacji w toku przyszłej kadencji. Kolejne zebranie ze strażakami odbędzie się w najbliższą środę w Rychławie.
 
 
Nowa statystyka do wyjazdów do zdarzeń
Ukazała się statystyka dotycząca wyjazdów do zdarzeń jednostek skupionych w KSRG na terenie powiatu świeckiego, opublikowana przez PSP w Świeciu na dzień 8 października. Wszystkie jednostki uczestniczyły łącznie od początku roku w 1589 zdarzeniach. 571 razy udawano się do pożarów, 977 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowano 44 wezwania fałszywe. W minionym okresie OSP z Nowego odnotowała 124 wyjazdy do zdarzeń. 60 razy udawaliśmy się do pożarów, 61 razy do miejscowych zagrożeń, odnotowaliśmy 3 wezwania fałszywe.
 
 
Strona 5 z 137 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
Pogoda
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie